Proste rozważanie

Dnia 18 października 2009 roku ukazał się we Wprost obszerny raport o całej branży MLM.

I co w nim można przeczytać ? 100.000 USD miesięcznie zarabia 3% ludzi, którzy zajmują się MLM. Moje rozważanie w tym miejscu jest proste: proszę pokazać mi inną branżę, w której 3% ludzi nią się zajmujących jest milionerami dolarowymi. Wszak 100.000 USD miesięcznie, to ponad 1.000.000 USD rocznie. Branża samochodowa, komputerowa, czy jakakolwiek inna popularna dziedzina gospodarki, niestety nie może poszczycić się taką liczbą. W tych gałęziach gospodarki bowiem, jest masa ludzi zarabiających grosze, później kadra menagerska mająca troszkę większe „grosze”. W każdej dziedzinie gospodarki jest garstka ludzi zarabiająca na niej krocie, nie jest to na pewno 3%. Dla tych, którzy nie bardzo łapią procenty (nie lubią matematyki) jeszcze prostsze rozważanie: gdybyś spotkał 100 losowo wybranych networkerów, 3 z nich będzie milionerami. Czy po spotkaniu 100 komputerowców, mechaników samochodowych, sprzedawców sklepowych napotkasz na pewno 3 milionerów ? Nie sądzę !

Troszkę mniejsze dochody ? Proszę bardzo: w tym samym artykule podają: 15.000 USD miesięcznie zarabia 13% zajmujących się MLM. 15.000 USD miesięcznie daje dochód roczny rzędu 180.000 USD. Czyli na 100 napotkanych osób 13 z nich będzie zarabiać około pół miliona złotych rocznie (licząc po dzisiejszym kursie dolara 2,8) – też nie jest źle. 90% pracowników etatowych nie zarobi tyle w ciągu 10 lat pracy !!!

Proste podsumowanie, prostego rozważania: MLM jest dzisiaj prężnie rozwijającą się gałęzią gospodarki. Tak, GAŁĘZIĄ, gdyż uczestniczy w niej 47, 1 miliona ludzi na całym świecie, czyli o prawie 1/4 więcej niż liczy sobie nasz kraj. Jakieś pytania ? 😛

Artykuł, o którym pisałem bardzo chętnie przyślę na maila, jeśli tylko mnie ktoś o to poprosi.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)