MLM – społeczność w której zarabiasz

Można powiedzieć: jak grzyby po deszczu powstają wszelkiej maści społeczności internetowe, fora dyskusyjne. Jednym słowem – miejsca na internecie, gdzie różni ludzie wymieniają się niezliczoną ilością informacji na nieskończenie wiele tematów. Po prostu żywi ludzie siedzą przed monitorami, z laptopami na kolanach i netbookami i piszą, blogują twittują i blipują.
Jest tylko jeden problem w tym wszystkim: żadna forma społeczności internetowej nie daje możliwości odnoszenia korzyści swoim uczestnikom, oprócz bycia częścią danego forum. Od jakiegoś czasu nasuwa mi się, od niedawna mówię tę myśl podczas moich transmisji online, spotkań biznesowych i warsztatów przedsiębiorczości, porównanie pod kątem odnoszenia korzyści przez uczestników mediów społecznościowych versus przedsiębiorców MLM.
Otóż, MLM jest niczym innym jak społecznością w internecie (zakładam, choć nie jestem pewien do końca, że większość mlm-ów jest obecna w sieci). MLM jest społecznością z tą różnicą, że każdy uczestnik jakiegokolwiek systemu MLM, ma szansę na zarabianie dzięki byciu w niej.
To jest idea, którą można zobrazować przykładem: wyobraź sobie że NK, Facebook czy inny portal społecznościowy dzieli się z Tobą pieniędzmi, które zarabia na reklamach. Wszak, gdybyś nie był zarejestrowany na NK, Ty i ponad 13 mln innych osób, NK nie miała by racji bytu, nieprawdaż ? Jak mówią: no client no company.
Każdy zdrowy system MLM stanowi społeczność, w której, dzięki temu, że w niej jesteś, możesz zarabiać i czerpać inne profity. Tego nie daje fakt bycia na NK, Fecebook czy innych.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)