Webinar – co to takiego jest ? platforma dimdim.com

Wczoraj mój kolega powiedział mi o darmowej platformie do robienia webmeetingów (mała ilość uczestników) i webinarów (liczba uczestników nawet 1000). Darmowy webmeeting ? darmowy webinar ? – nie chciało mi się za bardzo wierzyć, że jest to w pełni darmowe, a to dlatego, że do tej pory zawsze napotykałem platformy płatne i to dość słono płatne. Opisywany przeze mnie poprzednio GO TO WEBINAR czy platforma Cisco WEBEX oferuje darmowy okres testowy, po upłynięciu którego, trzeba przejść na wersję płatną (gotowebinar 30 dni, cisco tylko 14 dni)
W przypadku dimdim.com jest zupełnie inaczej. Można dokonać rejestracji testowej ale okres bezpłatny jest nieskończony. Jedynym ograniczeniem w wersji free jest liczba uczestników jednej sesji (do 20 osób).
Jednak istnieje możliwość jej poszerzenia. Wystarczy wysłać link swoim przyjaciołom i jeśli oni zarejestrują swoją wersję darmową (tak darmową, nie płatną !) to liczba możliwych uczestników zwiększa się o 5 osób za każdą zrealizowaną rekomendację. Powiększenie pokoju webinarowego może sięgnąć max 100 osób. Czyli łatwo policzyć, potrzeba 20 znajomych, którzy zarejestrują swoje wersje darmowe na 20 uczestników, a Twoja wersja rozszerzy się do wspomnianych max 100.
Oczywiście płatne wersje serwisu (25 USD/mieś – 50 uczestników, 75 USD/mieś – 1000 uczestników) mają rozszerzone możliwości, ale darmowa wersja spokojnie sprosta wymaganiom do przeprowadzania profesjonalnych webmeetingów. W opcji free można prezentację zapisywać na serwerze (od 23 lutego 2010 niestety już nie będzie można). Po zakończeniu meetingu, dostajesz na maila link do ściągnięcia zapisanego spotkania w formacie .flv
Ciekawą opcją jest opcja widgetu na dany meeting. Widget taki możesz umieścić na swoim blogu lub stronie i bezpośrednio z niego chętni mogą wejść na meeting. Standardową opcją jest również kalendarz i możliwość planowania w systemie wielu meetingów na długo przez oraz wysyłania zaproszeń na te meetingi potencjalnym zainteresowanym.
Słowem dobry system za darmo, lub bardzo dobry system za przystępną cenę. Co ważne dimdim nie tylko transmituje prezentację i głos prowadzącego, ale również istnieje opcja pokazania mówiącego w okienku obrazu z kamery internetowej. Przy rozpoczynaniu spotkania wybierasz opcję z kamerą lub bez.
Ważnym dla wielu osób jest sposób działania platformy. Aby móc być uczestnikiem webmeetingu czy webinaru nie ma konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania na komputerze, wszystko odbywa się przez przeglądarkę (Internet Explorer lub Mozilla, Chrome nie obsługuje). W mojej webinarowej praktyce, niestety spotkałem się z przypadkami, gdzie instalacja oprogramowania do oglądania webinaru sprawiała trudności. Choć jest to banalnie proste, istnieją osoby nie znające angielskiego ani nie będące w jedności z komputerem i właśnie dla takich jest dimdim odpalasz przeglądarkę, klikasz w link i jesteś na webinarze !

Zachęcam do zarejestrowania darmowej wersji przez ten LINK


Dimdim Pro, Meet Online, Buy it now!

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)