Świetlana przyszłość i spokojna starość

W bezpłatnej gazecie METRO można dzisiaj przeczytać o świetlanej przyszłości jaka czeka dzisiejszych 30 – latków kiedy zaczną przechodzić na emerytury Tutaj artykuł. Co piszą ? cyt: „Emerytura wypłacana z obowiązkowych dwóch filarów będzie o ponad połowę niższa od ostatniego miesięcznego wynagrodzenia”, a artykuł nosi tytuł „Emerytura dla 30 latka – głodowe grosze”

Jak czytam takie rewelacje co czeka dzisiejszych moich rówieśników, nawet teraz jak piszę te słowa, czuję wzburzenie do granic możliwości. Mam niestety taką słabość, że nie żyję tylko dniem dzisiejszym ale w miarę jak oddalam się od 30stki, zaczynam, może nie za często na razie, myśleć o tym co będzie z nami jak już sił zabraknie.

Liczby mówią same za siebie ? urzędnik, który zarabia dzisiaj 1700 zł będzie musiał żyć za 510 !!! Nie nasuwają się inne myśli jak wdzięczność, że naście lat temu dostrzegłem i zrozumiałem możliwości jakie niesie MLM, w szczególności mechanizm prosumenta. Możliwości decydowania o swojej przyszłości i co równie jest ważne decydowania o swojej starości i przyszłości swoich dzieci. Wiem co sobie pomyślisz teraz ? ja też tak samo bym sobie pomyślał. Pomyślisz sobie: ten Wojtek to jakiś chory entuzjasta, po co on pisze o przyszłości jak trzeba żyć tu i teraz.
Dla Ciebie i dla mnie czas płynie tak samo. 30 i 40 lat minie i to gdzie będziemy zależy od Ciebie i ode mnie. Nie od ZUS-u czy innych instytucji, które żadnego zabezpieczenia nie dadzą, powtarzam NIE DADZĄ. Marketing wielopoziomowy jest jedynym wyjściem, czy się to komuś podoba czy nie. Ciekawe jak wszyscy dzisiejsi krytykanci internauci będą cienko śpiewać za 40 lat. Dostaniesz 510 i na Internet najzwyczajniej nie będzie Cię stać. A z jakim MLM się związać ? poczytaj ?Kryteria dobrego MLM? na tym blogu.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://nawroc.sie.pl Przemysław Garczyński

  Fakt, nie odłożysz = nie pożyjesz… Pytanie tylko, jaki system oszczędzania wybrać, tzn. jak (i ile) wyodrębnić z comiesięcznej wypłaty, i gdzie najlepiej ulokować te pieniądze, żeby w odpowiednim czasie („na emeryturze” zabrzmi śmiesznie i nie na miejscu) było ich jak najwięcej, i byśmy umieli je jak najlepiej zagospodarować.

 • http://www.marekbista.eu Marek Biśta

  Jeszcze bardziej przerażający scenariusz może być taki, że nasze pokolenie w ogóle nie doczeka się emerytury z tych filarów, bo najzwyczajniej w świecie zabraknie środków. Osobiście przestałem na to liczyć kilka lat temu. Podpisuję się obiema rękami pod Twoim stwierdzeniem Wojtek, że MLM to właściwa doga do pasywnego dochodu.

 • http://netinside.pl/ Piotr Jarząbek (Netinside.pl)

  Ja również juz kilka lat temu przestałem liczyć na emeryturę. System emerytalny, w którym odkładamy na emeryturę obecnych emerytów plus fatalnie zarządzane filary (nieważne ile by ich nie było) niczego nie zapewniają. Dlatego jak najbardziej – własny biznes, na przykład MLM najlepszą drogą do niezalezności finansowej i to niekoniecznie w czasie wyznaczonym przez Państwo.

 • Pingback: PIOTR MITURA BLOGSITE » Emeryturka…ech()

 • http://www.mitura.net Piotr Mitura

  Wojtku, masz talent do wyszukiwania „perełek” w temacie emerytur. I bardzo się z tego cieszę, za każdym razem gdy takiego odkrycia dokonasz. Cóż, na mnie Twój artykuł zadziałał inspirująco-motywująco. Inspirująco bo sam napisałem o tym na swoim blogu, motywująco, bo dodał mi jeszcze większej energii do budowania MLM!

 • Pingback: Świetlana przyszłość i spokojna starość | Blog MLM()

 • Pingback: Spokojna starość ? Zapomnij ! | Wojciech Stępkowski - MLM Samozatrudnienie Możliwości - blog blogów()

 • Pingback: Zostało Ci 4 lata życia chłopie. Tak, tylko 4 lata. - Wojciech Stępkowski - MLM Samozatrudnienie Możliwości - blog blogów | Wojciech Stępkowski - MLM Samozatrudnienie Możliwości - blog blogów()