Świetlana przyszłość i spokojna starość

W bezpłatnej gazecie METRO można dzisiaj przeczytać o świetlanej przyszłości jaka czeka dzisiejszych 30 – latków kiedy zaczną przechodzić na emerytury Tutaj artykuł. Co piszą ? cyt: „Emerytura wypłacana z obowiązkowych dwóch filarów będzie o ponad połowę niższa od ostatniego miesięcznego wynagrodzenia”, a artykuł nosi tytuł „Emerytura dla 30 latka – głodowe grosze”

Jak czytam takie rewelacje co czeka dzisiejszych moich rówieśników, nawet teraz jak piszę te słowa, czuję wzburzenie do granic możliwości. Mam niestety taką słabość, że nie żyję tylko dniem dzisiejszym ale w miarę jak oddalam się od 30stki, zaczynam, może nie za często na razie, myśleć o tym co będzie z nami jak już sił zabraknie.

Liczby mówią same za siebie ? urzędnik, który zarabia dzisiaj 1700 zł będzie musiał żyć za 510 !!! Nie nasuwają się inne myśli jak wdzięczność, że naście lat temu dostrzegłem i zrozumiałem możliwości jakie niesie MLM, w szczególności mechanizm prosumenta. Możliwości decydowania o swojej przyszłości i co równie jest ważne decydowania o swojej starości i przyszłości swoich dzieci. Wiem co sobie pomyślisz teraz ? ja też tak samo bym sobie pomyślał. Pomyślisz sobie: ten Wojtek to jakiś chory entuzjasta, po co on pisze o przyszłości jak trzeba żyć tu i teraz.
Dla Ciebie i dla mnie czas płynie tak samo. 30 i 40 lat minie i to gdzie będziemy zależy od Ciebie i ode mnie. Nie od ZUS-u czy innych instytucji, które żadnego zabezpieczenia nie dadzą, powtarzam NIE DADZĄ. Marketing wielopoziomowy jest jedynym wyjściem, czy się to komuś podoba czy nie. Ciekawe jak wszyscy dzisiejsi krytykanci internauci będą cienko śpiewać za 40 lat. Dostaniesz 510 i na Internet najzwyczajniej nie będzie Cię stać. A z jakim MLM się związać ? poczytaj ?Kryteria dobrego MLM? na tym blogu.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)