Co kryje się pod kołdrą ?

Spodziewasz się pewnie, że Wojtek napisze o tym, co jest u niego pod kołdrą. Otóż zawiodę Cię – nic z tych rzeczy, natomiast ujmę tutaj moje odczucia po przeczytaniu we wczorajszej „Polityce” artykułu o tytule takim samym jak tego postu. No właśnie, zastanawiasz się pewnie – a co ma wspólnego kołdra ze tematyką bloga Wojtka ? Ma i to wiele. Artykuł „Polityki” doskonale opisuje chwyty i socjotechniki stosowane przez nieuczciwych sprzedawców, ba, nazywających się sprzedawcami bezpośrednimi nawet. Wszak, dokładnie jak w sprzedaży bezpośredniej, biorą towar od producenta i sprzedają ludziom. Chodzi tutaj o „lecznicze” kołdry i innej maści pościelowe szaleństwa. Ludzie Ci uderzają nie do świadomych konsumentów. Obrali sobie za cel starsze, nieświadome oszustwa osoby, najczęściej rencistów lub emerytów. To oni mają odcinek wypłaty „stałego dochodu”, a tacy w mig dostają kredyt. Zapytasz na co kredyt ? To na kołdrę jest konieczny kredyt ?! A tak ! Bo nie jest to kołdra byle jaka, ha ! Jej właściwości zakrawają na magiczne. Uzdrawia ze wszelkich chorób i lżejszych przypadłości, masuje i magnetyzuje ! Jak na luksus przystoi, cena za takie właściwości też musi być odpowiednia: 3-4 tysiące złotych. Może i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że magiczna kołdra została zakupiona w hurtowni za złotych … 300
W tym miejscu, chociaż źle się czuję – muszę to zrobić ! Trzeba wyraźnie rozgraniczyć sprzedaż bezpośrednią uczciwą od sprzedaży bezpośredniej nieuczciwej. Sprzedaż bezpośrednia uczciwa to legitymacja Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej. Ciało zrzeszające największe firmy: Amway, Oriflame, Avon i inne należące do stowarzyszenia. Od tych można kupować i nie zostaniesz oszukany. Na inne bym uważał, uważałbym jeszcze bardziej na to co mówią sprzedawcy tych firm.
Wiele lat uczę się od ludzi, którzy osiągnęli sukces, sukces znaczący i na pokolenia. Wszyscy jak jeden mąż powtarzają: sukces długofalowy można tylko opierać na 100% uczciwości, nie ma innej drogi.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)