Co trzeba wiedzieć w krytycznym momencie ?

Czy dobry sprzedawca powinien wiedzieć wszystko o swoim produkcie ? Czy potencjalny klient patrzy tylko na merytoryczną wiedzę sprzedawcy ? A może liczy się także nastawienie sprzedawcy, czyli po prostu emocje i klimat spotkania czy prezentacji ? Co liczy się bardziej i który z elementów należy stawiać na pierwszym miejscu by być maksymalnie skutecznym ?

W każdej karierze sprzedawcy czy marketera wielopoziomowego, wcześniej czy później przychodzi moment na zadanie sobie powyższych pytań. Są one stawiane w podanej wyżej, lub innej formie. Kontekst pozostaje ten sam.

Na początku, kiedy zaczynasz biznes wszystko wydaje się iść „samo” – sielanka, wszystko się sprzedaje i każdy kogo nie dotkniesz jest zainteresowany współpracą z Tobą. Jednak, ta „biznesowa ekstaza” nie trwa wiecznie i kiedyś się kończy. Nastaje punkt zwrotny – albo działasz dalej i stajesz się coraz bardziej profesjonalny, albo nachodzi Cię myśl: „to wszystko przestało działać”

Wiem jak się czujesz, takich momentów w swoim biznesie przeżywałem już kilka. Zawsze gdy sięgnę do swojego zbioru edukacyjnego – materiałów, które trzymam na zewnętrznym twardym dysku, znajdę coś co daje mi zrozumienie sytuacji w jakiej się znalazłem.

Poniższe video jest jednym z takich materiałów.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)