Multi Level Marketing wykładany na uczelni w Polsce

W Polsce, w latach 90-tych dziedzina MLM, która zawitała do naszego kraju zza Wielkiej Wody, na początku wzbudziła wielki aplauz. Zaczynało się, z tego co pamiętam od działalności Amway i Oriflame, niemal równolegle te 2 kompanie weszły na polski rynek. Wtedy tez Polacy poznali działalność nielegalnych piramid finansowych. Nie wiedząc, że są to systemy oszukańcze, wiele osób nabrało się na łatwiznę proponowaną przez Tytan czy Skyline. Ludzie niemalże masowo brali kredyty na 2000 Marek Niemieckich, bo tyle było wymagane na „wejście” do Tytana. Koniec lat 90-tych to również nakręcenie słynnego filmu „Witajcie w życiu” Henryka Dederki, który jak się szybko okazało, oszukiwał widza poprzez podanie nieprawdziwych faktów i podstawienie ludzi na potrzeby produkcji.
MLM w Polsce w tym samym czasie – zdobyl wielką popularność, stracił ją znacznie poprzez wykreowanie niewłaściwego wizerunku przez osoby, którym widocznie na tym zależało, albo po prostu miały opłacone swoje działania przez konkurencję z „tradycyjnego” handlu. Wtedy też, pod koniec lat 90-tych, mówiono, że w normalnym demokratycznym i wolnorynkowym świecie, MLM jest wykładany na uczelniach wyższych, jako jedna z dziedzin biznesu.

I oto doczekaliśmy się normalności ! Dziedzina Marketing Wielopoziomowy w 2010 roku stała się kierunkiem wykładowym na uczelni wyższej. Szerzej o tym kierunku możesz przeczytać
w tym artykule

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)