Szykuje się rewolucja cenowa

Zajmujący się budowaniem swojego wizerunku w sieci, z czym wiąże się nieodłącznie prowadzenie bloga, a z czasem udostępnianie swoich plików (np. video szkoleń) zainteresowanym, napotykają wcześniej czy później na pewien dylemat. Otóż, powiedzmy sobie szczerze, usługi hostingowe w Polsce są bardzo drogie. Pół biedy jeśli wykupujesz hosting (czyli miejsce na serwerze) tylko na potrzeby umieszczenia bloga w swojej domenie. Więcej niestety zapłacić trzeba, kiedy powstaje konieczność przechowywania i udostępniania plików o większym rozmiarze, wspomnianych przykładowo video szkoleń, czy szkoleń mp3. Pliki takie zazwyczaj zajmują od 100 do kilkuset megabajtów. Za transfer tak dużej ilości danych do finalnych odbiorców trzeba zapłacić czasem nawet kilkaset złotych miesięcznie u polskich dostawców.
Z drugiej strony wiadomo, że działalność, szczególnie w sektorze MLM, opiera się na założeniu jak najmniejszych wydatków na początku, stąd wielopoziomowy marketing jest z założenia ofertą biznesową dla każdego.
Z pewną rewolucyjną ofertą przychodzi usługa Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) gdzie możesz przechowywać dowolne ilości danych z dowolnym transferem miesięcznym. Takiej rewolucji nie było !!! Płacisz za faktycznie wykorzystane miejsce na serwerach Amazon i faktyczny transfer danych taktowany w jednostkach 0,001 GB, więc najbardziej sprawiedliwie jak się da. Wszystko w rozliczeniu miesięcznym daje naprawdę przyzwoite kwoty, rzędu kilku USD – na taki wydatek każdy może sobie pozwolić. Sam, w momencie gdy piszę ten post, na Amazon S3 trzymam około 600 MB danych. Transfer jaki był od początku miesiąca maja 2010 wyniósł około 20 GB. Rachunek jaki będzie trzeba uiścić za tę usługę to około 3,5 USD, co daje przy dzisiejszym kursie niecałe 12 zł.

Niestandardowym jest brak interface użytkownika po rejestracji, prościej – Twojego konta S3 nie da się obsługiwać (uploadować pliki i nadawać im prawa dostępu) za pomocą strony www. Służą to tego programy – klienci specjalnie mający „wbudowaną” obsługę S3. Osobiście korzystam z Cloud Berry Explorer – darmowego klienta do tych zastosowań. Ponoć przeglądarka Ognistego Liska posiada możliwość zainstalowania wtyczki przeznaczonej do obsługi konta Amazon S3.

Po uploadowaniu plików, które chcemy udostępnić, wspomniany klient, z którego korzystam, umożliwia wygenerowanie adresu http do danego pliku. Należy tylko pamiętać, by przed udostępnieniem Światu swoich zasobów, ustawić prawa dostępu do każdego z plików. W innym wypadku Twój odbiorca będzie mieć problemy z przejrzeniem tego co mu udostępniasz. Cloud Berry Explorer umożliwia także wygenerowanie adresu do udostępnienia w sieci Bit Torrent.

Słowem Amazon S3 jest usługą za rozsądną cenę, która na tyle stała się popularna, że Google myśli nad wprowadzeniem do swojej oferty podobnej. Zapoznaj się z CENNIKIEM S3.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)