Etyka również (szczególnie ?!) obowiązuje w MLM – cz.1

Etyka i uczciwość – podstawa budowania jakiejkolwiek branży, a szczególnie MLM, niestety u niektórych kuleje i to bardzo. Okazuje się, że można, świadomie wprowadzać kandydatów chcących nawiązać współpracę w błąd, będąc kierowanym chęcią natychmiastowego zysku. Jakie konsekwencje ? Smród po takich „biznesmenach” zostaje w branży i przenosi się na innych. Z jedną różnicą – nieuczciwy człowiek, rozgłaszający nieprawdziwe informacje ma gdzieś daleko to co po nim zostanie. Cała branża natomiast musi pokutować za jego grzechy i często bezskutecznie odkręcać wygłaszane przez idiotów krętactwa.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.biznesfan.pl Biznesfan

  Nie ma mowy o plagiacie!!! Dobre rzeczy trzeba dublować. W muzyce są covery, a MLM networkery : ) I napisz, kto to takie kity wciska. Znasz imię i nazwisko?

 • admin

  Nie znam imienia i nazwiska tej osoby, jak tylko się dowiem ( a mam nadzieję, że tak) – napiszę.

 • http://www.biznesfan.pl Biznesfan

  Gratuluję filmu. Jednak najlepiej napisany tekst nie przekaże odpowiednich emocji, choćby jego autor był Różewiczem. To jest nagranie, które od kilku miesięcy obejrzałem od początku do końca. I wyłączyłem Metallikę, żeby wszystko słyszeć : )Proszę o więcej.

 • admin

  Dzięki Maciej, jak tylko coś się emocjonującego zdarzy – będzie więcej, obiecuję 🙂

 • http://www.mitura.net Piotr Mitura

  Ostro ktoś pojechał…czasem się zastanawiam jak taki kłamca wiekuisty ściemniacz natrętny osiąga wysokie poziomy w biznesie? Wojtek dobrze że powstał ten wpis. Jeden ćwierćinteligent psuje reputację całego zastępu…a potem trzeba – jak to mawia Grzegorz Mankiewicz – udowadniać ludziom że się nie ma garba i że się wielbłądem nie jest…

 • http://www.biznesfan.pl Biznesfan

  Wielbłądem to każdy z nas jest do pewnego stopnia. Tylko nie każdy musi być łgarzem.

 • Pingback: Etyka również (a może szczególnie ?) obowiązuje w MLM | Blog MLM()

 • Pingback: Etyka również (szczególnie ?!) obowiązuje w MLM | Blog MLM()

 • http://www.annarutkowska.wordpress.com Ania

  Fajne nagranie! Temat jak najbardziej na czasie, dużo pracy w tym zakresie przed nami, ale również już wiele zostało zrobione (też min dzięki Maćkowi Maciejewskiemu)

 • Pingback: Etyka również obowiązuje w MLM – cz.2 wywiad | Wojciech Stępkowski - MLM Samozatrudnienie Możliwości - blog blogów()

 • kudłaty

  No to będzie Pan Kandydat, Panie Wojtku, musiał zmierzyć się z dużą grupą którzy tak robią: grupa Network 21 w Amway tak robi – spotkałem kilkudziesięciu przedstawicieli tej grupy i wszyscy uważają, że to jest OK. Ich platyna czy nawet diament jest z Wiednia (Austriak). Kilka takich osób spotkałem w okolicach Bielska – Białej i Żywca. Tam wiele osób zraziło się do Amway przez to, że ci ludzie z Network 21 proponowali im pomoc w biznesie POD WARUNKIEM, że będą OSOBIŚCIE robić odpowiednie PW co miesiąc (minimum 200 PW)albo zrobią przynajmniej pierwsze zamówienie przy rejestracji za min. 200 PW (niektórzy na wyższych poziomach nawet wiele więcej).

  Proszę nie mylić tej nieuczciwej grupy z wspaniałą grupą Zbyszka Lenarta z Bielska – Białej i wogóle z całą grupą Dextera Yagera.
  To dwie różne grupy działające w Amway ale przynajmniej etycznie to dwa przeciwległe bieguny.

  Swoją drogą wielu również z Network 21 prowadzi sprzedaż produktów m.in. na allegro co jest zabronione przez Amway jako firmie SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ.

  Proponowali mi przejście do Network 21 pokazując właśnie ten ich system wymuszania obrotów (jak ja to nazwałem) jako wspaniały pomysł na szybkie pieniądze. Śmiali się naszej uczciwości. Wydzwaniał jeden gość do mnie aż go postraszyłem policją i doniesieniem do Amway.

  Straszna rzecz, straszny wizerunek robią Amwayowi.

 • Tomek

  Super! Bardzo dobrze że dodałeś video. Chodzi dokładnie o emocje, tak jak mówisz! Myślę że każdy z profesjonalnie działających przedsiębiorców z branży ma podobne emocje w związku z tą „ściemą” Znając Ciebie myślę że i tak zachowujesz duży spokój. Nawiązując do tej „ściemnianej pani” to działa jak bumerang: to co się daje; to wraca. Jak bumerang(!) i albo błogosławi, albo obcina „łeb” Ta „pani” być może przy zakupie bułeczki usłyszy: albo kupujesz 1kg hiszpańskiej szynki Jobon do bułeczki albo się zawijaj! Pozdrawiam Cię Wojtuś! Jak zawsze znakomity! Pozdrawiam również tą „panią” i wierzę że czuje te wpisy i więcej takich „bąków” nie będzie robiła.
  Wojtek! Robisz całej branży MLM super robotę!
  Narka!

 • Pingback: Etyka również obowiązuje w MLM – cz.2 wywiad | Blog MLM()

 • http://ebizneskurs.pl Przemek

  świetny film, Wojtku przy okazji zmiany skórki, znajdz jeszcze w ustawianiach administracyjnych bloga, taka zakładkę jak „bezpośrednie odnośniki” i wybierz format własny, a pole wpisz /%postname%/ google wtedy lepiej pozycjonuje 😉

 • http://ebizneskurs.pl Przemek

  aha i jeszcze zainstaluj wtyczkę Subscribe to Comments bo chciałem subskrybować komentarze ale się nie da 🙂

 • admin

  Dziękuję Przemku za rady. Subscribe to comments jest już zainstalowana. Z tymi bezpośrednimi odnośnikami może być problem. Zmienią się przecież linki do poszczególnych wpisów (czy się mylę?), a sporo osób podlinkowało moje wpisy gdzieś u siebie.

 • Pingback: Model Biznesu jedyny w swoim rodzaju – MLM - Biznes jest Dla Ludzi()

 • Pingback: Etyka również (szczególnie ?!) obowiązuje w MLM – cz.1 | Blog MLM()

 • Tomasz

  Wojtku mam bardzo ważne pytanie w związku z Twoim wpisem…mianowicie, czy zgłosiłeś opisaną sytuację do Amway Polska ??? W regulaminie współpracy wyczytałem, iż każdy przedsiębiorca Amway/stały klient plus, jest zobowiązany do poinformowania firmy o między innymi takiej sytuacji, jak opisana przez Ciebie!!!

 • Grażyna

  Zróbcie wszystko aby zgłosić to działanie do firmy Amway. Skoro współpracujesz z nią – a ja to robię – to dobrze wiesz jak bardzo Amway dba o swoje dobre imie i jak stara się budować dobry wizerunek.
  To są osoby, które niszczą dobre imię mlm generalnie, a w tym przypadku akurat Amway.
  Prawda niestety jest taka, że nie wiemy kogo sponsorujemy, bo wszyscy którzy działamy w branży mlm wiemy, że nawet stary znajomy może okazać się człowiekiem niekoniecznie dalej uczciwym, a taka wiedzę uzyskujemy w trakcie.
  Wiemy również, że Amway wyciąga konsekwencje w stosunku do nieuczciwych partnerów i wiemy, że za tą nieuczciwość już niejednemu przyszło zapłacić zerwaniem przez Amway umowy.
  Jak czytamy kodeks etycznym Amway to stawiany tam jest nacisk na 2 sprawy – etyka i uczciwość.
  Niestety nie wszyscy to czytają, pomimo 6 miesięcy na upewnienie się, że praca z tą organizacją jest tym co chcą robić.
  Dlatego wydaje mi się, że skoro chcemy być etyczni i uczciwi (a to już wybór każdego z nas) to powinniśmy zrobić wszystko, aby osoby które tego nie robią, może nie od razu poniosły konsekwencje, ale żeby zdawały sobie sprawę, że jest kontrola i że tutaj gramy uczciwie.
  pozdrawiam

 • admin

  Grażyno i Tomku ! – Oczywiście że zostało to „wykroczenie” zgłoszone do Amway. Pozdrawiam i dziękuję za komentarze.

 • vojtaz

  Witam!
  Wojciechu trzymaj tak dalej! Budujmy wszyscy dobry wizerunek branży MLM bo jest jest ona w swoich założeniach najdoskonalszą formą budowy biznesu, dbajmy o zachowanie kodeksów etycznych a wszyscy dalej zajdziemy!
  Chciałbym się odnieść do wypowiedzi forumowicza Kudłaty. Uważam osobiście, że wszystko zależy od ludzi. Ja współpracuję z Network 21 i nigdy nie spotkałem się z czymś takim jak wymuszanie obrotu. Pamiętajmy, że również w Network 21 jest wiele różnych linii i niektóre mogą psuć rynek. Ponadto nie wiem skąd informacja, że to właśnie ludzie z Network 21 sprzedają produkty na Allegro, z pewnością są i tacy ale jest wiele osób które to robią i mogą to być ludzie z różnych struktur. Na seminariach N21 i od mojej linii rekomendacji wielokrotnie słyszałem komentarze, iż dystrybucja tą drogą jest karygodna, nieetyczna i będzie w najbliższym czasie ścigana. Nie wiem co miałeś na celu stawiając całe N21 w tak złym świetle, bo gramy wszyscy w jednej drużynie a jeśli spotkasz się z naruszaniem zasad przez KONKRETNE OSOBY działaj by temu zapobiegać.
  Pozdrawiam wszystkich.

 • http://www.joannaklich.pl Joanna

  Święte słowa… Ktoś myśli, że zrobi w balona osobę, która nie ma o niczym pojęcia, a potem my musimy to naprawiać, a i tak pozostaje nutka niepewności ze strony poszkodowanego.
  Wojtek, ostatnio spotkałam się jeszcze z inną formą „zawierania współpracy”. W FM Group podobno są osoby, które przeciągają inne struktury na takiej zasadzie, że już na wstępie dają im z własnej kieszeni dodatkowe zniżki, a nawet „21%” !
  Pamiętam, że w innych firmach jest natomiast coś takiego, że osoba, która zapisze się do tego „pomysłowego ludzika” dostanie już na wstępie 2 razy tyle niż normalny Klubowicz. Jaki z tego wniosek? Taki, że ten kto nie ma pieniędzy inwestować w MLM będzie miał o wiele trudniej zbudować strukturę niż ten drugi…
  Myślę, że mógłbyś poruszyć ten temat:)
  Pozdrawiam!

 • Pingback: Zanim wyrobisz swoje zdanie | Wojciech Stępkowski - MLM Samozatrudnienie Możliwości - blog blogów()