Poparcie dla argumentów

Przebieg prezentacji, obojętne czy jest to prezentacja sprzedażowa, czy prezentacja biznesowa ? czyli taka na której pokazujesz kandydatowi możliwości związane z prowadzeniem własnej firmy w oparciu o system MLM, powinna opierać się nie tylko na bombardowaniu argumentami słuchacza, ale przede wszystkim na poparciu tych argumentów innymi ?zewnętrznymi? źródłami informacji. Wiadomo, czego uczy Piotr Tymochowicz, na swoich szkoleniach z narzędzi Komunikatu Otwartego, że szczególnie w Polsce panuje, jak on to nazywa ?magia dokumentu? W istocie chodzi o to, że ludzie jak ten niewierny Tomasz ? póki nie zobaczą to nie uwierzą. Oczywiście mówiąc ?ludzie? uogólniam może zbytnio, mając świadomość jednak, że często ?magia dokumentu? przeważa szalę decyzji na TAK.

Cóż za dokument zatem można wykorzystać celem zakotwiczenia swoich argumentów o coś realnego i namacalnego ? Jest taki jeden papierek i nazywa się on KRS, czyli wyciąg danych finansowych danej spółki z Krajowego Rejestru Sądowego. Wiadomym jest, o czym warto w tym miejscu wspomnieć, że każda spółka (a firmy MLM są właśnie spółkami), aby móc funkcjonować zgodnie z prawem w Polsce, musi w KRS być zarejestrowana. Gdy jest sytuacja wskazująca na brak takiej rejestracji, jest to pierwsza i chyba główna przesłanka za tym, że dana spółka nie będąc w KRS działa na terenie Polski po prostu nielegalnie.

KRS za drobną opłatą, każdej obecnej w rejestrze spółki możesz zdobyć przez internet TUTAJ

Czuję w tej chwili ogromną wdzięczność i z pełnym szacunkiem chylę czoła i dziękuję Piotrowi Wajszczakowi za podzielenie się na forum społeczności Golden Line pomysłem posługiwania się owym KRS-em.

W praktyce wypróbowawszy, podzielam zdanie Piotra, że można odwrócić o 180 stopni bieg spotkania, zmienić kierunek decyzji słuchaczy, gdy zobaczą oni dane KRS.
Stosując tę ?zagrywkę?, słuchacze, którzy ze zdziwieniem, patrząc na mnie jak na raroga pytają: ?Amway ??, a to jeszcze istnieje !??, zmieniają zdanie w momencie gdy wyciągam KRS i ze stoickim spokojem odpowiadam: ?Oczywiście i ma się znakomicie, oto są aktualne dane?

Polecam Tobie jako profesjonaliście wprowadzenie wypisu z KRS, spółki z którą współpracujesz, jako stałego i bardzo skutecznego narzędzia pracy.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • Pingback: Poparcie dla argumentów | Blog MLM()

 • http://www.mitura.net Piotr Mitura

  Wojtek, to ja się czuje dumny mając takiego rekomendującego w biznesie i przyjaciela w życiu! Nie wszyscy wiedzą że korzystam z rad autora bloga zarówno na płaszczyźnie budowania biznesu Amway, jak i w życiu prywatnym. Z przyjemnością stwierdzam, że zawsze Twoja rada Wojtku była trafiona! Myślę że i ta wskazówka okaże się bardzo dobra, nie tylko dla mnie. Owszem „podkradłeś” pomysł Piotrowi, ale uwierz nie ma wielu ludzi którzy potrafią publicznie wyrazić dla kogoś szacunek i wdzięczność. Spora rzesza uznałaby taki pomysł za swój, słowem nie wspominając o źródle swojej inspiracji!
  Klikam właśnie link do KRS i wczytuje się w stronę! Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia!

 • http://www.biznesfan.pl Biznesfan

  A nie orientujesz się, dlaczego Amway nie złożyła wyników finansowych za rok 2009?

 • admin

  Nie wiem czy nie złożyła, nie sprawdzałem.

 • http://www.piotrwajszczak.pl Piotr Wajszczak

  Akuna też nie złożyła, żeby było obiektywnie 😉

  Fajnie, że pomysł działa!
  Zawsze miałem zdanie, że polskie 130 milionów obrotu dla Polaków robi większe wrażenie, niż miliardy obrotu w kraju gdzie nawet wizy nie można dostać ;))

  pozdrowienia!
  Piotrek

 • Gall Anonim

  Pytanie – po co mi Wyciąg z krajowego Rejestru Sądowego firmy Amway ? …… (dalej treść komentarza została usunięta, ponieważ nie licuje ze specyfiką tego bloga, jest zbyt natarczywa)

  P.S.
  Bardzo przepraszam że piszę incognito, ale obawiam się zapalczywości w obronie „wspaniałych byznesów”, przez osoby prowadzące te „byznesy”.

 • admin

  Panie Gall Anonim – Pański komentarz został silnie zmoderowany, właśnie dlatego, że pisze Pan incognito. Po drugie – jeśli KRS wykazuje dobrą kondycje finansową spółki, to oznacza jedno – współpracujący z nią przedsiębiorcy też się mają dobrze. To oni są sprawcami dobrej prosperity firmy z którą współpracują, gdyż generują jej obroty. Kolejna sprawa – większość przedsiębiorców działających w MLM to są osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a nie spółki (co nie oznacza że spółki się nie trafiają), więc uzyskać KRS od kogoś kto proponuje Panu współpracę w MLM będzie ciężko.