Zjednoczenie konsumentów rośnie w siłę.

Uśmiech nie schodzi z mojej twarzy jak trafiam na artykuły prasowe, które pokazują, iż to co robię na codzień, budując mój biznes oparty o Mechanizm Prosumenta jest niekwestionowanym trendem galopującym z niesamowitą prędkością. Facebook osiągnąwszy 500.000.000 użytkowników, czyli co 14-sty mieszkaniec Globu, stał się 3 państwem Świata. Akurat, kiedy ta magiczna liczba została osiągnięta, kilku Facebook’owców zauważyło na czym tak naprawdę Facebook zarabia. Eureka ! Facebook zarabia na nas użytkownikach. Gdyby nie userzy, nie było by całego portalu. Kilku z nich dogadało się i wystosowało postulat, że teraz Facebook powinien płacić nam, użytkownikom za to … że po prostu tam jesteśmy. Ile powinien płacić ? Tutaj jest artykuł, który przykuł moją uwagę. Właśnie takie podejście do sprawy to nic innego jak tzw. Mechanizm Prosumenta, o którym opowiadam na codzień zainteresowanym osobom.

Zaraz po tym artykule, tego samego dnia jak pamiętam, trafiłem na podobny, wydaje się omawiający tę samą ideę, na troszkę innym polu. Chodzi o jednoczenie się konsumentów do codziennych zakupów i „wymuszanie” na producentach i sklepach znacznych zniżek cenowych. Wyobraź sobie, że w internecie odnajduje się 20 osób, które akurat potrzebują kupić nową lodówkę. Idąc całą grupą do sklepu, informują od razu, że kupują 20 lodówek ale … dokonają zakupu dopiero po odpowiedzi na pytanie dodatkowe do sprzedawcy: „Ile dostaniemy rabatu ?” O tym jak ten sposób się rozwija możesz przeczytać w tym artykule

No właśnie, Amway z którym mam przyjemność współpracować od lat 13-stu, również postępuje w podobny sposób. Oprócz produktów własnych, posiada w ofercie asortyment tzw. sklepów partnerskich. Jednym z wielu przykładów wynegocjowania bardzo atrakcyjnej ceny jest kontrakt Amway – Era Biznes, gdzie Przedsiębiorcy Amway mają możliwość zakupu aktywacji Era i otrzymania z miejsca 30% rabatu na kwotę abonamentu. Ponieważ Amway jest kluczowym klientem Ery, została utworzona tzw. sieć korporacyjna. Każdy Przedsiębiorca Amway kupiwszy aktywację tą drogą, może zostać podłączony do owej sieci i za symboliczną opłatą 4 zł miesięcznie, może rozmawiać ze wszystkimi podłączonymi do sieci osobami praktycznie za darmo (2000 minut miesięcznie, co daje około 60 minut dziennie). Era Biznes – Amway jest ofertą dynamiczną. Gdy ilość aktywacji będzie uprawniać do 35% rabatu, wtedy wszyscy będący w tej ofercie dostaną 35% rabatu i tak dalej.
Na rynku Wielkiej Brytanii podobna oferta funkcjonuje w partnerstwie z NPower (energia elektryczna) i British Telecom. Wyżej przedstawione przykłady są jednymi z wielu w ofercie sklepów partnerskich – doskonale wynegocjowane oferty przez zjednoczoną społeczność.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.piotrzabrocki.pl Piotr

  Dyskutowałem ostatnio ze znajomymi na temat fenomenu Facebooka i Naszej Klasy, w kontekście nowego portalu – YourNight.com.
  Wszyscy zgadzają się ze stwierdzeniem zamieszczonym w artykule „Facebook zarabia na nas użytkownikach”.
  W tej sytuacji polecam zainteresować się portalem YourNight.com, który jest w trakcie zbierania użytkowników (w bazie dopiero ok 100 000 user’ow!) na zasadzie marketingu sieciowego: znajomi zapisują się ze swoich linków budując struktury, mające określony cel: możliwość zarobku dla nas 🙂
  Dodałem wpis na ten temat na swoim blogu, zresztą z każdym dniem będzie coraz więcej informacji w sieci.

  Pozdrawiam serdecznie autora i odwiedzających,
  Piotr Zabrocki

  Ps. Korzystam z produktów Amway (nie będąc dystrybutorem) i uważam, że są rewelacyjne!

 • Lopian

  heh a ja pracuję na kolei i też mamy po 2000 min w korporacji tyle, że za 1 zł no ale może dlatego , że to PLUS obsługuje. 🙂

 • http://morph.pl/ Maciek Nowowiejski

  Zgadzam się z Piotrem Zabrockim w 100%. YourNight to niepowtarzalna okazja do zbudowania nie tylko sieci znajomych, ale także zarobienia dużych pieniędzy!