Nie będziesz miał nagłówków przeczących treści

O dziennikarskiej rzetelności tak niedawno mówiło tych dwóch panów. Mówić sobie można, a poważne podwórko dziennikarskie będzie dalej robiło swoje. Sam spory czas wstecz popełniłem na tym blogu wpis traktujący o nieustannej manipulacji medialnej celem wpojenia swoich niecnych zamiarów czytelnikom, słuchaczom bądź widzom – zależnie o jakim rodzaju medium rozprawiamy. Ludzie ! Czy w końcu homo sapiens przestanie być tylko homo i włączy swoje sapiens do codziennego życia ? Wszak na człowieka rozumnego składają się te dwa wyrazy, a patrząc dookoła z przykrością stwierdzam, że homo sapiens to tylko homo pozbawione rozumu. Społeczeństwo chłonąc natłok medialnej informacji już nie potrafi odróżnić manipulacji od prawdy. Media same zapędzają się w kozi róg i powstają takie sprzeczności jak przytoczona niżej.
Zaglądam sobie dzisiaj na Onet, a że przedsiębiorczością (mlm) się zajmuję, zawsze odwiedzanym działem jest „Biznes”. Cóż moim gałom ocznym się ukazuje ?

Zrzut ekranu z onet.pl 29.09.2010

„Kontrowersyjna firma chce rekrutować w Polsce” – od razu myśl jedna w mej głowie się jawi – „Chce rekrutować ?” – Ja się nie dam !
Zauważ drogi czytelniku, jak działa taki nagłówek – od razu u większości wzbudza opór. Jak ktoś chce coś zrobić ze mną to ja się nie daję, na wszelki wypadek ! Jeśli już coś zrobię – to nie na czyjeś „chcenie” tylko z własnej, nieprzymuszonej woli. Wzbudziło emocje ? – a jakże !!!
Jaka to kontrowersyjna firma ? Jak się nazywa – druga myśl nadchodzi. Wchodzę w ten artykuł, co polecam zrobić teraz i czytam o Amway. Amway owszem wzbudza emocje, szczególnie u tych co z nim nie współpracują, bo jakoś u zarabiających partnerów – Przedsiębiorców Amway brak jest zbędnych stanów emocjonalnych, co najwyżej satysfakcja z osiągniętych celów. Po prostu normalny biznes – pracujesz to masz, nie pracujesz nie masz, ot cała filozofia. Artykuł traktuje o fakcie otwarcia przez Amway, w wybranym spośród ponad 30 lokalizacji europejskich Smoczym Grodzie Krakowie (dokładniej jego okolicach), centrum skupiającego całe operacje finansowe i IT firmy z terenu Europy. Pochwalić się jest czym, wszak w samej Polsce tylko, Amway w ostatnim 2009 roku obrócił około 138 milionami złotych. Centrum zapewni docelowo 200 miejsc pracy.
Pytam zatem: I gdzie tu kontrowersja ? Gdzie tu sensacja ? Po co dawać nagłówek, który jest zaprzeczeniem treści artykułu i wzbudza niepotrzebne, negatywne emocje ?
Cieszyć się chyba należy, że taka inwestycja powstała w Polsce, nie gdzie indziej.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)