Szerokość i głębokość w strategii mlm

Mówiąc o parametrach wyznaczających wskaźniki rozwoju rekomendowanej społeczności w systemie wielopoziomowego marketingu, należy w pierwszej kolejności wspomnieć o tak zwanej szerokości grupy, zaraz potem o jej głębokości. Zaznaczam jednak, mam w tym wpisie na tapecie plan z możliwością nieograniczonego budowania szerokości i nieograniczonego budowania głębokości organizacji (struktury). Plan binarny i matrycowy rządzi się troszkę innymi prawami i wyliczeniami, taka jest moja subiektywna ocena.
Szerokość oznacza liczbę rekomendowanych personalnie przedsiębiorców.

co to jest szerokość w mlm
Diagram szerokości w mlm

Głębokość jest niczym innym, jak liczbą generacji (pokoleń) wybudowanej społeczności.
Głębokość w mlm
Diagram głębokości w mlm
Jakie ma znaczenie umiejętne zaplanowanie zarówno szerokości jak i głębokości ? Determinujące dla dochodowości i stabilności biznesu. Wręcz krytyczne ! Odpowiednia szerokość daje odpowiednio wysoki przychód, im większa szerokość tym większy przychód. Z drugiej strony jednak, nie można planować na łapu capu, czyli bezgranicznie dużej szerokości. Dlaczego ? Jest drugi parametr – głębokość, która określa stabilność przychodu, używając nomenklatury Roberta Kiyosaki – tzw pasywny (nieaktywny) dochód. Mądra strategia rozwoju mlm w planie nieograniczona szerokość – nieograniczona głębokość polega więc na takiej kombinacji budowania szerokości z głębokością, która da optimum dla postawionych celów. Wielu networkerów odnoszących spektakularne sukcesy praktykuje budowanie tzw „trójkami”, czyli rekomendowanie 3 biznesów i pomoc tym trzem zejścia 3 generacje w głąb. Kiedy pomożesz pierwszej swojej trójce, bierzesz się za następną w szerokości. Taki sposób budowania sprawdza się na pewno biorąc pod uwagę równy czas poświęcany ku pomocy szerokości i głębokości.

Na koniec jeden ważny fakt wynikający z wybudowania odpowiednio dużej szerokości. Lider takiej grupy ma wybór z kim pracować; dobra szerokość daje wybór, czyli komfort pracy.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)