Gdy nowe miesza się ze starym – case study budowania marki

Logo radiowej czwórkiBynajmniej Wojtek w tym wpisie nie ma na myśli szukania wspólnego języka między dwoma pokoleniami ani i rozwiązywania konfliktów dzieci – rodzice. Porozmawiajmy chwilkę o pewnym zjawisku fantastycznego mieszania się starych technologii z nowymi – ten post będzie miał charakter swojego rodzaju case study. Jakie technologie, zapytasz ? Radio i internet.
26.10.2010 pisałem sobie wieczorkiem ten wpis. Zwykłem, przy okazji spędzania czasu z moim alter ego (mój laptop – żona czasem insynuuje zawarcie związku z tym urządzeniem), przeglądać blipy z danego dnia, mieć odpalony Facebook i być ogólnie online. Wtem wpada na mnie blip Macieja Budzicha, który informuje, iż za 20 minut Mediafun będzie na antenie Polskiego Radia program 4, będzie można zadawać pytania live. Pytania do Maćka kierowane będą via internet przez blip oraz facebookową tablicę (wall niektórzy mówią) Czwórki.

Wciskam w te pędy „Lubię to !” na fanpage’u Czwórki i zabawa się zaczyna. Godzina 23.05 Maciek jest na antenie. Zaczyna się fantastyczna synergia radia i internetu. Speakerzy radiowi prowadzą rozmowę z Mediafunem, kilkoro innych internautów łącznie ze mną, pisząc na tablicy facebookowej Czwórki, nadajemy kierunek rozmowie. Na domiar wszystkiego audycji tej nie słuchałem na radioodbiorniku tylko … na moim laptopie przez tzw. streaming. Niezłe co ? Radio bez radia i możliwość wpływania na to o czym w studiu rozmawiają. Redaktorzy radiowi byli tylko werbalną manifestacją głosu internautów. To jest doskonały przykład na to jak w niezauważalny sposób połączyły się dwie technologie: radio i internet.

Radio zrobiło przełom w dziejach ludzkości kilkadziesiąt lat wcześniej, internet robi taki przełom teraz. Przy okazji ta audycja wygenerowała niezły ruch na mojej stronie, słupki statystyk unikalnych odwiedzających poszły znacznie w górę. Maciej po prostu powiedział dosłownie trzy zdania o tym blogu i internauci zaczęli sprawdzać co ten Wojtek pisze. Właśnie w taki sposób, krok po kroku można zbudować swoją markę w internecie i wykorzystać tę markę do czego potrzeba: sprzedaży produktu, budowania biznesu mlm – tak jak ja to robię.

Słowem: trzeba być czujnym i wykorzystywać nadchodzące okazje zaistnienia w sieci. Jak widać pomocne może być nawet Polskie Radio.
Ponieważ do tej pory nie znalazłem na stronie radia podcastu (zapisu) tej audycji, publikuję swój zapis mp3 z wypowiedziami Macieja Budzicha. Pół godziny dobrego kursu dla początkujących.

[audio:http://s3.amazonaws.com/GL-akiajpussx4em36t63za.7465737432/mp3_archiwum/mediafun_czworka.mp3]

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)