Mailing do fanów prosto z Facebooka

facebook do mailinguCoraz więcej osób prowadząc różnej maści blogi czy strony internetowe decyduje się na równoległe działanie i zakłada swoje fanpage’y, w spolszczeniu fanpejdże. Niewielu z pośród nich jednak wie o pewnej funkcji, która w gąszczu opcji facebookowych jakoś tak ginie, a może być niezmiernie istotna w kontakcie danego blogera, czy marki z fanami. Kiedy dany użytkownik Facebooka, widząc na danym blogu czy stronie widget (widżet) fanpejdża, może kliknąć w „Lubię to!” stając się tym samym fanem, właściciel strony publikując nową treść na blogu, może krótką notkę o zamieszczeniu tej treści opublikować na fanpejdżu i wszyscy jego fanowie zobaczą tę notkę w strumieniu wiadomości na ich facebookowych tablicach (wallach).
Wojtka, piszącego te słowa, od dłuższego czasu zastanawiało do czego u licha służą „aktualizacje” w katalogu „wiadomości” na Facebooku. No i eureka ! Kiedy wejdziesz na swojego fanpage’a jako administrator, pod zdjęciem dasz opcję „edytuj”, ukaże się szereg opcji, pośród nich „marketing”. Tutaj, po przejściu do „wyślij aktualizację” możesz wysłać do wszystkich swoich fanów wiadomość o publikacji np. nowej treści na blogu czy stronie. Mailing w ten sposób wysłany trafi do folderu „aktualizacje” w skrzynce wiadomości każdego, kto jest Twoim fanem. Jednak, tak jak korespondencja mailowa, tak również aktualizacje, muszą być bardzo przemyślane i nieuciążliwe. Wystarczy bowiem, że ktoś z Twoich fanów poczuje się zbytnio zasypany wiadomościami od Ciebie, kliknie „Nie lubię !” w widgecie i … masz o jednego fana mniej.
Narzędzie proste i z głową wykorzystane może stanowić bardzo istotny kanał komunikacyjny z czytelnikami.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.biznesfan.pl Biznesfan

  Kurcze, niektórzy ludzie na prawdę przesadzają na Facebooku z informowaniem. Jest taki jeden facet, od którego dostaję 4 razy dziennie powiadomienie o nowym wpisie na jego fanpejdżu. Żenada.

 • http://www.marekbista.eu Marek Biśta

  Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że fan page to nie profil na facebooku i piszą o takich pierdołach, a człowiek dostaje te wieści po kilka dziennie na pocztę, no i reakcja jest jedna- klikam nie lubię.
  Także słuszna uwaga Wojtek…

 • http://www.marta-online.pl Marta Eichstaedt

  Hmmm…. ja bym pozostała przy dwóch kanałach komunikacji. Jedni wolą newsletter na maila a inni na Facebooka.

 • Pingback: Mailing do fanów prosto z Facebooka | Blog MLM()

 • http://www.biznesfan.pl Biznesfan

  A ten nade mną to sobie robi na blogu co chce. Założył bloga, który cały składa się z cudzych tekstów. Już nie wiem co z nim robić.

 • admin

  @Biznesfan – wiesz co ? mnie też zastanawia po kij robić coś takiego, nie czaję typa wogóle i nawet nie wiem kim on jest …

 • http://podepnij.pl Romanse

  Każda forma promocji jest jak najbardziej wskazana.

 • http://www.szczecinblog.pl Paweł

  O proszę – ciekawa opcja, nie wiedziałem o niej. Dzięki.

 • Pingback: Wywal swoich znajomych, albo przestań ich słuchać ! | Wojciech Stępkowski - MLM Samozatrudnienie Możliwości - blog blogów()

 • http://www.letsmail.pl/ E-mail marketing

  Ja zazwyczaj używam opcji niewyświetlania aktualności nawet profili które „Lubię”.