Zmarzniesz szybciej niż się wydaje

zimnoPora jest zimowa wpis na czasie zatem.
Minęło trochę czasu jak pisałem o roli edukacji w biznesie, z położeniem nacisku na konieczność permanentnej nauki w biznesie mlm. W pewnym sensie kontynuując tamten wątek, chcę przytoczyć pewnien przykład, który w wyraźny sposób podkreśla niesamowitą wagę konieczności kształcenia.

Wyobraź sobie, że za oknem jest temperatura -30 stopni Celsjusza i wychodzisz na dwór ubrany tak jak gdyby było o 60 stopni więcej, 30 stopni na plusie. Jesteś po prostu ubrany w krótki rękaw i krótkie spodenki. Pytanie: czy wytrzymasz w tym stroju długo na takim mrozie? Ile czasu wytrzymasz?

Zmarźlak, czyli człowiek szybko odczuwający zimno ucieknie do domu po 5 minutach. Twardziel wytrzyma może pół godziny. Mors, który bez problemu kąpie się w przerębli – może godzinę. Jedno jest pewne: na takim mrozie, w takim stroju da się wytrzymać skończoną ilość czasu. Skończoną !
Tożsamo jest w biznesie mlm w kwestii systemu edukacyjno – motywacyjnego. Skończoną ilość czasu wytrzymasz nie mając kontaktu z wiedzą i z ludźmi, którzy odnoszą w danym czasie sukcesy i po prostu są tymi sukcesami podekscytowani. Nowa wiedza jest niezbędna by korygować swój kurs. Mlm jako biznes, który robi się z ludźmi wymaga nieustannego monitorowania swoich działań i w momencie kiedy coś „przestaje działać” trzeba zadać pytanie „dlaczego?” Odpowiedź na to pytanie przychodzi zawsze wtedy gdy mózg jest stymulowany nową wiedzą. Kontakt z ludźmi sukcesu niezbędny jest po prostu po to by chciało się chcieć. Może jesteś osobą, która dopiero co zamierza zacząć swoją przygodę z mlm. Zanim zaczniesz przeanalizuj dokładnie, czy zespół z którym masz do czynienia stawia na permanentną edukację. Wszelkie działania eliminujące ten element są skazane z góry na niepowodzenie. Zaufaj – bez edukacji zmarzniesz szybciej niż Ci się wydaje !

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)