Zmarzniesz szybciej niż się wydaje

zimnoPora jest zimowa wpis na czasie zatem.
Minęło trochę czasu jak pisałem o roli edukacji w biznesie, z położeniem nacisku na konieczność permanentnej nauki w biznesie mlm. W pewnym sensie kontynuując tamten wątek, chcę przytoczyć pewnien przykład, który w wyraźny sposób podkreśla niesamowitą wagę konieczności kształcenia.

Wyobraź sobie, że za oknem jest temperatura -30 stopni Celsjusza i wychodzisz na dwór ubrany tak jak gdyby było o 60 stopni więcej, 30 stopni na plusie. Jesteś po prostu ubrany w krótki rękaw i krótkie spodenki. Pytanie: czy wytrzymasz w tym stroju długo na takim mrozie? Ile czasu wytrzymasz?

Zmarźlak, czyli człowiek szybko odczuwający zimno ucieknie do domu po 5 minutach. Twardziel wytrzyma może pół godziny. Mors, który bez problemu kąpie się w przerębli – może godzinę. Jedno jest pewne: na takim mrozie, w takim stroju da się wytrzymać skończoną ilość czasu. Skończoną !
Tożsamo jest w biznesie mlm w kwestii systemu edukacyjno – motywacyjnego. Skończoną ilość czasu wytrzymasz nie mając kontaktu z wiedzą i z ludźmi, którzy odnoszą w danym czasie sukcesy i po prostu są tymi sukcesami podekscytowani. Nowa wiedza jest niezbędna by korygować swój kurs. Mlm jako biznes, który robi się z ludźmi wymaga nieustannego monitorowania swoich działań i w momencie kiedy coś „przestaje działać” trzeba zadać pytanie „dlaczego?” Odpowiedź na to pytanie przychodzi zawsze wtedy gdy mózg jest stymulowany nową wiedzą. Kontakt z ludźmi sukcesu niezbędny jest po prostu po to by chciało się chcieć. Może jesteś osobą, która dopiero co zamierza zacząć swoją przygodę z mlm. Zanim zaczniesz przeanalizuj dokładnie, czy zespół z którym masz do czynienia stawia na permanentną edukację. Wszelkie działania eliminujące ten element są skazane z góry na niepowodzenie. Zaufaj – bez edukacji zmarzniesz szybciej niż Ci się wydaje !

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.akademiamechatroniki.pl Rysiek

  Witam ponownie
  zgadzam sie z Panskim zdaniem. Swietne porownanie- do temperatury zewnetrzenej.
  widze po moim wlasnym obencym zyciu, ze stymulujace znajomosci z ludzmi sukceu budza we mnie ogromne poklady nowych idei i swiadmosc mozliwosci, a co wiecej chec realizacji.
  Jedna jest sprawa z ktora bym podyskutowal- stanem optymalnym jest uczucie niezaleznosci emocjonalnej- potrzeby stawania sie lepszym dla samego siebie, dla lepszego poczucia radosci, lekkosci zycia, nawet bez stymulatorow zewnetrznych.
  to jest stan umyslu optymalny. sa wtedy najmniejsze straty energi.

  Polecam dwie ksiazki Ayn Rand- ” Zrodlo” i „Atlas Zbuntowany”
  dla mnie odkryce ostatniego roku. Wydane w Polsce dopiero w 2008. w czasie komuny gleboko zakazane.

  dzieki za swietny tekst, popieram potrzebe ksztalcenia sie
  Pozdrawiam
  Ryszard

 • Pingback: Zarób pieniądze ! | Wojciech Stępkowski - MLM Samozatrudnienie Możliwości - blog blogów()

 • Pingback: Zarób pieniądze ! | Blog MLM()