Zdrowe ciało = zdrowy portfel

zdrowieW zdrowym ciele zdrowy duch, chciałoby się powiedzieć. Samo dopowiada się do tego: przy zdrowym ciele zdrowy portfel, pełne konto i … zadowolona żona. Za tym idzie jak cień: happy wife, happy life – szczęśliwa żona, szczęśliwe życie. Tak mawia człowiek od którego wiele biznesu i życia się nauczyłem, Amerykanin Don King. Albowiem zasobność portfela męża przekłada się wprost proporcjonalnie do szczęścia jego żony. Już słyszę głosy ludzi o ubogim myśleniu: pieniądze szczęścia nie dają ! – od razu ripostuję: lepiej płakać z nieszczęścia z pełnym kontem, niż płakać z nieszczęścia i być spłukanym.

Co zatem zrobić by być zdrowym ? Wszak im więcej zdrowia w nas i im dłużej to zdrowie trwa, tym więcej pieniędzy zarobić można i bardziej szczęśliwą żonę mieć (czytaj święty spokój, hehe)

Na czym skupia się obecna medycyna ? Z czego interes czerpie lobby farmaceutyczne ? Czy z Twojego i mojego zdrowia ? Czy może raczej ze stanu pozornego zdrowia ?

„My naprawdę wolimy chorować, to jest dla nas bardziej proste wyjście. Dostaniemy garść tabletek zapisanych przez lekarza, łykniemy i uważamy, że będziemy zdrowi” – konkluduje dr n.med. Sławomir Puczkowski, właściciel NZOZ Biomol – Med z Łodzi.

Żyjemy w czasach, które nie śniły się ludzkości 50 lat temu, rozwój medycyny nabrał wymiarów określanych wtedy totalnym science fiction. Ludzie funkcjonują w miarę normalnie z patologiami, które kładły ich do grobu jeszcze kilkanaście lat wstecz. Przeszczepiać można niemalże wszystko. Koronarografia naczyń wieńcowych – marzenie ściętej głowy kardiologów z końca lat 70-tych, wykonywana jest tysiące razy w ciągu doby. Pamiętasz ? Słyszało się nieustannie – ten umarł na zawał, tamten umarł na zawał. Dzisiaj ? Nie znam dokładnych danych, ja przynajmniej tego nie słyszę. Ludzie przeżywają zawały ! Nanocząsteczki transportujące leki tam gdzie trzeba, zachowujące się jak czerwone krwinki i wnikające w krwiooobieg – wynalazek o którym czytałem dosłownie wczoraj, prawdopodobnie wejdzie do powszechnego leczenia już za 3 lata. Stanisław Lem, gdyby żył – pewnie nie uwierzyłby, że to wszystko się dzieje.

Ale … dzieje się też wiele niezrozumiałego. Dlaczego coraz częściej słychać: ten umarł na raka, tamten umarł na raka ? Dr. Krzysztofa Krupka, na jednym ze szkoleń, których byłem uczestnikiem przytaczał zatrważające prognozy: za kilka lat co trzeci (!) człowiek będzie miał nowotwór. Jeden, dwa trzy – z gry wypadasz TY, całe szczęście wcześnie raczysko wykryte da się wyplenić skutecznie. Gabinety psychoanalityków i wszelkiej maści specjalistów od psyche wydają się pękać w szwach ! Ludzie nie radzą sobie z emocjami, nie radzą sobie z porażkami i nie radzą sobie z sukcesami ! Dlaczego ?!

Dr.n.med. Sławomir Puczkowski ze swoim zespołem rozgryzają ten orzech od kilkunastu lat. I wiesz co ? Ci ludzie są teraz w ścisłej światowej czołówce, bo tylko w USA jest drugi instytut prowadzący pokrewną działalność. Powoli, krok po kroku, w zaciszu medialnym dostają coraz to nowe odpowiedzi. Analiza Pierwiastkowa Włosów jest metodą analityczną umożliwiającą ocenę stanu organizmu na długo przed tym, kiedy pojedyncze dysfunkcje połączą siły i zamanifestują się jako patologia, czyli choroba potocznie mówiąc.

Analiza pierwiastkowa włosów, czy jakiegokolwiek innego materiału może być wykonana na każdym spektrometrze emisyjnym. Jest metodą na tyle czułą, że potrafi określić zawartość substancji X rozpuszczonej w basenie wody. Warto tutaj polecić książkę „Włosy odbiciem zdrowia lub choroby”. Nie w samej metodzie pies jest pogrzebany. Najistotniejsze jest to, żeby umieć wynik ze spektrometru odczytać i zinterpretować. Aby dać najlepsze, zindywidualizowane zalecenia dla pacjenta, potrzeba wielkiego doświadczenia. Z doświadczenia bierze się mądrość jak mawiał mój dziadek. Zespół Bimol-u potrafi to wszystko zrobić.

Potrafi ułożyć takie zalecenia, które spowodują danie organizmowi „właściwego paliwa” i uruchomienie w nim czegoś co mamy od urodzenia zapisane – ogromnych mechanizmów przystosowawczych i samoleczenia.

Moja wizja jest taka: już za niedługo APW – Analiza Pierwiastkowa Włosów będzie równie często wykonywana, stanie się standardowym badaniem, jak dzisiaj badanie moczu i krwi. Książki Lema tez przez wielu były brane z przymrużeniem oka, dzisiaj stają się rzeczywistością, podobnie będzie z APW.

Źródło obrazka: http://www.nhcgov.com

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)