Zarób pieniądze !

Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnieTośmy czasów dożyli – w Libii i innych „roponośnych” krajach zadyma na całego, ludzie domagają się wolności. Ropa drożeje na potęgę, w Polsce benzyna dobija do 5 zl, a cena oleju napędowego zbliża się do ceny benzyny.

W Polsce absurd za absurdem. Budują autostrady w takim tempie, że śmiech bierze. Mniej śmiesznie się robi człowiekowi jak poczyta coś takiego. Ładnie, nie dość, że w paliwie są, o ile się nie mylę, wliczone dwa podatki drogowe, to jeszcze gdy chcesz przejechać się zarąbistą polską autostradą, wydasz na myto drugie tyle co na paliwo.

„Pieniądze są szalenie ważne w obszarach, w których coś dają i szalenie nieważne w obszarach, w których nie dają niczego” – T.Harv Eker „Bogaty albo biedny: po prostu różni mentalnie”

Ha ! Wiesz co ? Odkryłem chyba Amerykę. Jak sobie poradzić z tym wszystkim ? Po prostu zarobić pieniądze na to. Czy potrafisz sobie wyobrazić sytuację, że wysokość dochodów które osiągasz, prowadząc biznes mlm, jest na tyle duża, że po prostu te wszystkie podwyżki, akcyzy i VAT-y masz gdzieś ? Wyobrażasz sobie to ?! Naprawdę do tego nie potrzeba wiele: odpowiedniej ilości pieniędzy, a pieniądze mają do siebie to, że się je zarabia. MLM jest chyba jedyną formą prowadzenia własnego biznesu, która pozwala naprawdę myśleć z rozmachem, pozwala tak naprawdę zarabiać tyle ile się chce. Już słyszę głosy debili: „Wojtek co ty oszalałeś ? Nie da się zarabiać tyle ile chcesz. Zejdź na ziemię !”

W przytoczonej powyżej książce, jej autor pokazuje mnóstwo przykładów ludzi, którzy mają MENTALNOŚĆ MILIONERA. Ba, wskazując Donalda Trumpa mówi bardziej dobitnie – Trump ma mentalność miliardera ! Jest przykładem człowieka, który wszystko straciwszy swojego czasu, odrobił swój majątek z nawiązką.

To jest właśnie to ! Nie jest istotne ile masz i co posiadasz dzisiaj. Jest natomiast krytyczne na ile i na posiadanie czego się zaprogramujesz. Kluczem do osiągania jakichkolwiek rezultatów jest zaprogramowanie się w ich kierunku. Dotyczy to prawo zarówno osiągania bogactwa jak i bycia w biedzie. Istotne jest jak i na osiąganie czego jesteśmy zaprogramowani.

Wiem wiem, powiesz: oj ! wieje tutaj jakąś magią. Hmm, przeczytaj tę książkę, a wiele zrozumiesz. Kiedy masz jak na tacy podane konkretne przykłady żyjących osób, wtedy … coś musi w tym być. Coś musi naprawdę różnić tych co osiągają od tych co nie osiągają. Owszem: spryt, wrodzony talent, inne cechy mogą decydować ale … „Mój talent to 15% mojego sukcesu, reszta to moja ciężka praca” – tak powiedział jeden z wirtuozów skrzypiec – nazwiska nie pamiętam.

Mentalność człowieka bogatego – tę cechę można nabyć w prosty sposób. Przebywać jak najczęściej i najdłużej z tymi co są bogaci. Dlatego uważam, że tak krytycznie ważny jest system edukacyjny, szczególnie w mlm. Bez nieustannej, dobrze przemyślanej programowo edukacji nie ma co liczyć na osiąganie. Edukacja to właśnie przeprogramowanie się z mentalności obecnej na mentalność milionera. Bez tego ani rusz.

Pragnę przypomnieć – w systemie wielopoziomowego marketingu zarobisz pieniądze na dwa sposoby:
1) Sprzedaż produktów i usług finalnym klientom. Tutaj pojawia się zysk natychmiastowy wynikający z transakcji sprzedaży. Funkcjonuje zasada stara jak świat: kupić taniej od producenta i sprzedać drożej klientowi
2) Budowanie sieci przedsiębiorców. Zysk jest obliczony bardziej długofalowo, pojawia się element tzw. delayed gratification czyli odłożona nagroda. Dopiero po wybudowaniu zdrowego networku, posługując się odpowiednią dla każdego planu marketingowego strategią, pojawia się zysk. Zysk w wielu przypadkach może przejść z formy aktywnej w formę rezydualną, czyli taką, która nie wymaga pracy by zysk był stale generowany.

Oczywiście należy podkreślić z całą mocą, iż zysk rezydualny nie pojawi się u większości przedsiębiorców mlm. Dlaczego ? Dlatego, że jego generowanie wymaga naprawdę solidnej wiedzy, przemyślanej i przekonsultowanej strategii, ciągłego monitoringu rozwoju i korekty obranego kierunku oraz dużo intensywnej pracy.

Źródło obrazka: http://ultimateselector.blogspot.com/

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)