Co jest dobrego w Amway ? – Dish Drops płyn do mycia naczyń

Asortyment produktowy Amway cieszy sie dużą popularnością wśród Polaków. Tysiące rodzin w Polsce zna Dish Drops – płyn do naczyń, czy legendarny spray przed praniem – sławetny odplamiacz doskonale radzący sobie z zabrudzonymi kołnierzami koszul.

Wiele osób zna asortyment produktów Amway z końca lat 90-tych, kiedy panował slogan: „Amway ? – bardzo dobre produkty, ale drogie”.  Nie wiedzą, że przez ostatnie 10 lat Amway Polska podnieśli ceny może 2 razy i podwyżka ta w sumie może jest 3%. W porównaniu do tego co dzieje się na rynku, gdzie ceny regularnie wzrastają co 2,3 miesiące i przez ostanie 10 lat wszystko podrożało o kilkadziesiąt procent, oferta Amway obecnych lat jest porównywalna cenowo, z gwarantowaną jakością i źródłem pochodzenia produktu.

Przeczytać można wiele wzmianek, że Visir czy Ariel inaczej (lepiej) piorą w Niemczech niż w Polsce. Producenci produktów chemii gospodarczej, łącząc się w kartele, powodują, że finalny klient, czyli my wszyscy płacimy zbyt wiele za coś, czego wartość jest w rzeczywistości o wiele mniejsza. Faktem niezaprzeczalnym jest bowiem, że prać czy zmywać podłogę będziemy cały czas, na tym toku rozumowania bazując, wywieść można tezę: gdyby przyjrzeć się wydatkom domowym na tym polu, w rozliczeniu rocznym budżetu, mogłaby zostać zaoszczędzona całkiem pokaźna kwota.

Tym wpisem chcę zapoczątkować całą serię artykułów poświęconych moim własnym doświadczeniom w używaniu produktów Amway. Opisany zostanie wybrany produkt z oferty, opisane zostanie moje doświadczenie w używaniu go w moim gospodarstwie domowym, przytoczone zostaną konkretne liczby i wyliczone oszczędności w porównaniu do oferty supermarketów.

Produkty Amway chemii domowej są w przeważającej części koncentratami. Podając proporcje rozcieńczenia danego z nich opierać się będę na własnym doświadczeniu, co może w niektórych przypadkach różnić się nieco od sposobów użycia podanych przez producenta na etykiecie produktu.

Na pierwszy ogień pójdzie Dish Drops – płyn do mycia naczyń, zaczynamy !

Strach myśleć co pomyślą sobie o nas nasze wnuki, gdy zastaną naszą Planetę zaśmieconą plastikiem. Nie wiem dokładnie ile, twierdzę, że tysiące ton plastiku jest wyrzucane rok rocznie w postaci zużytych butelek po wodzie mineralnej, sokach, napojach i … płynie do mycia naczyń ! Pamiętasz Czytelniku słynne protesty ekologów  sprzeciwiających się budowie obwodnicy Augustowa uzasadniając to szeroko pojętym zagrożeniem. Prawda ! Należy walczyć o zachowanie naturalnego środowiska, ale … gdyby zapytać przywiązujących się do drzew protestujących ile plastikowych butelek po płynie do naczyń wyrzucają, jak sądzisz co by odpowiedzieli ?

Jestem bardzo wdzięczny moim Czytelnikom, tym którzy znajdują się na mojej liście mailingowej za Wasz wkład w ten artykuł. Niedawno rozesłałem prośbę o wypełnienie prostej ankiety traktującej o ilości wyrzucanych miesięcznie butelek po płynie do naczyń. Kilkadziesiąt osób odpowiedziało, co może dać wyraźny obraz problemu.

Ile miesięcznie wyrzucasz butelek po płynie do mycia naczyń ?
Ile miesięcznie wyrzucasz butelek po płynie do mycia naczyń

Blisko 90% polskich rodzin wyrzuca jedną butelkę po płynie do naczyń miesięcznie. Daje to 12 butelek rocznie z każdego polskiego gospodarstwa domowego. Przyjmując hipotetycznie, że każda polska rodzina to 4 osoby (przyjmijmy – w Polsce mieszka 40.000.000 osób) –  Polacy stanowią populację 10.000.000 rodzin – gospodarstw domowych. Prosta kalkulacja matematyczna: 10.000.000 rodzin przemnożone przez 12 butelek rocznie daje 120.000.000 plastikowych butelek. Pójdźmy dalej: jedna butelka „zabiera” 1 litr przestrzeni, więc rocznie poprzez wyrzucanie 120.000.000 butelek po płynie do mycia naczyń „zajmujemy” sobie niepotrzebnie 120.000.000 litrów życiowej przestrzeni.

Niestety większość (jak nie wszystkie !) plastikowych butelek po płynie do mycia naczyń nie jest wykonane z biodegradowalnych tworzyw sztucznych, plastik taki będzie zalegał na śmietniskach przez setki lat. Na własne życzenie, poprzez własną ignorancję zjawiska zajmujemy sobie rok w rok ogromne ilości przestrzeni.

Teraz czas na Dish Drops, czyli płyn do mycia naczyń produkowany przez Amway. U mnie w gospodarstwie domowym wyrzucam jedną butelkę o pojemności jednego litra raz na 14 miesięcy. Przyjmijmy, dla prostoty obliczeń raz na rok. Gdyby tak każda rodzina polska wyrzucała jedną jednolitrową butelkę raz na rok (w większości 4 osobowych, czyli statystycznych rodzin używających Dish Dropsa właśnie tak jest), wyrzucalibyśmy tylko 10.000.000 butelek rocznie, czyli 12 razy mniej.  Przy uwzględnieniu faktu, że Amway używa do produkcji swoich butelek biodegradowalnego plastiku, „zajmowalibyśmy” sobie tylko 10.000.000 litrów przestrzeni rocznie – przestrzeni „odnawialnej” (!) Nawet niech jedna butelka ulega całkowitej biodegradacji przez 10 lat, co 10 lat odzyskujemy w 100% „zajetą” przestrzeń.

Warte przemyślenia ? Warte zastanowienia ? Warte refleksji ? A może tak po prostu zacząć używać Dish Dropsa ? Kupujesz raz na rok jeden litr płynu do naczyń i masz spokój. Cena detaliczna: 30 zł – dzieląc na 12 miesięcy otrzymujemy 2,5 zł kosztu miesięcznego płynu do mycia naczyń. Zachęcam do merytorycznej dyskusji pod wpisem.

————————————————————————————————————————————————–
Ponieważ jestem przedsiębiorcą na stałe współpracującym z Amway i sprzedaję jej produkty, daję zgodnie z zasadami obsługi Klienta, 100% Gwarancję Satysfakcji Klienta. Oznacza to możliwość używania danego produktu i zwrot pełnej zapłaconej za niego kwoty w przypadku niezadowolenia Klienta, pomimo zużycia.

Nadmieniam również, iż zakup produktów Amway przez aukcje internetowe, w tym ALLEGRO obarczony jest wysokim ryzykiem otrzymania produktu Amway nieoryginalnego, z niewiadomego źródła pochodzenia i niemożnością skorzystania ze 100% Gwarancji Satysfakcji Amway.

Osoby sprzedające produkty Amway na aukcjach internetowych naruszają zasady Kodeksu Etycznego Amway.
————————————————————————————————————————————————–

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)