Co jest dobrego w Amway ? – System oczyszczania wody pitnej

espring amwayW dobie dzisiejszych różnorakich zagrożeń zdrowia, w tym bakteriologicznych, takich jak ostatnio afera z niewiadomego pochodzenia bakteriami coli w żywności, wzrasta świadomość konieczności posiadania w gospodarstwie domowym dobrego systemu oczyszczania wody.

Wiadomo, że gros tych zagrożeń może przedostawać się do naszych organizmów wraz z wodą, którą pijemy. Powszechnie znanym jest fakt, iż w wodzie potencjalnie może znajdować się ponad 140 bardzo groźnych dla zachowania zdrowia składników. Cóż z tego, że woda jest powszechnie chlorowana, gdy to właśnie chlor reagując z cząsteczką wodoru w wodzie, tworzy kilka niebezpiecznych związków – jeden z nich: chlorowodór.

Dochodzi do paradoksów: chlorując wodę pozbywamy się niechcianych i niebezpiecznych potencjalnych związków zastępując je innymi niebezpiecznymi.

Powiesz: no dobra Wojtek, ja kupuję wodę butelkowaną. Jest to niewątpliwie wyjście z sytuacji i przynajmniej pozornie można zapewnić sobie czystą i zdrową wodę do picia. Dlaczego pozornie ? Zadam kilka pytań:

1. Czy wiesz z jakiego źródła jest pozyskiwana woda, którą kupujesz w butelkach.
2. Czy wiesz ile stoi w magazynach zabutelkowana woda, zanim ją kupisz ? Wiadomo, im dłużej stoi, tym więcej może w niej zajść niepożądanych reakcji i więcej znaleźć się związków niebezpiecznych dla zdrowia.
3. Czy wiesz, że w polskim przemyśle wytwórczym tworzyw sztucznych (poliwęglanów – z których wytwarzane są butelki) jest nadal stosowany Bisfenol A ?
4. Czy wiesz, że sposób przechowywania wody, zapewniający jej długotrwale niezmienne właściwości to butelkowanie jej w ciemne, szklane butelki ? Ile kupujesz wody butelkowanej w szkle ?
5. Jeśli nie kupujesz wody butelkowanej i używasz tej z kranu do przygotowywania herbaty, czy wiesz, że pozbycie się niektórych rodzajów bakterii i wirusów wymaga jej ciągłego gotowania przez ponad 20 minut ? Jak szybko zatem wyłącza się twój czajnik elektryczny ? – zagotuje, „pyk” i zalewasz herbatę, nieprawdaż ?
6. Czy wiesz, że długość niektórych wodociągów w naszym kraju (m.in.Warszawa), jest tak duża, że woda przebywa ponad tydzień czasu w rurach zanim dotrze ze źródła do kranu użytkownika ? Jak myślisz, czy jest wysoce prawdopodobne zajście wielu niebezpiecznych reakcji w tejże wodzie, z uwagi na fakt przebywania jej tak długi czas w wodociągu ?
7. Czy zdajesz sobie sprawę, że ponad połowę polskich wodociągów to instalacje mające ponad 60 lat, gdzie do spawania złącz rur stosowało się ołów, czy jest możliwe przenikanie tego ołowiu do wody ?
8. Czy wiesz, że PCV (polichlorek winylu) wchodzi w szereg reakcji z wodą i ich produktami są wysoce toksyczne związki. PCV stanowi materiał dla współczesnych rurociągów.

Takich pytań można w dalszym ciągu zadać kilkadziesiąt co najmniej. Wyraźnie nasuwa się wniosek: najlepiej mieć w domu, na końcu drogi wody z ujęcia, dobry system oczyszczania wody. Takim dobrym systemem jest espring produkowany przez Amway.

(zapraszam do obejrzenia dość szokującego filmu – reportażu z wymiany wkładu węglowego w systemie oczyszczania wody używanym w moim domu. Zobaczysz jakie niespodzianki czekają w kranie)

Ile on kosztuje, zapytasz ? Cena na czerwiec 2011 wynosi 4.139,00 zł, cena wymiennego wkładu: 962,00 zł. Żywotność wkładu to rok czasu, albo przefiltrowane 5000 litrów wody. W zależności, który parametr ulegnie pierwszy „wyczerpaniu” system zaczyna wydawać sygnał dźwiękowy przypominający o konieczności wymiany wkładu. Zainstalowany elektroniczny monitoring (zegar z przepływomierzem) eliminuje konieczność robienia notatek czy zaznaczania terminu w kalendarzu, espring sam wie 🙂

Sumując espring:
1. skutecznie usuwa chlor.
2. skutecznie usuwa chloraminę.
3. poprawia smak, zapach i przejrzystość wody
4. poprawia smak napojów przygotowywanych z uzyciem przefiltrowanej wody
5. skutecznie usuwa z wody 140 rodzajów organicznych zanieczyszczeń np. lotne zwiazki organiczne (VOC) wiele pestycydów i produktów ubocznych procesu dezynfekcji.
6. skutecznie usuwa ponad 13 produktów ubocznych procesu dezynfekcji
7. skutecznie usuwa ponad 30 pestycydów i produktów ubocznych pestycydów
8. skutecznie usuwa chlorek winylu
9. skutecznie usuwa Mikrocystynę LR powszechnie spotykaną toksynę glonową
10. skutecznie usuwa cząsteczki wielkości powyżej 0,2 mikrona.
11. skutecznie usuwa ołów.
12. skutecznie usuwa rtęć.
13. skutecznie usuwa z wody radon i produkty rozpadu radonu.
14. skutecznie usuwa obecne w wodzie pasożyty wieksze niż 3-4 mikrony.
15. nie usuwa cennych minerałów takich jak wapń, magnez i fluor
16. skutecznie usuwa MTBE (eter metylowo-tert-butylowy)
17. promienie UV niszczą ponad 99,99 % bakterii i wirusów chorobowych potencjalnie obecnych w wodzie pitnej
18. promienie UV zabijają cryptosporidium, którego może nie zabić chlor

Cena, w pierwszym roku, przefiltrowania 1 litra wody gotowej do picia bez gotowania wynosi:
4139,00 zł / 5000 litrów = 0,83 zł

Cena w każdym następnym roku, kiedy kupujesz tylko wkład wynosi:
962,00 zł / 5000 litrów = 0,19 zł

Przy średniej cenie 1 litra wody butelkowanej – 2,50 zł System Oczyszczania Wody Espring jest rozwiązaniem najtańszym i najbezpieczniejszym. Biorąc pod uwagę Gwarancję Zwrotu Pieniędzy Amway, gdzie można dokonać zakupu systemu oczyszczania wody, używać go 90 dni w domu i w razie niezadowolenia oddać otrzymując zwrot 100% pieniędzy, śmiało twierdzę, że jest to najlepsza oferta na rynku.

————————————————————————————————————————————————–
Ponieważ jestem przedsiębiorcą na stałe współpracującym z Amway i sprzedaję jej produkty, daję zgodnie z zasadami obsługi Klienta, 100% Gwarancję Satysfakcji Klienta. Oznacza to możliwość używania danego produktu i zwrot pełnej zapłaconej za niego kwoty w przypadku niezadowolenia Klienta, pomimo zużycia.

Nadmieniam również, iż zakup produktów Amway przez aukcje internetowe, w tym ALLEGRO obarczony jest wysokim ryzykiem otrzymania produktu Amway nieoryginalnego, z niewiadomego źródła pochodzenia i niemożnością skorzystania ze 100% Gwarancji Satysfakcji Amway.

Osoby sprzedające produkty Amway na aukcjach internetowych naruszają zasady Kodeksu Etycznego Amway.
————————————————————————————————————————————————–

Zapisz się na newsletter dotyczący produktów Amway. Wiadomości będą wysyłane nie częściej jak raz na 2 tygodnie.

Nagłówek

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)