Co jest dobrego w Amway ? – nowe warunki współpracy

Bardzo często są sytuacje, gdzie drobny szczególik potrafi odwrócić bieg zdarzeń. Czy kiedykolwiek zepsuł ci się samochód ? Założę się, że tak. Po diagnozie mechanika niejednokrotnie okazuje się, że awarii uległa mała część, jedna z tysięcy składających się na pojazd, a jednak auto staje w miejscu i nie potrafi pojechać nawet 5 cm do przodu.

Mogę z pełną odpowiedzialnością porównać powyższą sytuację, do tych jakie Amway Polska szykuje od 5 września 2011 roku. Od tego właśnie dnia zaczynają obowiązywać nowe warunki współpracy. Nazywam ten ruch nowymi warunkami, ponieważ mam pewną predykcję. Dla niektórych partnerów Amway po 5 września zacznie obowiązywać nowa rzeczywistość biznesowa. Tak ! Nowa rzeczywistość ! Nie dla wszystkich – tego jestem pewien, a dla tych co będą potrafili tę nową rzeczywistość wykreować w codziennej pracy.

Praktycznie nic się nie zmienia, a wiele się zmienia. Drobny szczególik – a jednak.

Do tej pory proces rekomendowania nowego przedsiębiorcy w zespole marketingowym funkcjonował na zasadzie dwóch etapów:
1) Kupienie od rekomendującego tzw pakietu rejestracyjnego (27 zł), czyli druku umowy o współpracę za załącznikami i druku pierwszego zamówienia, katalogiem, cennikiem i informacjami o firmie i możliwościach współpracy
2) Wypisanie pierwszego zamówienia przedsiębiorcy łącznie z zestawem początkowym (150zł) i wysłanie podpisanych formularzy do Amway

Po tych 2 czynnościach konto przedsiębiorcy było aktywowane w systemie informatycznym Amway, dostawał w domenie Amway swój internetowy system (sklep) wraz z fantastycznie przygotowanym wirtualnym biurem, w którym można na bieżąco monitorować parametry rozwijającego się zespołu marketingowego. Jego biznes zyskał prawo rekomendowania, czyli budowania zespołu marketingowego (sieci).

Co jakiś czas jednak można było napotkać pewną barierę. Nie nazywałbym tego przeszkodą, ale barierą jak najbardziej. Co jakiś czas, szczególnie gdy interlokutorem był student, albo osoba ledwo wiążąca koniec z końcem, słyszałem: „nie mam pieniędzy na zestaw początkowy, więc nie mogę budować tego biznesu”

Cóż, prawda i nieprawda. Prawdą jest, że można nie mieć w danym czasie 150 zł na start, jest to całkiem zrozumiałe. Fałsz natomiast w tej wymówce tkwi w fakcie, iż ludzie mają pieniądze na to na co chcą mieć. Wymówka jednak była i trudno było tłumaczyć kandydatowi, że tak naprawdę pieniądze ma jak ich poszuka. Nie będę przecież grzebać w czyimś portfelu.

Amway zmienia od 5 września 2011 roku proces rekomendowania nowych przedsiębiorców w ten sposób, że od momentu zarejestrowania nowej umowy w systemie Amway, co będzie wiązało się z wysłaniem jej podpisanego druku, taką umowę uaktywnia i bez zrobienia pierwszego zamówienia, otwiera możliwość rekomendowania czyli budowania sieci.

Bardzo mądre posunięcie ! Zatem, mogę zarekomendować nowego przedsiębiorcę w moim zespole i zanim jeszcze on wybierze swoje zakupy i wykupi zestaw początkowy, mogę pomóc zbudować mu 2,3 generacje jego zespołu, jeszcze tego samego dnia.

Ha ! O ile to może przyspieszyć rozwój grupy nowego przedsiębiorcy ? O wiele ! Jakie mogą być tego skutki dla niego ? Bardzo pozytywne – mogę pomóc mu już w pierwszym miesiącu zbudować zespół i odpowiednio zaprezentować temu zespołowi asortyment produktowy. Stosując strategię „Grand opening” – o której dowiedzą się tylko ci co do mojego zespołu dołączą mogę spowodować, że nowy przedsiębiorca w pierwszym miesiącu działalności zarobi swoje pierwsze kilkaset, a może powyżej tysiąca złotych. Ile zarobi dokładnie ? To będzie zależne od tempa jakie przyjmiemy. Im większe tempo, tym większe dochody – takie niezmienne prawidło biznesu mlm.

Amway Global założył sobie pewien cel. Do roku 2012 przekroczyć na całym świecie obrót 12 miliardów USD. Biorąc pod uwagę ostatnie osiągnięcia plan zostanie wykonany i to w ponad 100%. Idzie nowa rzeczywistość proszę Gawiedzi i jeśli ktoś z Czytelników tego wpisu zastanawiał się nad współpracą z Amway – zapraszam do mojego zespołu.

————————————————————————————————————————————————–
Ponieważ jestem przedsiębiorcą na stałe współpracującym z Amway i sprzedaję jej produkty, daję zgodnie z zasadami obsługi Klienta, 100% Gwarancję Satysfakcji Klienta. Oznacza to możliwość używania danego produktu i zwrot pełnej zapłaconej za niego kwoty w przypadku niezadowolenia Klienta, pomimo zużycia.

Nadmieniam również, iż zakup produktów Amway przez aukcje internetowe, w tym ALLEGRO obarczony jest wysokim ryzykiem otrzymania produktu Amway nieoryginalnego, z niewiadomego źródła pochodzenia i niemożnością skorzystania ze 100% Gwarancji Satysfakcji Amway.

Osoby sprzedające produkty Amway na aukcjach internetowych naruszają zasady Kodeksu Etycznego Amway.
————————————————————————————————————————————————–

Zapisz się na newsletter dotyczący produktów Amway. Wiadomości będą wysyłane nie częściej jak raz na 2 tygodnie.

Nagłówek

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)