Czy można suplementy żywieniowe stosować do leczenia chorób ?


(Autor: dr n.med. Sławomir Puczkowski www.biomol.pl)

Czy można suplementy żywieniowe stosować do leczenia chorób ?
W żadnym przypadku. Suplement diety nigdy nie jest lekarstwem. Suplement diety jest to element, który służy do odbudowy i rekonstrukcji naszego organizmu. Służy do tego, aby nasz organizm był skonstruowany komplementarnie ze wszystkich elementów, które są niezbędne do przebiegu wszystkich procesów biochemicznych i fizjologicznych w naszym organiźmie.

Nie wolno zamieniać leków na suplementy, ani stosować suplementów jako leki. Suplementy służą całkiem do czegoś innego, niż leki.

Lek jest to związek biochemiczny lub chemiczny, który pełni konkretną funkcję w konkretnym zjawisku fizjologicznym. Zjawisko to musi być rozpoznane najpierw przez lekarza i lek może być zapisany tylko i jedynie przez lekarza.

Jeżeli lek zostanie niezużyty, to tego leku nie zostawiamy na później. Lek oddajemy do apteki i jest przeznaczony do utylizacji. Tego leku nie dajemy ani nikomu w rodzinie, nie dajemy nikomu ze znajomych, bo ten lek był przepisany tylko dla państwa w konkretnymn stanie fizjologicznym.

Leki to nie są suplementy, a suplememnty nie są lekami.

Źródło obrazka: http://healthplusrx.com

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

  • http://pozabankowiec.pl/ lena

    Warto wspomnieć o tym, że lekarze coraz częściej zapisują swoim pacjentom suplementy diety. Ja od kilku miesięcy przyjmuję suplementy diety (na stres) i już widzę pierwsze efekty. Oczywiście, że (przy stresie) najważniejsze jest Nasze nastawienie, jeśli jednak organizm ma „więcej siły do walki”! Należy także zainteresować się tym, co jemy, a jemy coraz gorzej (dlatego mamy mnóstwo niedoborów, które należy uzupełnić, wyłącznie pod okiem lekarza).