Ja chcę tabletkę na wszystko

Boli głowa ? Weź tabletkę i po sprawie.

Wakacje, szkoła, święta ? Weź tabletkę finansową – kredyt w 5 minut, na dowód.

Nowy (trzeci w domu) telewizor ? Weź na raty na 30 spłat.

Nie wydaje ci się, że żyjemy w świecie oferującym tabletki na wszystko ? Każdą dolegliwość i każdą potrzebę ? Weź tabletkę i po sprawie !

Bardzo dużo przemyśleń na tym blogu pochodzi z życia, z rozmów ze znajomymi, bądź przypadkowo spotkanymi osobami. Z takich konwersacji można wynieść wiele danych dla siebie, ba, można uzyskać przekrój myślenia społeczeństwa, a tym samym zaopatrzeć się w swojego rodzaju amunicję mogącą być wykorzystaną w budowaniu biznesu mlm.

Tabletkowe podejście do świata uzmysłowiła mi koleżanka, z którą miałem okazję rozmawiać – najpierw, po 15 minutach rozmowa przerodziła się w ostrą dyskusję, o medycynie akademickiej (tabletkowej) versus medycyna naturalna. Różne padały argumenty, jednak ostatni zwrócił uwagę mego postrzegania na tabletkowe podejście do świata.

mam 2 schorzenia od lat dziecięcych: astmę i alergię – powiedziała koleżanka i nie będę próbować innych metod. Tutaj mam pewność – wezmę tabletkę i to mi pomaga.
a czytałaś ulotkę ? widziałaś skutki uboczne ? – zapytałem
tak, ale nie myślę co będzie za 2 lata, jakie mogą być skutki uboczne. Dla mnie ważne jest, że mi pomaga na dzisiaj.

Pomaga na dzisiaj, jutro co będzie ? – nie dbam o to !

Woow ! Jakże trafne odzwierciedlenie sposobu myślenia ludzi skazujących się na doemerytalną (czytaj dożywotnią) pracę na posadzie. Posada = tabletka na dzisiaj, na teraz, jest wypłata, jest za co żyć. Co będzie za 10 lat ? Czy będę mieć siłę ? Czy za moją wypłatę kupię to samo co dzisiaj (inflacja) ? Nie dbam o to ! Ważne jest dzisiaj, ważny ten miesiąc. Nie ważna przyszłość !

Zatrważające jest to jak duży procent ludzi przyjmuje takie podejście do życia. Będąc po uszy w kredytach mają nadzieję, że coś się samo zmieni. O ! Idą wybory, będzie nowy rząd – będzie idylla. Mam złą wiadomość, bardzo złą – nic się nie zmieni póki ty coś nie zmienisz. Póki nie zmienisz swojego tabletkowego podejścia do życia.

Krótko, zwięźle i na temat.

Źródło obrazka: http://ediqsoi.t35.com/synephrine-weight-loss-pills.html

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.biznesfan.pl Maciek

  Ludzie żyją chwilą. Nie myślą, co będzie za dwa lata. A dopiero co za 20 lat… Dlatego ich życie wygląda tak, jak wygląda. „W życiu piękne są tylko chwile” : )

 • Asia

  ach smutna prawda:( noo ale wazne, że są ludzie ktorzy chca to zmienić:) Jedni ludzie mysla o przyszłosci i szczesciu jakie chca osiągnąć a inni( większosc)- zyje dniem dzisiejszym, bojąc sie nawet pomyslec co bedzie za rok..
  Mysle , ze dużo ludzi poprostu boi się cos zmienic, poniewaz przyzwyczaili sie do swojego życia. Tabletka pomaga na teraz i to dla nich najwazniejsze, chca tv to biora kredyt…

  Zastanawia mnie jedno- : czy tak ciezko poszukac przyczyn bolu głowy, braku pieniedzy itd ??Wolimy walczyc ze skutkami niz poswiecic chwilę na rachunek sumienia….

 • http://www.auto-holowanie-szczecin.pl/ autoholowanie

  Ja mam fajną radę. Trzeba znaleźć se kobietę (lekko szaloną), zakochać się i oddać się szczęściu z nią.

 • http://itninja.pl Mariusz Brzostek

  Ciekawe jest to że w taki sposób podchodzą do tak ważnego aspektu swojego życia …