Ja chcę tabletkę na wszystko

Boli głowa ? Weź tabletkę i po sprawie.

Wakacje, szkoła, święta ? Weź tabletkę finansową – kredyt w 5 minut, na dowód.

Nowy (trzeci w domu) telewizor ? Weź na raty na 30 spłat.

Nie wydaje ci się, że żyjemy w świecie oferującym tabletki na wszystko ? Każdą dolegliwość i każdą potrzebę ? Weź tabletkę i po sprawie !

Bardzo dużo przemyśleń na tym blogu pochodzi z życia, z rozmów ze znajomymi, bądź przypadkowo spotkanymi osobami. Z takich konwersacji można wynieść wiele danych dla siebie, ba, można uzyskać przekrój myślenia społeczeństwa, a tym samym zaopatrzeć się w swojego rodzaju amunicję mogącą być wykorzystaną w budowaniu biznesu mlm.

Tabletkowe podejście do świata uzmysłowiła mi koleżanka, z którą miałem okazję rozmawiać – najpierw, po 15 minutach rozmowa przerodziła się w ostrą dyskusję, o medycynie akademickiej (tabletkowej) versus medycyna naturalna. Różne padały argumenty, jednak ostatni zwrócił uwagę mego postrzegania na tabletkowe podejście do świata.

mam 2 schorzenia od lat dziecięcych: astmę i alergię – powiedziała koleżanka i nie będę próbować innych metod. Tutaj mam pewność – wezmę tabletkę i to mi pomaga.
a czytałaś ulotkę ? widziałaś skutki uboczne ? – zapytałem
tak, ale nie myślę co będzie za 2 lata, jakie mogą być skutki uboczne. Dla mnie ważne jest, że mi pomaga na dzisiaj.

Pomaga na dzisiaj, jutro co będzie ? – nie dbam o to !

Woow ! Jakże trafne odzwierciedlenie sposobu myślenia ludzi skazujących się na doemerytalną (czytaj dożywotnią) pracę na posadzie. Posada = tabletka na dzisiaj, na teraz, jest wypłata, jest za co żyć. Co będzie za 10 lat ? Czy będę mieć siłę ? Czy za moją wypłatę kupię to samo co dzisiaj (inflacja) ? Nie dbam o to ! Ważne jest dzisiaj, ważny ten miesiąc. Nie ważna przyszłość !

Zatrważające jest to jak duży procent ludzi przyjmuje takie podejście do życia. Będąc po uszy w kredytach mają nadzieję, że coś się samo zmieni. O ! Idą wybory, będzie nowy rząd – będzie idylla. Mam złą wiadomość, bardzo złą – nic się nie zmieni póki ty coś nie zmienisz. Póki nie zmienisz swojego tabletkowego podejścia do życia.

Krótko, zwięźle i na temat.

Źródło obrazka: http://ediqsoi.t35.com/synephrine-weight-loss-pills.html

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)