Przeminęło z wiatrem

Co to jest: masz zewsząd o tym wiadomości w skrzynce email i to nagle z horyzontu znika, znaczy przestaje istnieć ?

Tak ! Wygrałeś kolorowy telewizor. To jest kolejny, automatyczny, na totalnym autopilocie, samobudujący, najlepszy na świecie, najnowszy „e-biznes”.

TWR Power System, bo jego teraz właśnie obsmaruję, był takimi epitetami określany. Zewsząd otrzymywałem zaproszenia do tego przedsięwzięcia – od znajomych i nieznajomych, nie prosząc nikogo o nie. Ot tak sobie moja skrzynkę spamowali.

Wyglądało od początku na piramidalny przekręt – nikt nie wierzył w to, a jednak. No jak to ? – mówili zwolennicy – każdy kto dzisiaj buduje biznes, w szczegolności kiedy rozumie potencjał internetu, potrzebuje pokoju konferencyjnego i autorespondera do swojej działalności. TWR Power System właśnie takie usługi proponował, wszystko marketingowo rozpisane w planie matrycowym.

To Właśnie Rypnęło (TWR)
Trafiali z tym do mnie ludzie, roztaczając wizje zarobku 2367, 29 dolców miesięcznie – kolejna marketingowa ściema. „Chcesz zarabiać 2367,29 dolców miesięcznie ?” „Nie, chcę zarabiać 2384,82” odpowiadałem.

Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać tzw strony przechwytujące w stylu „zostaw mi swój adres email, a na niego będziesz dostawać przez 2 tygodnie mój super kurs, z którego dowiesz się tajnych strategii, które przypadkowo odkryłem i dlatego, że chcę ci pomóc, dzielę się nimi z tobą za darmo” – oczywiście chodziło li tylko o pozyskanie adresu email, by zaprosić, zarekomendować do wspaniałego przedsięwzięcia.

Woow ! Ale ten polski naród jest rewelacyjny. Sami bogacze i każdy chce się dzielić swoimi doświadczeniami i pomóc (!) stać się bogatym ! Za darmo, przypomnę !

Teraz serio
TWR Power System padł. Tak sobie, z dnia na dzień. Przestał płacić i tyle. Wiadomość o tym fakcie dostałem mailem, będąc zapisanym na listę mailingową u Przemysława Szczęcha – jednego z wielu gości, który jednak potrafi prowadzić normalnie biznes, nawet tak nienormalny jak ten. Przemek przyznając w tym mailu porażkę całemu systemowi TWR, jednocześnie dobrze prawi, reprezentując pogląd, iż nie wolno opierać swojego dochodu o tylko i wyłącznie jedno źródło, bo jak widać potrafi wyschnąć z zastraszającą prędkością.

Wiele dochodów na raz
Owszem, zgadza się – nie wolno opierać swojego „być albo nie być” finansowego o jeden strumień przychodów, z jednym subiektywnym zastrzeżeniem: jeśli dochód ten pochodzi z niepewnego, niestabilnego źródła. Wielokrotnie poruszany był temat stabilności strumienia dochodu w MLM. Jeśli rozsądnie budowany biznes opiera się o zdrowy plan marketingowy i kooperuje z dużą i stabilną korporacją – nie ma obaw ! Dlatego zawsze przestrzegam, kiedy proszą mnie o radę – czy przyłączać się do danego MLM czy nie: sprawdź dobrze kompanię, przyjrzyj się jej. Zwróć uwagę na to ile jest czasu na rynku i jakie ma obroty. Przyjrzyj się dokładnie liderom z którymi masz współpracować – czy tylko mówią, że będą pomagać, czy rzeczywiście obracają czyny w słowa. Sprawdź czy będziesz mieć możliwość uczenia się biznesu z wiarygodnych, profesjonalnych źródeł. Wiedza to podstawa ! Pamiętaj o tym.

Wszak nie wszystko co nowe jest najlepsze, nie wszystko złoto co się świeci i powszechnie wiadomo, że krowa, która głośno ryczy mało mleka daje.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)