Szokujące odkrycie ! Mlm nie działa.

Nie jest rewolucyjnym odkryciem, że nie każdy komu zostanie przedstawiona oferta nawiąże współpracę i dołączy do mlm.

Zrozumieć kwadrant
Praktycznie na każdym spotkaniu z kandydatem w większy lub mniejszy sposób zahaczam o zagadnienie Roberta Kiyosaki i jego sposobu tłumaczenia rzeczywistości finansowej. Za każdym razem staram się narysować diagram Kiyosakiego, kwadrantem przepływu pieniędzy zwanym.

Jak wielkim szokiem dla mnie było, kiedy niedawno – całkiem przypadkiem odkryłem, że kompletnie nie rozumiem tego co ludziom rysuję i tłumaczę! Jasna cholera, eureka ! Wiem dlaczego mlm nie działa, dlaczego większość ludzi i tak do mlmu bedzie podchodziło jak do raroga z kosmosu.

Kwadrant Kiyosakiego wyraźnie zaznacza, że ludzi tych, co cieszyć się mogą pasywnym dochodem jest na świecie około 5%. Czyli 5% ludzi czuje pismo nosem i wie (albo intuicja im podpowiada), że na posadzie ani we własnym małym biznesie (takim, który nie stanowi sieci) nie można się spodziewać interesującego życia. Finanse w tych kategoriach niestety zależą od czasu poświęconego na ich generowanie. Mogę podać przypadków kopę wśród moich znajomych – biznesmenów z kwadrantu B. Całe szczęście, ci co inteligentniejsi są u mnie w zespole i razem budujemy ich biznes mlm. Ci co mniej inteligentni (czytaj niekumający mlm) mogą się poszczycić jedynie furą pieniędzy w postaci wystawionych faktur kontrahentom. Fakturami niezapłaconymi jednak ani nie da się za chleb zapłacić, ani samochodu za to dobro zatankować. Prosto mówiąc: pracujesz – zarabiasz, nie pracujesz – przestajesz zarabiać. Niestety, śmiem twierdzić, że kwadranty P i S stanowią współczesna formę niewolnictwa, na które – co gorsza ludzie sami się godzą.

Niewolnictwo z wyboru
Niewolnikiem kiedyś było się nie ze swojej decyzji, przynależność do czarnej rasy determinowała nim bycie. Spójrz, dzisiaj ludzie sami się godzą na niewolnictwo ślepo wierząc, że kiedyś będzie lepiej. Nie będzie – uczy Kiyosaki, dopóki nie zmienisz kwadrantu. Nie będzie !

To jak z tym mlm-em?
Ostatecznym celem budowania mlm jest znalezienie lepszych od siebie. Najwięksi liderzy już są w takiej sytuacji. Słynny Dexter Yager, twórca Yager Group, największej na świecie organizacji zrzeszającej Przedsiębiorców Amway, sam nie będąc specjalnie kształconym, znalazł wielu kształconych liderów. Sam mając – kiedy zaczynał, kłopoty z jąkaniem się, znalazł wielu porywających tłumy oratorów. Znalazł lepszych od siebie ! Cóż za umiejętność.

Właściwa odpowiedź
Kiedy rozmawiam z kolejnym kandydatem na temat współpracy nic innego, jak sięgam do tygla kwadrantu Kiyosakiego. Sięgam do puli 100% ludzi mnie otaczających. Jakie jest prawdopodobieństwo trafienia na osobę ze sposobem myślenia z 95% ? Jakie jest prawdopodobieństwo trafienia kogoś z 5% ? Odpowiedź jest oczywista: 95 procentowców jest więcej – trzeba po prostu przez nich przejść.

Postawa przy aktywności biznesowej.
Od jednego z liderów polskiego Amway, nota bene będącego w gronie moich upline’ów – Piotra Lacha nauczyłem się postawy totalnie zmieniającej proces budowania mojego mlm.

„Ten biznes jest cholernie męczacy i ciężki jeśli skupiasz się na ludziach, którzy nie chcą. Jeśli natomiast swoją uwagę kierujesz na tych, którzy chcą,wtedy biznes staje się najprzyjemniejszy i najłatwiejszy na świecie. Ludzie zadają ci pytania,słuchają co masz do powiedzenia i uczą się od ciebie”

Kwintesencja, sedno, klucz i nie wiem jakimi pozytywami określić tę sentencję. Skupić się na 95% – mentalna porażka i często frustrcja. Trudno, trzeba przejść przez 95%, ale traktuję to jako przekopywanie łopatą piasku, by dostać się do złota. Tylko 5% zasługuje na moją uwagę i zaangażowanie.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)