Masz szansę, rozumisz ? Tutaj masz szansę !

Aktualizacja 2.11.2011: Dostałem kilka maili z pytaniem, czy celowo użyłem gwarowe „rozumisz” miast poprawnego „rozumiesz” – oczywiście, że celowo !

W tym miejscu na myśl przychodzi sytuacja, ponoć autentyczna: profesor Miodek, słynny językoznawca, otwiera na antenie list od telewidza.
„Panie profesorze czy forma porachuje jest poprawną formą językową ?”
„Oczywiście, że tak szanowny telewidzu, ale ładniej będzie jak powiemy: już czas iść panowie
🙂

A teraz serio …

„Nic nie dzieje się, dopóki nie dochodzi do sprzedaży. Handlowcy należą do najważniejszych ludzi w naszym społeczeństwie. Bez sprzedaży bezproduktywnie obróciłoby się ono w proch. Jedynymi twórcami dobrobytu w naszym społeczeństwie są firmy … Handlowcy są najważniejszymi ludźmi w każdym przedsiębiorstwie. Bez sprzedaży upadają nawet największe i najmądrzej działające firmy. Jest ona iskrą zapalającą silnik przedsiębiorstwa. sukces w sprzedaży bezpośrednio wiąże się z sukcesem całego kraju” – Brian Tracy – „Psychologiczna gra sprzedaży”

Jak często oczywiste fakty są pomijane. Doszukujemy się wzniosłych idei, rewolucyjnych pomysłów, zapominając o podstawach w swej istocie najważniejszych.

W mlm masz szansę !
Oczywiście, że mam – powiesz. To Wojtek odkryłeś Amerykę, przecież rozpocząłem tę działalność właśnie dlatego, że ona daje szansę, mnóstwo szans. Tak, a czy pomyślałeś o pierwszej, pierwotnej szansie jaką mlm daje ? Nie sądzę, ja też do niedawna tego nie dostrzegałem: masz szansę sprzedać ! Sprzedać produkt, usługę – w przypadku mojej działalności, we współpracy z Amway, mam szansę sprzedać szampon do włosów i pastę do zębów. Mam szansę sprzedać makaron który jem i usługę T-Mobile, z której korzystam. Gdybym ja, gdybyś Ty nie zajmował się mlm, szansy na sprzedaż by nie było. Nie byłoby ! Pieniądze, które i tak wydajesz wydane by były bezpowrotnie. A tak ? Masz szansę !

Jeśli jeszcze czekasz na podjęcie wyzwania w mlm, to powiem brutalnie – masz jeszcze rok spokoju, do 2013 ! Przeczytaj ten link i przestań mieć iluzje

Mieć szanse na sprzedaż oznacza nie mniej nie więcej tylko to, że to Ty decydujesz ile sprzedasz. Skoro decydujesz ile sprzedasz, decydujesz również jak dużo możesz ugrać, zarobić. A ten fakt oznacza ujmując najprościej jak to możliwe – Ty decydujesz o swoim życiu ! Niestety, ubolewam nad tym – większość społeczeństwa nie czuje bluesa myśląc, że będąc pracownikami najemnymi decydują o sobie, o swoich rodzinach. Nic dalszego od prawdy ! Decydują, owszem ale o tym, jaki sąsiad ma dzisiaj humor, czyli o niczym. Niestety – O NICZYM !

Sprzedaż jest najbardziej prymitywną i prostą ideą na świecie: kupujesz po cenie „A” sprzedajesz po cenie „B”. Twój przychód brutto jest różnicą między „A” i „B”. Nie potrzeba tu skomplikowanych mechanizmów i instrumentów finansowych, nie potrzeba mieć ekonomicznego wykształcenia, żeby to chwycić. Im większą kwotę stanowi różnica między ceną „A” a ceną „B” tym większy Ty masz stan posiadania, tym więcej swobody masz w życiu, tym więcej wyborów, co za tym idzie więcej wolności. Tak, wszystko sprowadza się do większej Twojej wolności, wszak większa wolność oznacza po prostu możliwość większego wyboru. We wszystkich dziedzinach życia.

Zatem – w mlm masz szansę, rozumisz ? Kminisz ? Jarzysz ? Masz ją ! Wykorzystaj to.

Źródło obrazka: http://leadershipramblings.blogspot.com

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.mitura.net Piotrek Mitura

  Miło patrzeć że sponsor uczy się od tych samych nauczycieli co ja, wyciąga trafne wnioski i w zrozumiały sposób się nimi dzieli. Rękami i nogami się pod tym podpisuję.

 • http://www.biznesfan.pl Biznesfan

  Wojtku, a dlaczego „rozumisz” a nie „rozumiesz”? Z rozwiązaniem „rozumisz” / „umisz” spotykam się często na obszarach wiejskich : )

 • admin

  Maćku, bo ja chciałem tak prosto, po chłopsku – z niektórymi inaczej się nie da, żeby zrozumieli 🙂

 • http://www.mitura.net Piotrek Mitura

  Niechcący wyszło Ci Wojtek takie małe kuszenie. Wiadomo, z ciekawości ktoś na bloga zapuści żurawia widząc tytuł,a pewności nie mając czy błąd to czy cel zamierzony. Jak dla mnie ok. Tytuł chwytliwy to jest coś nad czym sam pracuję 🙂

 • http://piotrskrzypczak.pl Piotr

  MLM to przyszłość, jednak nadal w naszym pięknym kraju większość nie chce przyjąć tego do wiadomości. Uważa się, że etat jest najlepszy, najbezpieczniejszy, masz swiadczenia socjalne i nie musisz nic robić 😀 (tak też się „pracuje”). Nie planujemy i żyjemy z dnia na dzień. Nie chodzi mi o to, że mamy się zacząć zwalniać i działać w MLM. Powinniśmy się zastanowić, czy możemy zamienić pewne zakupy w detalu na te od firm działających w MLM. Może kiedyś się to zmieni…

 • http://www.mikrodermabrazja.net/ Robert

  Witajcie,

  Rzeczywiście w Polsce MLM rozwija się znacznie trudniej niż w innych krajach. U nas za dużo jest zawistnych ludzi, którzy jeżeli tylko dowiedzą się, że możesz coś dzięki nim zarobić to od razu będą szukali sposobu jak cię spławić. Nie ważne czy zyskają na tym czy stracą.

 • Pingback: Żyjemy w bardzo ciekawych czasach()

 • http://www.kulinarnawyspa.pl/desery.html Kasia@Desery

  Przychylam się do komentarza Roberta. U nas w kraju mało kto potrafi się sprawiedliwie dzielić sukcesami. Co gorsza gospodarka na tym traci. Bo ludzie którzy mogliby współpracując osiągać dużo większe zyski, często kłócą się kto dostanie to co już jest.