STOP ! Zatrzymaj się choć na chwilę, proszę …

Nigdy nie zdarzyło się na tym blogu, abym napisał wpis po wpisie, jednego dnia. Jedna myśl po drugiej. Nigdy przedtem się to nie zdarzyło, aż … do dzisiaj.

Dosłownie 2 godziny po napisaniu artykułu o XXIII Biegu Niepodległości pieprznął (tak! to jest najbardziej odpowiednie słowo w naszym ojczystym języku: PIEPRZNĄŁ) w moją tablicę na Facebooku film o … naszej Ojczyźnie. Ktoś go podlinkował, podzielił się ze mną właśnie nim ! Gosh … łezka się w oku kręci, kurde mol … to jest mój kraj, tutaj mój początek był 36 lat temu, tutaj poznałem moją żonę, tutaj … urodziła się moja córka … tutaj … jestem … ja – Wojciech Stępkowski. Tutaj przeżywam moje największe radości, ale i tutaj wylewam moje najbardziej gorzkie od smutku łzy …

Polko i Polaku ! Czy zdajesz sobie sprawę, że tutaj jest właśnie twoja Ojczyzna ? Nieważne gdzie jesteś, tutaj masz zapuszczone korzenie, właśnie tutaj … w Polsce. Pięknej Polsce ! Zatrzymaj się, na chwilę, chwila kontemplacji nikomu nie zaszkodziła. Pomyśl, przyjrzyj się tym obrazom …

Pojawia się pytanie: dlaczego ? Dlaczego tak trudno, w codziennym pędzie dostrzec ten kunszt – natury ? Boga ? – nieważne w tym momencie jakie są Twoje przekonania, teraz liczy się to, że jesteś … Polakiem ! Liczy się to, że mówisz szeleszczącym językiem 🙂 Szeleszczącym ? A słyszałeś kiedyś rozmawiających między sobą Wietnamczyków ? Miałem taką okazję niedawno, w restauracji – 11 listopada. Wiesz co powiedziałem wtedy do moich współbiesiadników ?

„Wolę szeleszczeć niż szczekać jak oni” – naprawdę !

Czy zdajesz sobie sprawę, że propagując ideę wolnego handlu i najbardziej dostępną ideę wolnorynkową – Wielopoziomowy Marketing MLM propagujesz i promujesz siebie jako Polaka ? Jak miło jest widzieć, serce aż rośnie, kiedy nowy top manager w mlm wychodzi na scenę. Nowy lider, który poprowadził za sobą tłumy … nie tylko Rodaków. Jak duma rozpiera, kiedy pomyślę o prof. Zbigniewie Reku, człowieku, który rozsławił imię Polaka na wszystkie kontynenty Świata, kiedy wszystkie inne narody zabiegają o choćby 10 minut wskazówek i konsultacji.

Jak duma rozpiera kiedy pomyślisz o historii Polski, kiedy spojrzysz na teraźniejszość, kiedy … kiedy Ty staniesz się kolejnym polskim LIDEREM !
L I D E R E M !

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.mitura.net Piotrek Mitura

  Teksty powstające pod wpływem impulsu mają coś takiego w sobie, ech! Takiego naturalnego, między wierszami namacalna jest gonitwa autora z jego własnymi myślami kotłującymi się w głowie. Człowiek chciałby wszystko na raz, jednym słowem powiedzieć, wykrzyczeć. Lubię takie wpisy.
  p.s. miło mi również bo chyba wiem przez kogo Wojtek zobaczył ten film 🙂

 • admin

  Ten film Wojtek zobaczył dzięki Piotrkowi 🙂

 • http://adrianomax.pl Adrian

  Dokładnie. Ja tam Polskę kocham 🙂 Pozdrawiam serdecznie

 • http://marekbista.eu Marek Biśta

  Świetny artykuł Wojtek. Nie znałem Cie od tej strony.
  Mój komentarz może być pewnego rodzaju głosem nas Polaków żyjących na emigracji, ale zdaję sobie tez sprawę, że nie wszyscy czuja podobnie.

  Od przeszło 9 lat mam możliwość porównywania tego co polskie z innymi kulturami (głownie europejskimi)i zawsze jest tak, że fascynuje mnie coś w danym kraju. Jednak zawsze staram się sprzedawać innym swoja polskość. Tak się składa, że równie inne narody są ciekawe jacy na prawdę są Polacy więc warto tą polskość rozsławiać gdzie się tylko da.

  Tutaj przypominają mi się czasy, kiedy mieszkałem we Włoszech. W każda sobotę spotykaliśmy się z gronem przyjaciół (Włochów)w naszym ulubionym lokalu i choć każdy przychodził tam by najzwyklej w świecie się zabawić to zawsze kończyło się tak samo. Grupka kilkunastu osób zasiadała za stołem i snułem im opowieści o naszym kraju. Przekonałem się w tedy jak mało Włosi wiedza o nas. Niektórzy nawet nie wiedzieli gdzie Polska dokładnie leży. Ale jedno trzeba im przyznać, każdy z zaciekawieniem słuchał o tym jacy jesteśmy, my Polacy. Jakie są nasze wartości, a najbardziej ciekawiły ich opowieści o naszych polskich zawirowaniach za czasu komuny.

  Czuję to co chciałeś Wojtek przekazać w tym wpisie i życzę każdemu, by zawsze umiał czuć to co polskie.
  Pozdrawiam z Zielonej Wyspy…

 • http://instrukcjapozarowa.pl Rafał

  Świetny filmik, gustowna muzyka nastraja do optymistycznego myślenia. „cudze chwalicie swego nie znacie…” ciśnie się na usta.
  Pozdrawiam

 • http://grywprzegladarce.com GRy

  Żyjemy w pięknym kraju z tradycjami i powinniśmy być z tego dumni. Ja jestem.

 • http://www.malopolska.eteris.pl Konrad

  Sympatyczny film. Kraj jest piękny, ale powinniśmy lepiej o niego dbać i o nas samych nawzajem także.

 • http://internetowy-biznes.pl homoklikus

  Z tymi Wietnamczykami zaleciało rasizmem, a ja nie na widzę rasistów…
  Co do polski i Polaków, denerwują mnie obcojęzyczne wstawki, typu wyalienowany, boowshit itp. J. polski to piękny język, a co niektórzy kaleczą go na potęgę…