STOP ! Zatrzymaj się choć na chwilę, proszę …

Nigdy nie zdarzyło się na tym blogu, abym napisał wpis po wpisie, jednego dnia. Jedna myśl po drugiej. Nigdy przedtem się to nie zdarzyło, aż … do dzisiaj.

Dosłownie 2 godziny po napisaniu artykułu o XXIII Biegu Niepodległości pieprznął (tak! to jest najbardziej odpowiednie słowo w naszym ojczystym języku: PIEPRZNĄŁ) w moją tablicę na Facebooku film o … naszej Ojczyźnie. Ktoś go podlinkował, podzielił się ze mną właśnie nim ! Gosh … łezka się w oku kręci, kurde mol … to jest mój kraj, tutaj mój początek był 36 lat temu, tutaj poznałem moją żonę, tutaj … urodziła się moja córka … tutaj … jestem … ja – Wojciech Stępkowski. Tutaj przeżywam moje największe radości, ale i tutaj wylewam moje najbardziej gorzkie od smutku łzy …

Polko i Polaku ! Czy zdajesz sobie sprawę, że tutaj jest właśnie twoja Ojczyzna ? Nieważne gdzie jesteś, tutaj masz zapuszczone korzenie, właśnie tutaj … w Polsce. Pięknej Polsce ! Zatrzymaj się, na chwilę, chwila kontemplacji nikomu nie zaszkodziła. Pomyśl, przyjrzyj się tym obrazom …

Pojawia się pytanie: dlaczego ? Dlaczego tak trudno, w codziennym pędzie dostrzec ten kunszt – natury ? Boga ? – nieważne w tym momencie jakie są Twoje przekonania, teraz liczy się to, że jesteś … Polakiem ! Liczy się to, że mówisz szeleszczącym językiem 🙂 Szeleszczącym ? A słyszałeś kiedyś rozmawiających między sobą Wietnamczyków ? Miałem taką okazję niedawno, w restauracji – 11 listopada. Wiesz co powiedziałem wtedy do moich współbiesiadników ?

„Wolę szeleszczeć niż szczekać jak oni” – naprawdę !

Czy zdajesz sobie sprawę, że propagując ideę wolnego handlu i najbardziej dostępną ideę wolnorynkową – Wielopoziomowy Marketing MLM propagujesz i promujesz siebie jako Polaka ? Jak miło jest widzieć, serce aż rośnie, kiedy nowy top manager w mlm wychodzi na scenę. Nowy lider, który poprowadził za sobą tłumy … nie tylko Rodaków. Jak duma rozpiera, kiedy pomyślę o prof. Zbigniewie Reku, człowieku, który rozsławił imię Polaka na wszystkie kontynenty Świata, kiedy wszystkie inne narody zabiegają o choćby 10 minut wskazówek i konsultacji.

Jak duma rozpiera kiedy pomyślisz o historii Polski, kiedy spojrzysz na teraźniejszość, kiedy … kiedy Ty staniesz się kolejnym polskim LIDEREM !
L I D E R E M !

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)