Jak prowadzić biznes w Anglii – prof. Zbigniew Rek rusza w tournee po UK

Zbigniew RekPraca w Anglii to pojęcie doskonale znane Polakom. Ponad 2.000.000 Rodaków przebywa po dziś dzień na emigracji. Wielu z nich, po przejściu przez zmywak, czy sprzątanie hotelowych pokoi zdecydowało się założyć swoją firmę w Anglii. Mogą teraz z dumą powiedzieć: „Tak, to jest moja firma ltd” – bo tak nazywa się chyba najbardziej popularna forma prowadzenia własnej działalności gospodarczej na Wyspach.

Sam budując biznes Amway w Polsce, nieuchronnie zasmakowałem rozejścia się go na teren UK. Po prostu kilku moich znajomych wyjechało do pracy, po pewnym czasie twierdząc, że nie będą na Brytola robić, zgłosili się do mnie oferując się jako chętni podjęcia współpracy. Ciekawym jest fakt – i daje to wyraźnie do zrozumienia dlaczego Wielka Brytania jest tam gdzie jest gospodarczo, że składki na tzw. insurance, czyli ubezpieczenia społeczne wynoszą kilkadziesiąt funtów szterlingów (GBP) miesięcznie. Porównując do naszego niemal 1000 złotych polskich (PLN) miesięcznie i biorąc pod uwagę, że zakładanie przedsiębiorstwa jest totalnie proste, można natychmiast zauważyć niezrozumienie władz w Polsce w tym temacie. Na Wyspach początkujący przedsiębiorca ma po prostu o niebo łatwiej niż w Polsce. Tam ułatwia się życie na starcie, u nas raczej rzuca kłody pod nogi. Cóż, co kraj to obyczaj.

Biorąc pod uwagę sens rozwijania firmy wg schematu mlm, ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmu prosumenta, czyli potocznej nazwy planu marketingowego Amway, samo przez się nasuwa się precyzyjna analogia.

2 miliony Polaków wydaje codziennie w Anglli zarobione pieniądze. Zakładając minimalną konsumpcję podstawowych produktów niezbędnych do życia (które stanowią właśnie asortyment produktów Amway) na poziomie 100 GBP, łatwo obliczyć:

2.000.000 x 100 = 200.000.000 GBP miesięcznie !

Czyli, znaczy się, bo, że, ponieważ, gdyż (jak mawiał w skeczu Janusz Gajos) – miesięcznie z kieszeni Polaków za ich ciężką pracę wyszukaną hasłem „praca w Londynie” wypływa w Wielkiej Brytanii 200 milionów Funtów !!!

Co się dzieje z tą kasą ? Jak myślisz ?

Brawo ! Idzie do brytyjskiego: Tesco, Asda, Primark i wielu innych londyńskich marketów.

Jest jednak pewna cwana grupa chcących po prostu mieć wyższe zarobki w Anglii, którzy większą część tych pieniędzy wydają we własnym biznesie. Po prostu stali się Przedsiębiorcami Amway na Wyspach. Kiedy byli w Polsce był to dla nich am way, mway, amaway, czy memło – tak na mój biznes mówi moja babcia – Wojtek robi memło :))

Pojechali na Wyspy i ich firma ltd w realizacji planu marketingowego Amway UK dała im po prostu możliwość powrotu do ich kieszeni pieniędzy, które i tak wydać musieli. Proste.

Prof. Zbigniew Rek, a wielu mlm-owców zna to nazwisko, swoista legenda polskiego mlm będzie na Wyspach i Irlandii prowadzić cykl szkoleń i wykładów prezentując nie tylko plan marketingowy Amway, ale też ucząc zasad wolnej przedsiębiorczości i kapitalizmu.

Udaj się na spotkanie w Londynie:
– 29 stycznia 2012 roku, do Hotelu Premier Inn Hotel Heathrow mapa, godzina 18.00 – 20.00
31 stycznia 2012 roku, Amway Flagship Centre tutaj, godzina 21.00 – 22.00
– 1 luty 2012 roku, godzina 19.30 – 21.30 spotkanie w mieszkaniu prywatnym w Nottingham – zainteresowani proszę o prv

Aktualizacja (22.01.2012) dat i miejsc spotkań.
Dublin:
28.01.2012, godzina 7 pm, Dublin – Best Western Sheldon Park Hotel Kylemore Road Dublin 12 mapa
Londyn:
29 stycznia 2012, Premier Inn Hotel Heathrow, godzina 6 pm mapa
Nottingham:
1 luty 2012, godzina 8 pm – spotkanie w mieszkaniu prywatnym lub w sali wykładowej. Jesteśmy w trakcie uzgodnień, powinno być wiadomo do 20.01.2012. Proszę o maila na prv zainteresowanych, napiszę jak tylko będziemy znać miejsce.

Aktualizacja (15.01.2012) dat i miejsc spotkań.
Dublin:
28.01.2012, godzina 7 pm, Dublin – Best Western Sheldon Park Hotel Kylemore Road Dublin 12 mapa
Londyn:
29 stycznia 2012, Premier Inn Hotel Heathrow, godzina 6 pm mapa
Nottingham:
1 luty 2012, godzina 8 pm – The Nottingham Gateway Hotel, Nuthall Road, Nottingham, NG8 6AZ strona hotelu

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)