Oficjalne „PRZEPRASZAM” dla organizacji N21 – Network Twenty One

Ten blog o mlm prowadzony jest od ponad 2 lat. Jego właściciel wie doskonale jak założyć bloga, który będzie czytany, komentowany i którego pozycjonowanie i optymalizacja będzie robić się w pewnym sensie „sama” – ze względu na treść, którą tutaj przekazuję. Za to chyba mi się dostało, cóż – biznes to biznes, jak mawiają.

W czym rzecz ?

Wiele miesięcy wstecz znalazłem w sieci, konkretnie na You Tube (na koncie nie pamiętam nazwy, ale na pewno nie był to kanał Network Twenty One – bo tam tego filmu nie ma !), pewien animowany film, opowiadający o dwóch chłopcach: Pablo i Bruno. Będąc zafascynowany treścią książki Burke’a Hedges’a – „Zbuduj rurociąg, którym popłyną pieniądze”, która właśnie o tych dwóch dżentelmenach opowiada, ściągnąłem ów film na swoje konto You Tube i podlinkowałem na stronę główną mojego bloga. Zanim jednak Wojtek zrobił upload na serwis przejrzał film dokładnie pod kątem praw autorskich.

Przez 10 minut, 26 sekund filmu nie ma żadnej informacji w postaci dźwięku, czy obrazu o posiadaniu praw autorskich przez N21 do w/w animacji !

Tymczasem, w dniu wczorajszym, moje konto na You Tube zostało zbanowane do poziomu konta „nie będącego w dobrym stanie”. You Tube, na wniosek Network Twenty One, usunęło film i cofnęło uprawnienia mojego konta w postaci uploadowania filmów dłuższych niż 15 minut. Na moim profilu widnieje informacja, iż jak przez pół roku będę grzeczny to mój profil zyska ponownie wcześniejsze ustawienia.

Przepraszam zatem organizację N21 za naruszenie ich praw autorskich, o których nigdzie nie jest wspomniane

A wystarczyło wstawić na choćby sekundę znany znaczek „Copyright”. Cóż, kiedy jednak konkurencja osiąga sukcesy (jestem zrzeszony w Yager Group, konkurencyjnej organizacji) to trzeba ją wykończyć i różne pomysły na biznes przychodzą do głowy, wiem.

Swój blog prowadzę otwarcie i dla wszystkich „Ku chwale branży” oraz mam pełną świadomość, iż z mojej wiedzy korzystają również przedsiębiorcy zrzeszeni w N21 i niech korzystają ! Mam żal do sposobu postąpienia ze mną przez kogoś z N21 – mail i telefon na moim blogu jest po to by zadzwonić i powiedzieć: „Hej, gościu – usuń ten film bo będziesz miał ciepło” Każdy popełnia błędy i kiedy Filip Globke poprosił mnie o usunięcie tagu „filip globke” z jednego z moich filmów na YT zrobiłem to niezwłocznie i nie ma sprawy.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.mirekkucharczyk.pl Mirek

  Wojtek, nie przejmuj się. Takie rzeczy oczywiście wśród ludzi z klasą załatwia się „dyplomatycznie” zazwyczaj jednym telefonem. Ale do tego trzeba mieć tą klasę.

 • http://www.mitura.net Piotrek Mitura

  O ile do YT nie można mieć żalu – pewnie mają swoje procedury w takich wypadkach – to do kogoś kto zgłosił opisany fakt można się „przyczepić”. Odbiegam lekko od sytuacji: kiedyś pożyczyłem komuś coś czego ta osoba oddać mi nie zamierzała. Z 10 razy dzwoniłem, pisałem z – UWAGA – : prośbą o zwrot, zanim zgłosiłem sprawę na Policję. Mogłem od razu…ale logiczne wydawało mi się „polubowne” załatwienie sprawy. Widocznie komuś z N21 niekoniecznie. A szkoda bo to rzuca złe światło na całą organizację, w której zapewne jest mnóstwo uczciwych i porządnych „amwayowców”

 • iSebastian

  Panie Kochany, ja sobie tak myślę o naszych braciach i siostrach z N21, że mają jakąś niesamowitą tendencję do różnych „dziwnych” zachowań. A to chcą zostać aktorami, a to znowu podnoszą poza oficjalną (swego czasu, wiem z autopsji) cenę za zestaw startowy, a to cena za bilet na seminar w tym samym miejscu jest dwa razy wyższa, a teraz chyba próbują jak to będzie po ratyfikacji ACTA 😉 (w obecnej formie), trafiło na Ciebie :-).

 • http://tomasztelej.pl Tomasz Telej

  Miałem z nimi podobną sytuacje, nieładne zachowanie ze strony N21. Mają jednak opóźniony zapłon, bo ten film u Ciebie Wojtek jest już jakiś czas. Zastanawiam się jakie prawa autorskie sobie przypisują do tego filmu, przecież on jest ogólnie dostępny.

 • http://skuteczny-ebiznes.prees.pl Marek Makarewicz

  Cześć Wojtku
  Jakie to typowo „polskie”, tego nawet nie ma sensu komentować. Czyż takich pajaców nie powinniśmy olewać „ciepłym moczem”? Sorry za ton, ale wciąż nie rozumiem idei „psa ogrodnika” 🙁
  Pozdrawiam

 • http://lembol.wordpress.com/ Łukasz

  Szanowni Państwo,
  rozumiem waszą frustrację zaistniałą sytuacją, ponieważ sam znalazłem się w identycznym położeniu jak Wojtek jakieś 2 lata temu. Ten sam film, który widniał na moim profilu na YouTube został w podobny sposób zablokowany.

  Nie mniej jednak zostało w tym przypadku naruszone prawo autorskie, ponieważ to właśnie firma Netowrk TwentyOne (N21) jest właścicielem praw autorskich do filmu Pablo i Bruno. To, że znajduje się on w internecie, nie oznacza, że jest „ogólnodostępny”, tylko że został tam umieszczony. Wygląda na to, że nielegalnie.

  To, że coś można znaleźć na YouTube nie zawsze oznacza, że jest legalne. Podobnie rzecz ma się z torrentami itd.

  Nie mniej jednak faktycznie sposób roszczenia praw przez firmę N21 nie był zbyt rzekłbym taktowny, ale mogło skończyć się o wiele gorzej (wystarczy znać polskie prawo).

  Wojtku, pisałem Ci już na GL, piszę i tu: Rozumiem co czujesz, czułem to samo, nie mniej jednak prawo w tym przypadku stoi po stronie N21.

 • admin

  @Łukasz: istnieje sposób elegancki i taktowny egzekwowania prawa oraz sposób nieelegancki i nietaktowny. W tym przypadku zastosowano ten drugi i świadczy to negatywnie o N21.

  Ciekawe czy w ten sposób też postępują z ludźmi z N21 za kompresję płyt systemowych do mp3, bo to też nielegalne. Ile płyt systemowych Łukasz skopiowałeś dając kopie swoim początkującym partnerom ? I nie pisz że żadnej bo i tak nikt w to nie uwierzy.

 • http://lembol.wordpress.com/ Łukasz

  Wojtku,
  myślę, że temat został wyczerpany. Pozdrawiam. 🙂

 • http://www.pl.openwebradio.mobi Marianpower

  Dokładnie. Zgadzam się z autorem. Wystarczy napisać informację o usunięciu filmu , w przeciwnym przypadku zostanie zbanowane konto i każdy by go usunął nie narażając się ale jak widać łatwiej każdego potraktować jak złodzieja i od razu ban

 • Dawid

  To może w takim razie podziękujcie firmie Network 21 za wszystkie dotychczasowe seminaria i po prostu ich olejcie tak jak oni olewają was? Wiem o tym że nikt was nie zmusza na chodzenie na te seminaria, ale może to jest znak że oni jedynie mają z was korzyść i zacierają tylko ręce za kupno biletów i aby ich sprzedać jak najwięcej ?

 • http://www.biznesfan.pl Biznesfan

  Wojtku nie przejmuj się. Niech sobie tę kreskówkę wepchną głęboko w żyć. I tak jest beznadziejna. Takimi „projektami” lepiej nie budować wizerunku poważnego biznesu. Twoje nagrania z samochodu są o niebo lepsze.

 • http://www.tylna-belka.pl Belka

  No może i telefon byłby odpowiedniejszy, ale telefon też nie zawsze działa, a może walczyli masowo z kopiami ich dzieła.

  Nie ma co się przejmować. Trzeba działać dalej 😉

 • http://www.zdrowy-web.pl O stronach www

  „Przez 10 minut, 26 sekund filmu nie ma żadnej informacji w postaci dźwięku, czy obrazu o posiadaniu praw autorskich przez N21 do w/w animacji !”

  Jak słyszysz w radio piosenkę i nie mówią kto ma do niej prawa autorskie to nie znaczy, że można jej używać ile się chce 😉

 • admin

  @O stronach www: Piosenkę w radio wykonuje zespół lub pojedynczy artysta i wiadomo, że to jego są prawa plus prawa koncernu który go produkuje.

  Nie neguję praw autorskich N21 do filmu, a ludzki zwykły takt w postępowaniu nakazuje inne załatwianie tego typu spraw, tym bardziej że reprezentujemy w społeczeństwie ten sam model biznesowy.

 • http://krystianbrodowski.pl Krystian Brodowski

  Ten sam model biznesowy tak, ale nie ten sam poziom taktu…

 • http://zaistniejonline.pl Michał Kalinowski

  Prawo prawem, ale takie rzeczy można załatwić po ludzku.

  Pierw kontakt z prośbą o usunięcie w takim czy takim czasie.
  Potem kontakt straszący donosem i możliwymi sankcjami.
  Potem donos.

  Przynajmniej ja to bym tak załatwił.

  Takim zachowowaniem tylko sobie samym szkodzą.

 • admin

  @Michał Kalinowski: Dokładnie – załatwić po ludzku !

 • http://www.finans-edu.pl Ryszard

  Piszę te słowa z pełną za nie odpowiedzialnością. Organizacja Network21 „nagrabiła sobie” w różnych środowiskach niemało – MOIM ZDANIEM – w pełni zasłużenie.
  Po pierwsze – najgłośniejsza sprawa – film Dederki – został praktycznie WYŁĄCZNIE oparty na fragmentach seminariów z tej organizacji i kontaktach z JEJ dystrybutorami. Pomijając tendencyjność samego filmu, treści w nim zawarte pozwalają sądzić, iż przynajmniej część liderów tej organizacji na inklinacje do manipulowania słuchaczami a treści przez nich przekazywane są – delikatnie mówiąc – kontrowersyjne.
  Po drugie – sądzę, że to głównie na skutek działania TEJ organizacji dystrybutorskiej, w Kodeksie Etycznym AMWAY znalazły się zapisy ZAKAZUJĄCE nakłaniania dystrybutorów do zakupu nieuzasadnionej ilości Biznesowych Materiałów Szkoleniowych oraz głoszenia przez liderów na seminariach INDYWIDUALNYCH przekonań religijno – politycznych.
  Po trzecie – zetknąłem się BEZPOŚREDNIO z bardzo negatywna oceną organizacji Network 21 od jednej z osób z kierownictwa firmy Biomol-Med, współpracującej swego czasu z AMWAY.
  Po czwarte – moja żona osobiście doświadczyła KURIOZALNEJ sytuacji, podczas jednego z seminariów tej organizacji, gdy zażądano od niej pozostawienia DOWODU OSOBISTEGO przy wyjściu, gdy chciała na chwilę opuścić salę! Nie mieści mi się w głowie jak można było stawiać tak absurdalny i skandaliczny warunek!
  W świetle powyższych faktów, opisana w tym wątku sytuacja wcale mnie nie dziwi.

 • admin

  @Ryszard: Tia – dowód osobisty zostawiony, owieczka wróci. Bez dowodu może uciec od towarzystwa gdzie pieprz rośnie.