Instagram – fenomenalny album online (nie za zdjęcia !)

Instagram – fenomenalny album online

Chciałbyś zrealizować swój pomysł, za który dostaniesz w ciągu półtora roku miliard dolarów ?
Czy słyszałeś historię o „Diamentowych Akrach” ?
Znasz historię Instagr.am ?

Pomysł jedyny na świecie

Każdy chyba, kto dąży do osiągnięcia sukcesu w życiu, myślał tymi kategoriami: gdybym miał produkt lub usługę, której jeszcze nikt nie ma, która byłaby każdemu potrzebna, osiągnąłbym wielki sukces. Prawda to niewątpliwie, lecz mam przykrą wiadomość: geniuszem nie rodzi się każdy. By spełnić powyższe warunki – geniuszem jednak trzeba być.

„Jeśli będziesz miał produkt, którego wszyscy na ziemi potrzebują i będziesz mieć sposób jak ten produkt im dostarczyć – osiągniesz wielki sukces” – Paul Getty

Diamentowe Akry

Historia o pewnym człowieku, który będąc poszukiwaczem diamentów posiadał kawałek ziemi. Oddając się swojej pasji szukał diamentów po całym świecie, nie miał czasu zajmować się swoją ziemią i zdecydował ją sprzedać. Nowy właściciel kiedy zaczął siać uprawę odkrył, iż kupił diamentowe pole – ziemia okazała się jednym z większych złóż diamentów na świecie.

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”

Instagram – lepsza Picasa ?

Tak się stało półtora roku wstecz, że kilku gości napisało aplikację, do niedawna jeszcze dostępną tylko na IPhone. Czyli, znaczy się, dla dość wysublimowanej części posiadaczy smartfonów. Samo założenie aplikacji wydając się bajecznie proste, zaspokajało to, co kiedyś jako jedyna dawała Googlowa Picassa – możliwość dzielenia się zdjęciami online i przechowywanie ich w wirtualnej przestrzeni. Ok, dodali jeden moduł, który, okazało się, zrewolucjonizował podejście użytkowników do zdjęć online: możliwość robienia zdjęć smartfonem i natychmiastowej ich obróbki w postaci nakładania tzw. filtrów.

Możesz przy użyciu swojego smartfona wykazać się twórczością, która w czasach gdy fotografia cyfrowa nie istniała, była zarezerwowana tylko dla posiadaczy ciemni fotograficznych. Za jednym klikiem możesz sprawić, że zdjęcie wygląda na lata 70-te, jest nieco „podciemnione”, możesz dodać ramkę. Te funkcjonalności okazały się strzałem w dziesiątkę, w mig miliony posiadaczy IPhona stworzyli instagramową społeczność. W mig zaczęli publikować zdjęcia czego się da, wzajemnie je lajkować i komentować. Dodatkowo, można było w tym samym czasie publikować twórczość na swoim facebookowym wallu.

Zarobiłeś coś już na tym ?

Niejeden te słowa, z ironicznym uśmieszkiem wypowiadał do właścicieli Instagrama, aplikacja najzwyczajniej w świecie nie zarobiła ani jednego dolara. Nie wiem ile w tym prawdy, tak przynajmniej podają media. Taki stan rzeczy był do początku kwietnia 2012.

Stał się przełom. Z początkiem kwietnia 2012 Facoebook ogłosił fakt kupna Instargr.am za okrągły miliard dolarów !

Wnioski ?

Dla mnie sprawa jest jasna i w 100% licuje z tym, czego nauczyłem się będąc przedsiębiorcą mlm. Parafrazując mojego mentora Grzegorza Mankiewicza, jestem w pełni przekonany, iż nadejdzie czas kiedy znajdzie się człowiek, który zbuduje biznes mający np. 30% rynku pasty do zębów w swoim mieście, czy 30% rynku perfum w swoim mieście z tym zaznaczeniem, że będzie to rynek internetowy. Dlaczego ? Ci którzy rozpracowują internet naukowo są zgodni: internet tak naprawdę nie wiadomo w jakim kierunku zmierza i to co się w internecie będzie działo w przyszłości niejednego jeszcze zaskoczy.

Drugi wniosek nasuwający się na myśl jest jeszcze bardziej trywialny: reguła „w prostocie jest siła” wydaje się nabierać naprawdę niebotycznej mocy, a Diamentowe Akry są na ziemi na której stoisz albowiem komu mógłby być potrzebny Instagr.am, skoro każdy portal społecznościowy oraz sławetna Picasa ma możliwość dzielenia się zdjęciami ? A jednak !

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://pwsz-tarnow.edu.pl kondor

  No właśnie, czy przebiją picassę? Raczej mi się nie wydaje…

 • http://www.mitura.net Piotrek Mitura

  Jeszcze nie ogarniam, ale zainstalowane w androidzie 🙂

 • http://skimind.pl hueskye

  Ciekawy jestem czy funkcje które były dostępne w Instagramie zostaną teraz przeniesiona na Facebbok 🙂
  Byłoby to całkiem dobre rozwiązanie do nowych timelinów

 • http://landingi.com/blog Wojtek

  Szczerze mówiąc, nadal nie rozumiem, dlaczego kupili Instagram. No dobrze, jest fajną aplikacją – ale miliard dolarów? Mi nasuwa się ciągle przypuszczenie, że chodzi o szum w mediach, nagłośnienie sprawy przed debiutem Facebooka na giełdzie. Ale może po prostu nie rozumiem kierunku rozwoju Facebooka.

  Cóż, pozostaje nam robić perfekcyjne projekty i zdać się na ciut szczęścia 🙂 Gratulacje za dobry artykuł.

 • http://www.pl.openwebradio.mobi Marianpower

  zainstalowałem u siebie na telefonie ale zajmuje strasznie dużo miejsca więc na początku musiałem zrobić generalny porządek z innymi aplikacjami a następnie zainstalować jeszcze raz ale warto było. Program jest rewelacyjny i polecam każdemu !

 • http://www.pozycjonowanie.ideo.pl/ sylwia

  rzeczywiście – na telefonie jednak zajmuje troszkę za dużo miejsca. z ostatnich modnych aplikacji połączonych z fb chyba bardziej wole pinterest 🙂

 • admin

  Nie znam Pinteresta, ale wypróbuję go. Coraz więcej o nim słychać.

 • http://www.inlineacademy.pl Piotr Ratajczyk

  Program jest bardzo fajny ale na telefonie zajmuje ponad 20 mb a niestety nie mam tyle miejsca. Specjalnie robiłem czyszczenie wszystkich programów i zainstalował się w końcu ale potem już nic się nie działo więc jeśli ma ktoś HTC Desire to nie polecam instalować gdyż nie działa

 • http://tani-kredyt-pozabankowy.pl/ Zbyszek82

  Ja nigdy jakoś się nie przekonałem do instagramu nie ogarniam tego 🙂

 • http://turystyczny.eu maniak

  Dzięki za wpis, do tej pory przekonany byłem, że aplikacja działa tylko na urządzeniach applowskich.

 • http://fotokomorkomania.pl sollyth

  Ja jestem wielkim fanem Instagramu. W sumie nie od tak dawna, bo od około pół roku. To, że należy do Facebooka na razie zupełnie mi nie przeszkadza. Piszę, że na razie, bo to się może niebawem zmienić. Facebook coś przebąkuje, że wzorem googla zabierze się za integrowanie swoich usług… A to może oznaczać połączenie profili. A to z kolei będzie koniec anonimowości instagramowych użytkowników… Niby szczegół, ale wielu ludzi może się wkurzyć. Instagram (czy tam Facebook) musi też jak najszybciej zrobić porządek ze spamem… To palący i coraz bardziej wkurzający problem z którym serwis na razie sobie zupełnie nie radzi.

  Pozdrawiam

 • http://www.altemedia.pl Sebastian

  Instagram staje się coraz popularniejszy i coraz więcej osób w Polsce go używa. Jestem ciekawy przyszłości Istagramu, bo jak narazie przyjmuje się dobrze.

 • Adam

  Instagram to bardzo fajna aplikacja. Polecam zamówienie sobie magnesów na lodówkę ze zdjęć z Instagram’a, ciekawy efekt 🙂
  http://magnetoid.pl