Czy tylko do młodych ludzi ?

Przesłanie Roberta Kiyosaki do młodych ludzi

Należy stawiać na młodych, choć sam się starym absolutnie nie czuję. Gdzie tam ! Czterdziestki jeszcze nie przekroczyłem. Ale … jakiś kawałek wiedzy finansowej jest we krwi.

Kiedyś, może za czasów moich rodziców, wcześniej pewnie też tradycją było wnoszenie posagu do związku małżeńskiego. Narzeczeni (czy z własnej woli, czy przymusu 🙂 – zostawmy to im), gdy decydowali się na zawarcie związku małżeńskiego i wspólną drogę – każdy z nich wnosił w ten związek posag.

On wnosił konia i dwie kury, ona – srebrne sztućce i komplet zastawy porcelanowej. Od początku mieli coś własnego, mającego określoną wartość materialną, w posiadaniu. Co dzieję się dzisiaj ?

Kredyt studencki ! Dzisiaj młodzi małżonkowie wnoszą posag w postaci długów. Czy jest to właściwe i rozsądne – tego nie wiem, bo może dzięki tym pieniądzom skończyli studia. Chociaż, kiedy nie było kredytów studenckich ludzie też kończyli uczelnie i radzili sobie bez długów. Z kredytem czy bez, z posagiem czy bez ale … dzisiaj młodzi ludzie startujący w życie w wielu przypadkach nie mają zdefiniowanego do końca co chcą robić. Większość po studiach nie pracuje w swoim zawodzie !

Spróbuj zatem usłyszeć przesłanie Roberta Kiyosaki – załóż własny biznes, już teraz, zanim skończysz studia.

Swoją drogą – ilu dorosłych nie wie co dalej w życiu robić ?

Grzegorz Mankiewicz, mój przyjaciel i doradca biznesowy tak oto wspomina czas kiedy skończył 35 lat:
„Wychodzisz na balkon, palisz papierosa, patrzysz w dal … patrzysz i zadajesz sobie pytanie: no i co dalej ? Mam mieszkanie, jakąś tam pracę, dzieci podchowane ale … co dalej ?”

Brzmi znajomo ?

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)