Przegrałeś z kretesem Panie Dederko ! List otwarty. Do wiadomości wszystkich, którzy twierdzą, że mlm=oszustwo i Amway to sekta :)

Panie Dederko, podziwiam za wytrwałość. 15 lat walki w sądach, woow – imponujące. Blisko 1/5 życia Pan spędziłeś na forsowaniu swojej bajki „Witajcie w życiu”, walki o to by przejaw pańskiej ignorancji wobec ludzi, utrwalony na filmowej taśmie był imputowany w społeczeństwo. Tak, Panie Dederko, ignorancji wobec ludzi !

Jesteś Pan rzekomo psychologiem, tyle że z wykształcenia tylko. Megalomania pańska polega na samo-wyniesieniu swojej osoby na piedestał mecenasa społecznego, który dobrym wujkiem będąc, chce stanąć w obronie tych, co w sidła tego wrednego Amwaya wzięci siłą zostali. Tyle, że wszystkie te mecenasowskie zapędy urodziły się w pańskiej wyobraźni i nikt o to faktycznie Pana nie prosił. Wszedłeś Pan pomiędzy przysłowiową wódkę, a zakąskę.

Uzurpujesz sobie Pan prawo do bycia zbawicielem i – pewnie ku Pana uciesze, kilku podobnych przyklaskuje Panu na wszelkiej maści forach dyskusyjnych i innych miejscach w cyberprzestrzeni.

Ja wiem co Panu Panie Dederko plany pokrzyżowało. Nie spodziewałeś się Pan takiego spraw obrotu. Miałeś Pan Polaków za debili co myśleć sami nie potrafią. Dzięki Bogu jest internet i Pańska – „Witajcie w życiu” bajeczka mogła być obejrzana przez tych co chcieli ją obejrzeć, i jej treść przemyślana przez tych, co chcieli ją przemyśleć. Przyznam szczerze, że kiedyś, kiedy byłem małym chłopcem, hej ! – też oglądałem Akademię Pana Kleksa z przejęciem fabułą tej bajki. Wierzyłem, że Akademia owa istniała, a Adaś był ptakiem. Dzisiaj wiem, że bajka to była i podobnie – Panie Dederko z pańskim „Witajcie w życiu”. Bajeczka, której fabuła urodziła się w umyśle zakompleksionego filmowca.

Zweryfikowane zostały bardzo szybko pańskie intencje. Ludzie to nie barany Panie Dederko, a sądy w Polsce orzekać sprawiedliwie potrafią.

Muszę przyznać Panu, a właściwie Panu Gwizdale rację jednak. Bajeczka wasza nadaje się li tylko do historycznego kanału. Historia, było – minęło.
„Psy szczekają, karawana idzie dalej” – zakończę sentencją znienawidzoną przez tych co mlm-u nie lubią, choć – absolutnie mają do tego pełne prawo.

Przegrałeś Pan Panie Dederko z kretesem. Kończ Waść, wstydu oszczędź ! Lepiej będzie jak zaczniesz Pan robić przyrodnicze filmy dla National Geographic.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.btpart.eu Stanisław

  Psy szczekają,a karawana idzie dalej,,

 • http://michaljaniszek.pl Michał Janiszek

  Zaiste, ze aż 15 lat facet chciał walczyć w sprawie, która od razu była przegrana. Gdyby te 15 lat przeznaczył na zarabianie pieniędzy, dzisiaj miałby co przekazać dzieciom, a tak – sprawę przegrał, pieniądze stracił i kolejnych nie zarobił :]

 • http://www.notariuszruda.com.pl Marek

  Tyle czasu zmarnowanego ! A ile nerwów ? Filmik jest rewelacyjny. Pozdrawiam

 • Czesiek

  ten cytat z karawaną to ja znam z jakiegoś forum 😀

 • http://www.bdebska.net Bożenna

  Przez 15 lat dużo się zmieniło, pan Dederko z uporem maniaka chciał udowodnić, że Amway jest zły, że manipuluje ludźmi. Szkoda, że nie widzi ile manipulacji jest w biznesach internetowych. Ile manipulacji ludźmi jest w korporacjach, gdzie trwa walka o stołki.
  O tych manipulacjach wszyscy wiedzą, ale trudniej uwierzyć w czyjeś szczere intencje. Amway dba o ludzi, dowodem są ludzie, którzy współpracują z tą firmą i mają sukcesy. Oczywiście trzeba sobie zadać trud i chcieć samemu to zobaczyć. Konferencje Amway są dostępne dla ludzi. Nie jesteśmy w podziemiu, ale trzeba chcieć zbadać prawdę a nie tkwić w przeszłości. Ja rozumiem obiekcje ludzi na ten temat, ale jakże często nie wynikają one z faktów, ale z własnego niskiego mniemania o sobie.
  Artykuł fantastyczny Wojtek, moje gratulacje.
  Pozdrawiam i życzę dużo sukcesów w 2013 roku.

 • Ala

  Lanie wody, filmik typowo amway’owski: żadnych konkretów, nic mądrego człowieku nie powiedziałeś ani nie napisałeś.
  Byłam w tym barachle jakieś 10 lat temu, nigdy więcej nie dam się oszukać. Żałują czasu zmarnowanego na ten twór…a wasze produkty częściej szkodzą niż pomagają.

  Amway JEST JAK SEKTA-nic nie daje ludziom. Bożenna pisze, że dba o ludzi, kobieto ależ jesteś zmanipulowana.

  Jesteście śmieszni, ludzie inteligentni nie dadzą się wam już nabrać. Firma, która tylko wyciąga a nie daje zarobić nie powinna mieć racji bytu, ale że z uporem maniaka-sekciarza powtarzacie, że amway jest ”cacy” no i ci, którzy nie mają celu w życiu dają się nabrać…ilu inteligentnych macie w swoich szeregach a ilu ”niesprawnych umysłowo”?

  Nadejdzie czas, że wasi sekciarze otworzą oczy i prezesi spadną w kanał, bo już nikt nie będzie na nich zarabiał…oby jak najszybciej.

 • admin

  Widzisz Ala ja doskonale rozumiem Twoje emocje, naprawdę. Jednak fakt jest taki, że i mnie znasz z imienia, nazwiska i zdjęcia, i kilku innych komentatorów też.

  Gdy następnym razem będziesz komentować mam prośbę:
  1) Zrób avatar ze zdjęciem, robi się to bardzo prosto tutaj: http://pl.gravatar.com/
  2) Ujawnij się pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem
  3) Zanim opublikujesz komentarz naładuj go MERYTORYCZNYMI argumentami

  Dziękuję. Wojtek

 • Ala

  Jak każdy z tej ”firmy” (…)

 • admin

  Komentarz moderowany przez administratora z powodu kolejnego emocjonanego, nic nie wnoszącego bełkotu.

  Ala pokaż swoją twarz, imię i nazwisko i będziemy dyskutować. W przeciwnym razie Twoje komentarze będą lądować automatycznie w spamie, bo bezosobowo są warte tyle co hasła na ścianach w publicznej toalecie. Sorki.

 • http://www.bdebska.net Bożenna

  Jeden ze sławnych ludzi kiedyś powiedział: „Jeśli ktoś cię obraża nawet nie oglądaj się kto, bo nie jest wart twojego zainteresowania, dbaj o swoje dobre samopoczucie. Manipulacja to niebezpieczne słowo, jest bardzo blisko motywacji, więc uważaj Alu jeśli zarzucasz komuś manipulacje.
  A poza tym Wojtek ma rację, nie dyskutujemy z nikim, kto nie ma odwagi się ujawnić.

 • Tomasz

  Swoiste ,,witajcie w życiu,, przechodziłem w AXA,Generali,Allianz,EUCO..myślę że, ba nawet jestem pewny że każda korporacja ubezpieczeniowo-finansowo-handlowa jest nastawiona wobec swoich agentów (doradców) bojowo…i cel jest jeden…zabić budzik :).

 • Tomasz

  Subtelna różnica między Amway a tymi korporacjami jest taka że w Amway….nic nie musisz…agenci wszelkiej maści wiedzą o czym piszę :).
  Pozdrawiam z Łodzi.

 • http://www.finans-edu.pl Ryszard

  Dotarła do mnie informacja – dość sensacyjna i wiele – o ile nie wszystko – wyjaśniająca, iż pan Dederko w jakimś wywiadzie przyznał się do faktu związku z konkurencyjną dla AMWAY jakąś niemiecką firmą mlm. Nie uznałem tej wiadomości za wiarygodną, gdyż osoba, która o tym wspomniała nie wstawiła linka do tego wywiadu, który – podobno – jest gdzieś na sieci. Może warto poszukać?

 • http://www.finans-edu.pl Ryszard

  A propos, z dedykacją dla Ali. ;P

  http://www.youtube.com/watch?v=CzpgK-XMCS4

 • Darek

  Nie ma sensu robić reklamy temu filmowi i o nim pisać, choć artykuł trafny. Pozdrawiam!

 • http://www.gotowkowiec.pl Jacek

  Muszę zgodzić się z Darkiem :). Masz wiele racji

 • http://www.sabatowski.com Kamil Sabatowski

  Nie jest istotne, co ludzie mówią i robią…

  Osobiście z pełną świadomością chcę należeć do takiej sekty, zrzeszającej ludzi, którzy pomogą uwierzyć w siebie, podtrzymują na duchu w trudnych chwilach, inspirują do działania i dają szaloną dawkę motywacji. Ludzie sobie nie zdają sprawy z tego, że właśnie w podobny sposób funkcjonują np. organizacje studenckie – są różnego rodzaju wyjazdy integracyjne, podczas których jest wiele paneli inspiracyjnych.

  Sekta, nie sekta – zwał, jak zwał. Jeśli coś wywołuje pozytywne konsekwencje, czy zatem nie powinniśmy stwierdzić, że samo w sobie jest pozytywne? Ja rozumiem sytuacje, w której ludzie by więziono, wpajano im do głów, że nie nadają się do niczego, są partaczami i nieudacznikami – ale jeśli ktoś widzi, że jesteś w stanie czegoś dokonać, tylko niezabardzo w siebie wierzysz, to nie ma prawa dodać Ci odwagi? Chore spojrzenie na sprawę… A więc Pan Dederko przegrał z kretesem 🙂

 • http://interia marian kedzior

  co do meritum_nie znam,lecz mogę;jako czytelnik poprosic pana panie W o cokolwiek wyzszy poziom znajomosci skladni ?

 • Wojciech Stępkowski

  A mogę poprosić Panie M o sprecyzowanie stawianych zarzutów ?

 • Stanislaw Felicki

  Rośniesz Wojtku i to się liczy !
  Kto nie wierzy niech poogląda sobie filmiki z początków Wojtka blogowania ,”jak to odstająca marynarka zajmowała mu więcej uwagi niż to co mówił „.
  Coraz śmielsze wyzwania sobie stawiasz .
  Jestem pod wrażeniem.
  „Poznasz drzewo po owocach…”

 • stepkowski

  Co masz na myśli z odstającą marynarką Stanisław ?

 • Polonista

  Rośniesz Pan, Jesteś Pan. Co to ma być? Naucz „się Pan”, że albo piszemy na Ty, albo na Pan.
  Wieśniactwo nie ma końca.

 • http://www.stepkowski.net/ Wojciech Stępkowski

  Widzisz Pan Panie Polonista, kiepską filologię kończyłeś Pan albo Pan na wykłady niektóre nie uczęszczałeś, bo nie znasz Pan widać pojęcia retoryka. Tak czy inaczej zostawiłeś Pan komentarz i za to jestem wdzięczny Panu Pan.

 • Wojciech Stępkowski

  I przez Twoją odpowiedź widać jakim jesteś Pan wieśniakiem 😉

 • Pingback: Opinia w internecie jest warta tyle co napis w publicznej toalecie | Wojciech Stępkowski - Biznes Zdrowie Technologia - blog blogów()