Udawanie czy serio ?

Udawanie jest cały czas trendy

Bardzo jest trendy i w modzie udawanie. Coś na kształt scen ze słynnego „Misia”. Jeden kopie dół i trzech mu się przygląda. Oczywiście, z założenia wszyscy oni są zarobieni po uszy.

Jak to zwykle bywa, również w działalności typu mlm, udawanie występuje, często nagminnie. Widzisz, kiedy we wrześniu 2012 roku miałem przywilej być uczestnikiem pewnej wewnętrznej zamkniętej konferencji biznesowej, zorganizowanej dla przedsiębiorców z wysokim poziomem osiągnięć, zostałem walnięty centralnie w nos i gardy utrzymać się nie dało. Deski i liczenie. Spokojnie, konferencja nie zakończyła się bójką, owo walnięcie było raczej w sferę umysłowo – mentalną.

Fragment, jedno zdanie z owej konferencji:
Ludzie do mnie przychodzą przekonsultować swoje biznesowe kroki. Zadają mi bardzo częst pytanie: Zbyszek, co ja robię źle, że mi nie idzie tak jak chciałbym ? Nic nie robisz źle, odpowiadam. ZA MAŁO ROBISZ DOBRZE !

Bum w nos i dechy ! 10, 9, 8 …
Wstaję. Żyję. Przed chwilą padła kwintesencja. Padło właśnie TO zdanie. Oświecenie.

Patrząc w archiwalne zapiski mojego kalendarza widać jak na dłoni empiryczne potwierdzenie powyższej tezy. Zawsze kiedy w moim biznesie odnotowywałem wzrost: obrotów grupowych, czy wzrost w sprzedaży produktów, zawsze wtedy kalendarz był pełny. I odwrotnie. Kiedy następowała stagnacja, kalendarz był pusty !

Trywializmy prawisz Wojtek, powiesz. Przecież to oczywiste !

Rozpoznać wroga

Tak, oczywiste ale dla tych co potrafią rozpoznać wroga. Wrogiem jest UDAWANIE. Ile to razy zdarza się, i to całkiem nieświadomie, oszukiwać samego siebie ? Wydaje się, że taki człowiek zajęty, że tyle robi, a efektów brak. Spójrz wtedy w kalendarz. Czy jest on pełny rzeczy pilnych, czy ważnych ? Konkludując: czy poświęcasz swój czas na działania produktywne, czy na działania, które tylko udają, że są produktywne ?

Zachodzisz w głowę dlaczego zespół nie działa tak jakbyś sobie tego życzył ? Dlaczego Ci ludzie nic nie robią ?! Dlaczego udają ?! To samo rozwiązanie: zajrzyj w swój kalendarz !

Duplikacja jest tym co wynosi Twój biznes na wyżyny i duplikacja jest tym co spowoduje, że mlm jest koszmarem. Słowem kluczem jest DUPLIKACJA, a to jak działa ona dla danego lidera leży w jego kalendarzu. Kalendarz pełny, duplikacja powoduje powielenie pełnego kalendarza w zespole. Kalendarz pusty – dzieje się to samo.

MLM = Oszustwo / Nie polecam MLM

„Dlaczego moi ludzie, zamiast budować biznes narzekają, że nikt z nimi go nie chce budować ?” Znowu – duplikacja ! Przyjrzyj się sobie. Ile godzin spędzasz na czytaniu durnowatych wypowiedzi na forach dyskusyjnych ? Wypowiedzi w stylu mlm=oszustwo, nie polecam mlm, sekta, smekta, srekta …
Ile tam jest – się pytam merytorycznej, czyli prowadzącej do konstruktywnych wniosków dyskusji, a ile wzajemnego obrzucania emocjonalnym błotem. Po co to czytać, po co o tym rozmawiać z zespołem ? Twój zespół duplikuje działania lidera, niezmienne prawo mlm.

Udajesz czy jesteś serio ? Zajrzyj w swój kalendarz.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.sabatowski.com Kamil Sabatowski

  Świetny wpis!
  Jestem żywym przykładem tego o czym napisałeś. Cały czas uczę się tego biznesu, jednak wcześniej wiedziałem zdecydowanie mniej, niż dzisiaj. Kiedy mój zespół urósł do ponad 100 osób zasmakowałem tzw. syndromu lidera. Przestałem podejmować konkretne działania, zacząłem ‚zarządzać’ zespołem. Efektem tego był gwałtowny spadek obrotów grupy, a także minimalny przyrost nowych partnerów. Duplikacja to jedyne, co trzeba pojąć w biznesie MLM. Mnie to zajęło dosyć długo – bo aż 2 lata, ale jest jeszcze wiele osób, które w dalszym ciągu tego nie zrozumiały…

  Duplikacja może uskrzydlić lidera, ale także może go sprowadzić na samo dno, bowiem dystrybutorzy duplikują każde nasze działania, nawet te niewłaściwe.

 • http://www.biznesfan.pl Biznesfan

  Zobaczcie, jak niewiele trzeba do szczęścia.

 • admin

  @Kamil Sabatowski: Onegdaj zapytałem mojego ŚP Dziadka, który był dyrektorem Lasów Państwowych w Lublinie w czasach komunizmu w Polsce:
  – „Dziadek, a co taki dyrektor robił kiedy piastowałeś to stanowisko ?”
  – Dziadek po chwili namysłu, powiedziałbym – nawet głębokiej zadumy powiedział:
  – „No wiesz, dyrektor … pił kawę … ZARZĄDZAŁ …” 🙂

 • http://www.sabatowski.com Kamil Sabatowski

  Świetna historia! Doskonale obrazuje ‚zarządzanie’. Psycholog biznesu, Jacek Santorski podczas Polskiego Dnia Sprzedaży Bezpośredniej powiedział wprost – w dzisiejszym świecie biznesu jest zbyt wiele manageryzmu, natomiast zbyt mało przywództwa! A tego uczymy w naszym biznesie.

  Zgadzam się też z tym, że jeśli mój własny kalendarz jest zapełniony, to automatycznie biznes idzie do przodu.

 • http://szybka-chwilowka-przez-internet.pl Marcin

  Bez wątpienia dobry artykuł 😉 zaintrygował mnie najbardziej Rozpoznanie wroga 🙂 ciekawe

 • Piotr

  Artykuł rewelacyjny. Właśnie to mi było potrzebne.
  Robiąc MLM bardzo często zapominamy o podstawach takich jak duplikacja.
  A więc róbmy więcej dobrze! 🙂

  PS.
  A to :”Jeden kopie dół i trzech mu się przygląda. Oczywiście, z założenia wszyscy oni są zarobieni po uszy.” to nawiązanie do filmu: „Brunet wieczorową porą”

 • http://pozabankowiec.pl/ lena

  Od kilku lat irytuje mnie to, że na prostą odpowiedź od partnera w biznesie, nie jednego czekam zbyt długo (w tym czasie uciekają Nam pieniądze)! Kilka godzin jestem w stanie zrozumieć, ale jeśli na nieskomplikowaną odpowiedź muszę oczekiwać kilka dni (nie mogę podejmować wszystkich decyzji samodzielnie!), to zaczynam zastanawiać się nad zmianę partnera (cenię sobie współpracę wyłącznie „z dorosłymi do biznesu” osobami).

 • http://szybki-kredyt-bez-zaswiadczen.pl Jola

  Świetny artykuł w którym wszystko przedstawione jest od kuchni.

 • http://pedagogika-pisanie.pl TYMOTEUSZ 353

  Ekstra zajmujacy temat.

 • http://pedagogika-pisanie.pl SZYMON 520

  Ekstra ekscytujący tekst.