Udawanie czy serio ?

Udawanie jest cały czas trendy

Bardzo jest trendy i w modzie udawanie. Coś na kształt scen ze słynnego „Misia”. Jeden kopie dół i trzech mu się przygląda. Oczywiście, z założenia wszyscy oni są zarobieni po uszy.

Jak to zwykle bywa, również w działalności typu mlm, udawanie występuje, często nagminnie. Widzisz, kiedy we wrześniu 2012 roku miałem przywilej być uczestnikiem pewnej wewnętrznej zamkniętej konferencji biznesowej, zorganizowanej dla przedsiębiorców z wysokim poziomem osiągnięć, zostałem walnięty centralnie w nos i gardy utrzymać się nie dało. Deski i liczenie. Spokojnie, konferencja nie zakończyła się bójką, owo walnięcie było raczej w sferę umysłowo – mentalną.

Fragment, jedno zdanie z owej konferencji:
Ludzie do mnie przychodzą przekonsultować swoje biznesowe kroki. Zadają mi bardzo częst pytanie: Zbyszek, co ja robię źle, że mi nie idzie tak jak chciałbym ? Nic nie robisz źle, odpowiadam. ZA MAŁO ROBISZ DOBRZE !

Bum w nos i dechy ! 10, 9, 8 …
Wstaję. Żyję. Przed chwilą padła kwintesencja. Padło właśnie TO zdanie. Oświecenie.

Patrząc w archiwalne zapiski mojego kalendarza widać jak na dłoni empiryczne potwierdzenie powyższej tezy. Zawsze kiedy w moim biznesie odnotowywałem wzrost: obrotów grupowych, czy wzrost w sprzedaży produktów, zawsze wtedy kalendarz był pełny. I odwrotnie. Kiedy następowała stagnacja, kalendarz był pusty !

Trywializmy prawisz Wojtek, powiesz. Przecież to oczywiste !

Rozpoznać wroga

Tak, oczywiste ale dla tych co potrafią rozpoznać wroga. Wrogiem jest UDAWANIE. Ile to razy zdarza się, i to całkiem nieświadomie, oszukiwać samego siebie ? Wydaje się, że taki człowiek zajęty, że tyle robi, a efektów brak. Spójrz wtedy w kalendarz. Czy jest on pełny rzeczy pilnych, czy ważnych ? Konkludując: czy poświęcasz swój czas na działania produktywne, czy na działania, które tylko udają, że są produktywne ?

Zachodzisz w głowę dlaczego zespół nie działa tak jakbyś sobie tego życzył ? Dlaczego Ci ludzie nic nie robią ?! Dlaczego udają ?! To samo rozwiązanie: zajrzyj w swój kalendarz !

Duplikacja jest tym co wynosi Twój biznes na wyżyny i duplikacja jest tym co spowoduje, że mlm jest koszmarem. Słowem kluczem jest DUPLIKACJA, a to jak działa ona dla danego lidera leży w jego kalendarzu. Kalendarz pełny, duplikacja powoduje powielenie pełnego kalendarza w zespole. Kalendarz pusty – dzieje się to samo.

MLM = Oszustwo / Nie polecam MLM

„Dlaczego moi ludzie, zamiast budować biznes narzekają, że nikt z nimi go nie chce budować ?” Znowu – duplikacja ! Przyjrzyj się sobie. Ile godzin spędzasz na czytaniu durnowatych wypowiedzi na forach dyskusyjnych ? Wypowiedzi w stylu mlm=oszustwo, nie polecam mlm, sekta, smekta, srekta …
Ile tam jest – się pytam merytorycznej, czyli prowadzącej do konstruktywnych wniosków dyskusji, a ile wzajemnego obrzucania emocjonalnym błotem. Po co to czytać, po co o tym rozmawiać z zespołem ? Twój zespół duplikuje działania lidera, niezmienne prawo mlm.

Udajesz czy jesteś serio ? Zajrzyj w swój kalendarz.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)