Odc.2: Cele trzeba zoperacjonalizować [MLM Podcast]

multitasking zakazanyOperacjonalizacja. Co to jest, do czego służy i z czym to się je ?! Chciałoby się rzec sloganem „łodafaka !”

Jak ta „operacjo-coś tam” może przysłużyć się do rozwoju mojego biznesu ?

Kontynuując wątek poprzedniego podcastu, tak jak obiecaliśmy, naszym dzisiejszym gościem jest Pani psycholog. Spróbujemy razem rozgryźć od strony naukowej zjawisko multitaskingu, czyli: dlaczego postanowienia noworoczne (czy każde inne postanowienia) są tylko pustymi słowami ? Dlaczego tak jest homo-sapiens skonstruowany, że nie potrafi dochować obietnicy samemu sobie i od początku do końca zrealizować postawionego celu.

Co to jest model SMART i jak go zastosować (czy staromodne jedzenie słonia jest cały czas trendy) ?

Żeby było śmieszniej wątek przewodni został poruszony dopiero w drugiej części nagrania. Spowodowane to jest niczym innym jak faktem poruszenia wielu ciekawych zagadnień w pierwszej części. Nasz Gość – Aleksandra Gospodarek jest osobą, z którą można by rozmawiać nie godzinę, nie dwie godziny, ale co najmniej pięć 🙂 na arcyciekawe tematy.

Zapraszamy do posłuchania (czas: 1:04:06) Komentarze mile widziane, wręcz pożądane. Stay tuned !

Subskrybuj w iTunes |  Subskrybuj MLM_Podcast w RSS | Download

(Gdyby nie uruchomił się player poniżej zrestartuj przeglądarkę, nie stronę. Gdyby to nie pomogło – ściągnij podcast na swój dysk)
W tym odcinku udział wzięli:
– Piotr Mitura
– Wojciech Stępkowski
– Gość specjalny – Aleksandra Gospodarek, psycholog, nie związana z branżą mlm 🙂

Muza na końcu wzięta stąd: Free Podcast Themes, na początku: POSITIVE ENERGY

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.pawelsocha.pl Paweł Socha

  Wojtek, ogólnie świetna sprawa z tymi podcastami i muszę przyznać, że słuchanie was daje wiele pozytywnej energii, a nawet radości:)

 • Wojciech Stępkowski

  Bardzo dziękuję Paweł za uznanie w imieniu moim i Piotra.

 • http://darekjasinski.pl Darek Jasiński

  Padło pytanie o kwestie związane z przemawianiem. Podam dość niechlubny przykład, ale jako sam przykład jest idealny. Otóż Adolf Hitler przed swoimi wystąpieniami, potrafił godzinami przemawiać przed lustrem. Każdy jego ruch, gest i mina, była kilkukrotnie analizowana przez niego i jego doradców. Hitler jako postać sam w sobie nie miał nic „magicznego”, był niski, według ówczesnych trendów – raczej średniej urody (dość groteskowa postać), a mimo wszystko pociągnął za sobą miliony. O ile nie powoływałbym się na autorytet dyktatora o tyle techniki jakie stosował w kwestii przemawiania, są warte przeanalizowania.

  Co do Joe Vitale – niestety rozczarowałem się po przeczytaniu jego pierwszej książki, która w 80% jest reklamą innych projektów, firm, znajomych itp. Szacunek za to, że fajnie sobie to zorganizował, ale wiedza od Vitale jest naprawdę kiepskiej jakości.