Zostało Ci 4 lata życia chłopie. Tak, tylko 4 lata.

Infografiki są bardzo wymowne. Niektóre, aż za bardzo – działają niczym poczucie humoru Jerry Meadows’a – śmiejesz się, gdy słyszysz dowcip, ale po 2 dniach zaczyna docierać do Ciebie o czym była mowa i mina rzednie, bo zdajesz sobie sprawę, że MNIE TO DOTYCZY. To co było śmieszne, wcale takie śmieszne nie jest.

Podobnie z tą infografiką:

„Mądry Polak po szkodzie” – chciałoby się wypowiedzieć maksymę, jednak powiem inaczej parafrazując ją – Mądry Polak przed szkodą ! Możesz zawczasu, zanim będzie za późno, wygenerować dochód posługując się modelem MLM, tak żeby nie liczyć na emeryturę z ZUS-u. Możesz ! Czy zrobisz to ? Nie wiem, Twoja sprawa 🙂

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.bdebska.net Bożenna

  Hehe, tyle dostanie Polak zatrudniony na posadzie, jeśli natomiast prowadzisz działalność, emerytura w tym przypadku wygląda o wiele gorzej… tym bardziej musisz zadbać sam o swoją emeryturę…A marketingiem sieciowym można zająć się w każdym wieku…na szczęście….dzięki Wojtek za ten wpis…

 • http://imperium-reklamy.pl homoklikus

  Na szczęście mam podobne zdanie do Ciebie i sam zamierzam zarobić na swoje godne życie na emeryturze. Tak jak powiedziała Bożena marketingiem nie tylko sieciowym, generalnie pracować przez internet, można w każdym wieku 🙂

 • http://www.MarketingWielopoziomowy.pl Rafał Bieleniewicz

  Wojtku, nie wiem na ile prawdziwa jest ta infografika ale szczerze powiedziawszy nie jest to aż tak istotne. Sądzę że Ty nie liczysz na emeryturę w wieku 67 lat w wysokości 1000 zł – ja również. Moim celem jest możliwość przejścia na nią za maksymalnie 5 lat (czyli to 35 roku życia). Moja babcia ma 700 zł emerytury, zatem skąd ta „średnia” – zapewne z tego samego miejsca co „średnia płaca w Polsce” która wynosi około 3500 zł”? Śmiech na sali. Dziś takie i większe pieniądze zarabiamy z MLM i już dziś, część z nas mogła by przestać robić to co robi pozostając na „emeryturze”.

 • http://www.blazejbiskupski.pl Błażej

  przecież można dorobić sobie w ochronie:) można kwiatkami, jajkami handlować pod sklepem. Po co nam w naszej kochanej Polsce nieroby i darmozjady 🙂 a tak na poważnie to nie wiadomo czy płakać czy się śmiać.

 • http://wymiatacze24.pl homoklikus

  @Błażej
  Wejherowie, w biedronce dorabia sobie taki „wysuszony” emeryt w „ochronie”. Jakoś sobie nie wyobrażam tego dziadka goniącego złodzieja.

  Tylko patrzeć aż w Polsce w prowadzą przymusową Eutanazję…

 • http://brak Marek Papis

  Problemem może nie jest dla nas fakt, że dostaniemy emeryturę w wysokości szacunkowo rzecz jasna : 1500zł.
  Problemem jest fakt, że niektóre osoby muszą pracować za mniej niż 1500 lub w ogóle tej pracy nie mają.
  Jest również sporo osób, które zarabiają powyżej średniej ale mimo tego nie odkładają na przyszłość (bo jest dobrze).
  Jedno wiem , edukacja finansowa i zabezpieczenie z różnych źródeł jest w tych czasach koniecznością.

 • http://wymiatacze24.pl homoklikus

  @Marek Papis
  Ci co zarabiają powyżej średniej często mają jakieś zadłużenia, np. kredyt na mieszkanie czy samochód.

  Odnośnie mieszkania, często stajemy przed dylematem, wynajmować mieszkanie czy wziąć kredyt i kupić mieszkanie. Tak czy owak lwia część naszej pensji idzie na takie czy inne rachunki. Więc z tym oszczędzaniem w cale nie jest tak kolorowo.

  Najgorsze jest to że im więcej zarabiamy, tym więcej wydajemy, i wcale nie zdajemy sobie z tego sprawy. A przecież wystarczyło by przez jakiś okres zacisnąć pasa, żeby zaoszczędzić, a oszczędności zainwestować. I nie mam na myśli tutaj żadnej lokaty, czy tym podobnych bzdur gdzie tak naprawdę zarabia tylko bank.

 • http://www.blazejbiskupski.pl Błażej

  Nasuwa się jeden wniosek Sponsorujmy emerytów 🙂

 • DMT

  Panie Stępkowski, takie głupoty właśnie wychodzą, jak do wszystkich obliczeń bierze się średnią oczekiwaną długość życia przy narodzinach.
  http://blogdebart.pl/2012/02/17/pan-profesor-liczy-do-stu/
  W rzeczywistości, średnia oczekiwana długość życia w Polsce (dla wieku 65 lat) to 15 lat dla mężczyzn i 19 lat dla kobiet. Nie ma statystyk dla 67 lat, ale wtedy oczekiwana długość życia będzie prawdopodobnie trochę dłuższa niż 13/17 lat.
  „Statystyczna długość życia”, też coś.

 • http://www.najlepszyczas.pl Dominik

  Właśnie dobrze, że istnieje marketing wielopoziomowy i mamy Internet. Tak całe życie tyrać na etacie i nie wykorzystać życia to największa porażka.

  Szkoda czasu, trzeba gonić pieniądz 🙂

 • http://dzieciecezmysly.pl/oferta/ Edmund Terapia Si

  4 lata to za mało….

 • http://www.danielkarolak.pl Daniel Karolak

  Jeśli ktoś pracuje 8h dziennie to ciężko będzie mu dożyć tej emerytury. Wychodzi na to, że trzeba zmienić obywatelstwo i cieszyć się życiem:)

 • http://www.gdzielokowac.pl Andrzej

  Zastanawia się gdzie jest granica dla wierzących w emeryturę. Kiedy w końcu ktoś powie sprawdzam i system się zresetuje. Co prawda nie ma pewności, że później będzie lepiej.

 • http://rafalkudlak.pl/ Rafał Kudlak

  Witaj
  Bardzo fajny wpis. Krótko i na temat i jeszcze z poczuciem humoru. dokładnie tak jak to jest w MLM – na temat i z poczuciem humoru. Grunt to wiedzieć na czym się stoi i jak to na nas wpłynie w przyszłości. I tak jak tu ktoś juz wspomniał – na szczęście MLM’em mozna się zająć w kazdym wieku.