Ekonomia. Twoja własna. Stwórz ją !

Tutaj, na wstępie, muszę podziękować za inspirację Krzysztofowi Jaworskiemu, mojemu znajomemu, który komentując jedną z moich publikacji na moim fanpage’u, bezwiednie dał mi wielką inspirację do napisania tego tekstu.

economy

Uważasz, że ekonomia jest zła ? Stwórz swoją własną !

Szkoły ekonomii różnorakie próbują tłumaczyć dzisiejszą sytuację gospodarki w Polsce i na świecie. Ekonomiści dwoją się i troją dopasowując swoje doświadczenia do obecnej sytuacji. Próbują naszkicować predykcje – co będzie w przyszłości, w jakim kierunku to wszystko zmierza. Bardziej ogólnie lub bardziej szczegółowo jesteśmy bombardowani informacją jak jest teraz i jak może być niedługo. Temat emerytur wydaje się powracać jak bumerang, coraz częściej i z coraz to mniej przyjaznymi faktami dotyczącymi przeciętnego (sic!) zjadacza chleba.

Tutaj warto przytoczyć ostatnią „Rozmowę niezależną” na temat OFE. Nie wiem jak ty, ale ja – z jednej strony coraz częściej martwię się o swoje zabezpieczenie na starość ze strony państwa, z drugiej strony jestem jeszcze bardziej zmotywowany i zdeterminowany w tym, co codziennie robię, w budowaniu swojego „własnego filaru” mlm.

rozmowa_niezalezna

Przyglądając się temu wszystkiemu i poddając ścisłej analizie – powiem szczerze, nie dziwię się wszechobecnemu dookoła mnie narzekaniu. „Narzekanie to domena Polaka” – pewnie tak, ale czy nie ma ku temu uzasadnionych powodów ? Są ! Tylko – odwieczne pytanie: czy narzekanie coś pomoże ? Odpowiedź: NIE ! Jeśli nie pasuje ci obecna ekonomia – STWÓRZ SWOJĄ WŁASNĄ. Stwórz swoją ekonomię, która będzie przyjazna dla ciebie i twoich bliskich. Stwórz taką ekonomię, która da zabezpieczenie na starość. Stwórz taka ekonomię, która zaspokoi twój portfel na tyle, że będziesz mógł sobie pozwolić na to, na co masz ochotę.

Elementy własnej ekonomii

Wojtek ! Przeginasz. Jak ja mam stworzyć swoją własną ekonomię ?! Zobacz jak mało ode mnie zależy ! Jaki ja mam na to wszystko wpływ ?! Zobacz, ja wogóle nie mam czasu. Pracuję całymi dniami, żeby utrzymać siebie i rodzinę na jako takim poziomie. Nie rozumiesz Wojtek tego ?!

Czytelniku. Zatrzymaj się na chwilkę proszę i bzdur nie wygłaszaj. Zastanów się. Mam kilka pytań:
1) Twierdzisz, że nie masz wpływu na rzeczy które się dzieją ? Twierdzisz, że nie masz żadnego wpływu ? Przeanalizujmy. Robisz codziennie zakupy, prawda ? Kupujesz produkty i usługi niezbędne do normalnego funkcjonowania twojego domu. Kto o tym decyduje gdzie kupujesz i co kupujesz ? Ty decydujesz, nikt inny !

Zatem, gdy zdecydujesz zrobić prostą rzecz. Podejmiesz decyzję, którą podjąłem ja i moja rodzina. Decyzję, którą podjęło ponad 3.000.000 rodzin na globie: zmieniłem miejsce robienia zakupów z supermarketu na własny internetowy sklep, którego prowadzenie umożliwia mi model biznesowy Amway – wtedy możesz mieć wpływ gdzie wydawane pieniądze płyną i ile z nich wróci do twojego portfela.

Jak to ?! – zapytasz. Jak mogą moje wydane pieniądze wrócić do mnie ? To proste – odpowiadam. Model biznesowy Amway (często nazywany roboczo Mechanizmem Prosumenta) – gdy tylko podzielisz się zasadami jego funkcjonowania z Twoim otoczeniem, może zacząć płacić ci pieniądze. Czyli – wydajesz i zarabiasz. Im więcej informacji o mechanizmie poślesz profesjonalnie w świat, tym więcej osób się tym zainteresuje i tym więcej zarobisz pieniędzy. Proste, jasne i logiczne. I proszę nie dokładaj tu zbędnych filozofii, bo wszelkie inne dopowiedzenia wnoszą tylko ferment. Kropka. Twoje są problemy, ja pomogę wdrożyć rozwiązania.

2) Pracujesz całymi dniami i nie masz na nic więcej czasu ? Bzdura. Przepraszam za dosadność. Ile czasu oglądasz telewizję ? Ale tak szczerze, sam przed sobą – ILE ? Ile czasu spędzasz na Facebooku ? Ale tak szczerze, sam przed sobą – ILE ? Ile czasu spędzasz w internecie, przechodząc od kliknięcia do kliknięcia i czytając poszczególne strony ? Ale tak szczerze, sam przed sobą – ILE ? Takich pytań można by zadawać dziesiątki i setki. Nie chodzi o zadręczanie się pytaniami, a raczej o szczere i chłodne przerachowanie swojego czasu, zaplanowanie go i wydobycie tych 2 godzin dziennie.

Bo w 2 godziny dziennie, codziennie i systematycznie przez następne 12-18 miesięcy możesz i dasz radę zbudować SWOJĄ WŁASNĄ EKONOMIĘ !

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)