Odc.5: O biznesie klasycznym, wielopoziomowym marketingu i internetowych dziwadłach – pół godziny z Kamilem Sabatowskim [MLM Podcast]

MLM_Podcast odc.5

To już odcinek piąty i jest on najlepszy ze wszystkich dotychczasowych MLM_Podcast z dwóch powodów:
1) Studio stepkowski.net / mitura.net zostało wyposażone z profesjonalny mikrofon studyjny Behringer C-01U, co daje najwyższą jakość audio możliwą do uzyskania w warunkach improwizowanego domowego studia nagraniowego
2) Z powodu Gościa Specjalnego, którego udało się zaprosić – Kamila Sabatowskiego

Kamil jest biznesmenem pokolenia Y z krwi i kości. Nie dość, że buduje z sukcesami swój biznes MLM, żeby jeszcze było mało, wziął się za biznes klasyczny i wraz ze wspólnikiem zajmuje się nieruchomościami. Znany jest ze swoich dziennikarskich działań w polskim internecie m.innymi z bloga, który prowadzi – www.sabatowski.com oraz (a może przede wszystkim) z wywiadu, który przeprowadził z Prezesem PSSB Panem Luboniem.

W dzisiejszym 30 minutowym odcinku poruszyliśmy kilka bardzo istotnych tematów:
– biznes klasyczny vs. wielopoziomowy marketing z punktu widzenia przedsiębiorcy mającego doświadczenie w jednym i w drugim
– szkodliwa dla wszystkich (bez wyjątku) działalność tzw. internetowych guru od prawideł sztuki internetowego marketingu
– niezmienne zasady budowania marki TY w internecie – jak wybudować solidną markę tworząc branżowy kanał informacyjny (na przykładzie nie związanym z MLM)

W odcinku udział wzięli:
– Gość Specjalny: Kamil Sabatowski (www.sabatowski.com)
– Wojtek Stępkowski – twitter: @stepkowski
– Piotr Mitura – twitter: @piotrekmitura

Zapraszamy do posłuchania (czas: 34:43) Komentarze mile widziane, wręcz pożądane.
Stay tuned !

Subskrybuj w iTunes |  Subskrybuj MLM_Podcast w RSS | Download

(Gdyby nie uruchomił się player poniżej odśwież stronę, albo zrestartuj przeglądarkę. Gdyby to nie pomogło – ściągnij podcast na dysk i słuchaj w jakości Hi – Fi)

Muza na początku i na końcu: Diamond Cuts, muza w tle by Lukhash (www.lukhash.com) SH Music
Mix i Mastering: Wojciech Stępkowski

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://www.sabatowski.com Kamil Sabatowski

  Dziękuję za zaproszenie do podcastu. To było niesamowite doświadczenie. Pozdrawiam!

 • http://www.networkmagazyn.pl Maciek

  Wiecie co? Więcej takich ludzi jak Wy jest potrzebnych w biznesie MLM. Wtedy będzie jasno, rzetelnie, trzeźwo, etycznie i po prostu normalnie.

 • Wojciech Stępkowski

  @Maciek: Dzięki za uznanie !

 • http://dariuszmlynarski.com Dariusz Młynarski

  Posłuchałem tego nagrania ze względu na wątek dotyczący guru od internetowego zarabiania. Wątek interesujący. Faktycznie, gdy widzę kolejną ofertę kolejnego guru śmiech mnie ogarnia. Podoba mi się działalność Pawła Danielewskiego czy Piotra Majewskiego. Robią to fajnie. Natomiast żal d… ściska, gdy widzę videoporady chłopaków oderwanych granatem od pługa sprzedawane jako kursy eksperckie. Faktycznie, większości „ekspertów” przydaloby się nieco samokrytyki…

 • http://www.networkmagazyn.pl Maciek

  Mistrzowskie porady w tym temacie jakie zauważyłem to Jak automatycznie rekrutować przez internet bez ścigania rodziny i znajomych http://www.biznesfan.pl/965/nie-sluchaj-swojego-lidera-to-stary-pierdziel-ktory-utknal-w-latach-90-tych-i-sciga-swoje-rodziny-oraz-znajomych oraz Budowanie biznesu bez kiwnięcia palcem http://www.biznesfan.pl/1005/joel-therien-i-chris-reid-wymyslili-metode-pozyskiwania-partnerow-do-mlm-dla-ciebie-bez-kiwniecia-palcem Mistrzostwo świata. Nie wiem, kto ich tego nauczył, ale należy mu się jakiś Biznesowy Oscar. Mistrzostwo świata.

 • Paweł

  Dzięki wielkie chłopaki!!!
  Zajefajnie was się słuchało i to z takim, powiem, wielkim zaangażowaniem, co mi nie zawsze i wszędzie się zdarza 🙂
  A może siebie w waszym podcaście odnalazłem i dlatego 🙂
  W jakim momencie poruszyliście tak zwanych „blogerów”, blogi których są „martwe” – to akurat ja :))) Ale natychmiast moja świadomość i podpowiedziała wytłumaczenie – to jest tylko moja wizytówka w sieci, a nie koniecznie blog :))))
  Och już ten nasz umysł!!!
  Dzięki za poruszone tematy, na prawdę wartościowe i korzystne!
  Pozdrawiam ciepło!

 • Wojciech Stępkowski

  Dziękujemy Paweł za uznanie i zapraszamy do stałego słuchania :))

 • http://www.magnetyczny-angielski.pl/ Violetta Brajer

  Z zainteresowaniem wysluchalam rozmowy Panów.

  Około trzech lat temu zainteresowałam sie „biznesem internetowym” i, co naturalne, trafialam na ekspetow,pseudo-ekspertow itp.

  Czy ponioslam jakies wielkie szkody? Nie, bo poziom mojej wiedzy wzrastał, więc potrafiłam z czasem odróznić wartościowe przekazy od tych pzostałych.

  Jednak – na podstawie swojego doświadczenia mogę powiedziec, co jest dla mnie ewidentnym kłamstwem. Stwierdzenie ” Jeśli ja mogę, to ty też możesz”.

  Nie jest to prawdą i dopiero podczas webcastu P.Danielewskiego po raz pierwszy usłyszalam szczere stwierdzenie , ile trzeba „włożyć”,zeby „wyjąć”.

  Reasumując – drogą prób i błędów trafiłąm ostatecznie na p.J.Zycha,którego jasne postawienie sprawy nt. MLM bardzo mi odpowiada.
  Jak rownież strony p.M.Maciejewskiego.
  pozdr

  Violetta

 • http://www.sabatowski.com Kamil Sabatowski

  Kolejną różnicą pomiędzy biznesem w modelu MLM a biznesem tradycyjnym, a o czym nie wspomniałem w podcaście, jest na pewno dużo większe ryzyko, jakie ponosi przedsiębiorca prowadzący klasyczną działalność – odpowiedzialny jest za nieterminowych, nierzetelnych podwykonawców, rekrutacja kompetentnych pracowników to również duże wyzwanie w dzisiejszych czasach.

  Tych różnic jest oczywiście o wiele więcej, jednak aby odnieść sukces zarówno w biznesie klasycznym, jak i MLM – nie wystarczy pracować kilka godzin tygodniowo.

 • Wojciech Stępkowski

  No i mamy temat na kolejny odcinek 😛

 • http://www.stepkowski.net/ Wojciech Stępkowski

  Trzymaj się zatem ludzi, którzy Ci odpowiadają to daleko zajdziesz 🙂

 • http://www.stepkowski.net/ Wojciech Stępkowski

  Dzięki za uznanie !

 • http://www.stepkowski.net/ Wojciech Stępkowski

  Jeszcze nie raz się spotkamy na antenie, mam nadzieję 🙂