Odc.6: Nowy organ ścigania w Polsce ! – Korpo Policja [MLM Podcast]

Policja Korporacyjna

(Na samym początku pragnę przeprosić za lekki miejscowy pogłos w nagraniu. Powstał on z niezrozumiałych dla nas zachowań sprzętu komputerowego i za Chiny Ludowe nie dało się nic z tym zrobić !)

Tak, oczy cię nie mylą ! W naszym kraju powstał nowy organ ścigania – Korpo Policja, która ściga tych co poświęcają się maksymalnie swojej pracy zawodowej w korporacji i (bardzo często nie z ich winy) im się noga chwilowo podwinie.

Korpo Policji nie interesuje twoja rodzina, nie interesuje koniunktura na rynku, nie interesuje ich też sezonowość branży. Wynik ma być i w tabelce raportowej ma być in plus. Kiedy Korpo Policja dostrzeże, że wchodzisz na in minus wywala z roboty na zbity pysk, bo im już jesteś zbędny pracowniku. Brutalna rzeczywistość ?! Tak, wiem. Czy MLM jest alternatywą i rozwiązaniem ? Dla większości tak. Czy wszyscy skorzystają ? Odpowiedź brzmi: NIE. Dlaczego ? Nie wiem ! Widocznie całe życie niektórzy chcą być ścigani przez Korpo Policję i jedyne na co ich stać to narzekanie przy sobotnim grillu.

Tematy przegadane w tym odcinku (pijąc XS Lemon Blast)
1) Pomyłka od samego początku – blog nie jest po to by zarabiać. Blog służy do … blogowania.
2) Blog dla leniwych w mlm jako fantastyczne narzędzie wspomagające rozwój biznesu.
2) Nowy organ ścigania w Polsce – Korpo Policja i dlaczego kawa powinna być przechowywana w lodówce 🙂
3) Kilka słów o nowej rewolucyjnej linii w asortymencie AmwayYouth XTend

W odcinku udział wzięli:
– Wojciech Stępkowski – twitter: @stepkowski
– Piotr Mitura – twitter: @piotrekmitura

Zapraszamy do posłuchania (czas: 40:45) Komentarze mile widziane, wręcz pożądane.
Stay tuned !

Subskrybuj w iTunes |  Subskrybuj MLM_Podcast w RSS | Download

(Gdyby nie uruchomił się player poniżej odśwież stronę, albo zrestartuj przeglądarkę. Gdyby to nie pomogło – ściągnij podcast na dysk i słuchaj w jakości Hi – Fi)

Muza na początku i na końcu: Diamond Cuts, muza w tle by Lukhash (www.lukhash.com) SH Music
Mix i Mastering: Wojciech Stępkowski

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • http://mariuszbrzostek.pl Mariusz

  Korpo policja ma to do siebie, że może być też „skorumpowana”* do szpiku kości. I wylecieć można wtedy, nawet przy byciu bardzo in plus (vide Ja – w 5 miesięcy zwiększyłem obroty sklepu o ponad 40% … i wyleciałem). 🙂
  *mam na myśli że jest organem ku trzymaniu w ryzach wszystkich, którzy chcą wyjść ponad normę… albo zagrażają jakiemuś „lokalnemu” władyce/menadżerowi/dyrowi/kierownikowi/itp. 🙂

  A Mlm – czy wszyscy muszą go robić? Czy jest alternatywą dla każdego? Czy jest jedyną alternatywą dla zostania korpo szczurem? Imho odpowiedź brzmi nie – tutaj jest potrzebne odpowiednie podejście, zabezpieczenie finansowe, pewien poziom wiedzy… Zapewne, znajdą się tacy którzy stwierdzą, że można się tego nauczyć „w praniu”. Ale takich którym to wyjdzie, będzie parę %… a reszta się tylko zrazi…

  Żeby nie było – nie przekreślam mlmów – jest to prawie idealny model dystrybucji. Jeżeli ktoś zakłada firmę… to powinien rozważyć go przy sprzedaży swoich usług lub produktów…

  ALE

  Dostrzegam dwa problemy – padlinożercy mlmowi – żerujący na ludzkiej niewiedzy… oraz wyścig królików – chyba jedno z (moim zdaniem), bardziej dziwacznych zjawisk… jakie rozwinął mlm (ogólnie), u nas w kraju – skok z jednego systemu do drugiego – co 3-6 miesięcy… gdzie tylko pokaże się okazja… byle szybciej zająć „dobrą pozycję”, zamiast koncentrować się na 1 firmie z którą się współpracuje. Ale to takie już moje smęcenie człowieka który dla mlm powiedział PASS, z 2 powyższych powodów…
  i szykuje się do powrotu 😉

 • http://www.sabatowski.com Kamil Sabatowski

  Ogromnie się cieszę, że wypuściliście już kolejny podcast! Świetna robota. Dobrze, że za produkcję podcastów zabrało się dwóch tak trzeźwo myślących i rzetelnych facetów, a nie kilku „guru”.

  Co do blogowania, to rzeczywiście jest bardzo wiele świetnych blogów w internecie, dzięki którym autorzy zarabiają naprawdę interesujące 5 cyfrowe sumy – np. blogi modowe, kulinarne. Jedno ALE: nie zakładali oni swoich blogów w celu zarobkowania, tylko podyktowała im to pasja – a to różnica.

  Komentarz dot. blogów, założonych od razu w celu generowania przychodu pasywnego jest całkowicie zbędny. Strony launchowe, mega kampanie od 0 do 75 392 zł w pół roku na blogu, to temat tylko dla osób o mocnych nerwach.

  Zgadzam się z kolejną tezą, że blog służy do dialogu/dyskusji z czytelnikami, zamiast prowadzenia monologu i narzucania swojego punktu widzenia odbiorcom.

  Co do korpo, to coraz więcej firm dostrzega potencjał jaki tkwi w długotrwałej obsłudze klienta i doradcy/sprzedawcy częściej dziś wynagradzani są nie za pojedynczą sprzedaż, ale także np. za obsługę klienta po półrocznym okresie. Mam nadzieję, że pójdzie to w dobrym kierunku.

  BTW. Lecę zrobić kawę! Dzięki 🙂

 • Wojciech Stępkowski

  @Mariusz: Absolutnie masz rację ! Padlinożercy mlm-owi (bardzo trafnie nazywasz to zjawisko) są jednymi z bardziej szkodzących właściwemu postrzeganiu mlm. Też otwarcie krytykuję promowanie takich działań.

 • Wojciech Stępkowski

  @Kamil: Też mam nadzieję, że działania korporacyjne pójdą w kierunku właściwym, czyli długotrwałego oddziaływania z klientem a nie tylko „na sztukę”

  Z jednej strony da się już zauważyć pierwsze tego symptomy, z drugiej jednak – tak jak w przykładzie z tego odcinka, niektóre korpo kompletnie nie wiedzą o co chodzi. I to jest smutne.

 • http://www.stepkowski.net/ Wojciech Stępkowski

  Też mam nadzieję, że działania korporacyjne pójdą w kierunku właściwym, czyli długotrwałego oddziaływania z klientem a nie tylko „na sztukę”

  Z jednej strony da się już zauważyć pierwsze tego symptomy, z drugiej jednak – tak jak w przykładzie z tego odcinka, niektóre korpo kompletnie nie wiedzą o co chodzi. I to jest smutne.

 • http://www.stepkowski.net/ Wojciech Stępkowski

  Absolutnie masz rację ! Padlinożercy mlm-owi (bardzo trafnie nazywasz to zjawisko) są jednymi z bardziej szkodzących właściwemu postrzeganiu mlm. Też otwarcie krytykuję promowanie takich działań.