Nowy suplement diety Nutrilite. CalMag D Advanced już dostępny – z cyklu „Co jest dobrego w Amway ?”

Nutilite Cal Mag D

W prostocie siła

Z reguły tak jest, że proste rzeczy mają moc. W prostocie siła potocznie mawiają. W prostocie nowego suplementu diety Nutrilite też tkwi moc. Moc podanych w postaci wyśmienicie przyswajalnej formy swóch pierwiastków: wapnia i magnezu.

Bóle kręgosłupa. Co jest jedną z przyczyn ?

Wiele osób cierpi na bóle kręgosłupa. Wiele osób też po wizycie u lekarza sięga po środki przeciwbólowe. Okazuje się, że w wielu przypadkach niepotrzebnie ludzie sięgają po leki, których zażywanie wcale nie jest dla ich zdrowia obojętne.

Kiedyś, gdy byłem uczestnikiem kursu organizowanego przez NZOZ Biomol-Med, dr n.med. Sławomir Puczkowski wyjaśnił pewną bardzo prostą zależność. Wyjaśnił przyczynę powstawania niezwyrodnieniowych bólów kręgosłupa. Jaka ona jest ? Czytaj dalej, to bardzo banalne zjawisko !

Ciało ludzie jest niesymetryczne. Wydawało by się, że prawa połowa powinna być odbiciem lustrzanym lewej, jednak zawsze któraś z nich jest większa. Anatomia człowieka na poziomie szkoły podstawowej uczy, iż największe partie mięśni u nas to mięśnie szkieletowe. Mięśnie szkieletowe „okalają” kręgosłup.

Wapń (Ca) jest pierwiastkiem odpowiedzialnym za skurcz mięśni, magnez (Mg) za ich rozkurcz. Kiedy organizm ludzki jest „zakwaszony” wapń umiejscawia się w tkankach miękkich, w tym w mięśniach, na skutek mechanizmu tzw transmineralizacji. Zatem mięśnie szkieletowe są w stanie skurczu. Ponieważ układ mięśniowy jest niesymetryczny, jedna jego strona „ciągnie” z większą siłą niż przeciwległa. Stąd kręgosłup jest poddawany przez dłuższy czas działaniom sił w jedną stronę i stąd mogą mieć pochodzenie pewne uciski na nerwy i bóle kręgosłupa.

Kiedy natomiast zostanie przywrócona równowaga Ca/Mg, mięśnie szkieletowe mają wyrównane napięcie, kręgosłup jest poddawany wyrównanym siłom zarówno z lewej, jak imprawej strony szkieletu i … bóle same znikają ! Dzięki podaniu dobrze biodostępnego wapnia organizm powoli się „odkwasza”

Prawda, że proste ?!

Przyswajalność wapnia z mleka krowiego

Żyjemy w czasach tzw żywienia gazetowo telewizyjnego. Oznacza to, że bardzo dużo osób, będąc poddawanych wpływie chociażby reklam w mediach, obdarza wiarą informacje tam podawane.

„Pij mleko będziesz wielki”

Jako jedno z podstawowych źródeł wapnia podaje się mleko krowie i jego przetwory. Fakt jest jednak taki, że wapń z mleka jest przyswajany w około 10% i to przy założeniu, że układ trawienny funkcjonuje nienagannie. Matematyka pokazuje jasno – na 100 g spożytego wapnia z mleka krowiego jest przyswajane tylko do 10g. Zatem trzeba by przeliczyć zawartość wapnia w produktach pochodzenia mlecznego, uwzględniając powyższą zależność. Uwierz na słowo – wyjdzie konieczność spożywania kilogramów na dobę produktów mlecznych celem zaspokojenia dobowego zapotrzebowania na wapń twojego organizmu.

Nie mówię już tutaj o szkodliwości mleka krowiego dla dorosłego człowieka. Jedno zdanie obrazuje paradoks promowania spożywania mleka krowiego przez dorosłych ludzi.

Onegdaj lek.med. Krzysztof Krupka powiedział tak:

„Człowiek jest jedynym gatunkiem żyjącym na tej planecie, który pije mleko pochodzące od innego gatunku”

Podstawowy suplement diety

Mając na względzie powyższe uważam, i nie jest to tylko moje zdanie, że CalMag D powinno wpisać się w codzienne życie jako podstawowy suplement diety. Poruszmy jeszcze przez chwilę ważność drugiego obecnego tutaj pierwiastka – Magnezu. Ile to osób wokół nas ma mimowolne, bardzo nieprzyjemne skurcze w łydkach ? Od ilu znajomych słyszałeś, że „mają tik w powiece”, „lata im powieka” ?

W ciemno mogę powiedzieć, że 30% społeczeństwa ma z tym problem. Problem, który bardzo prosto rozwiązać – permanentne podawanie pierwiastka – magnezu w formie maksymalnie biodostępnej, czyli suplementu Nutrilite CalMag D. Nie poruszam już tutaj dalszych i bardziej skomplikowanych kwestii dotyczących magnezu. Ów pierwiastek ma rolę kluczową w ponad 200 procesach enzymatycznycn ludzkiego organizmu !!!

Kiedy stres za gardło trzyma

Sam tak miałem i wielu moich znajomych też. Życie jest stresujące i przewlekły, długotrwały stres potrafi się kumulować. Kiedyś rozmawiałem ze znajomym lekarzem i powiedziałem mu jakie mam objawy. Czułem niewiadomego pochodzenia długotrwałe (kilka godzin dziennie) ściskanie w gardle. Dziwne to jest ale można porównać do takiego lekkiego podduszania. Znajomy medyk powiedział mi wprost: chłopie, stres cię za gardło trzyma i zrób z tym coś jak najszybciej bo od takiego stanu do zawału serca droga już nie ma zakrętów !

Szczerze powiem przestraszyłem się tego i zacząłem ostrą suplementację – 3 x dziennie po 2 tabletki preparatem CalMag. Wtedy jeszcze była dostępna poprzednia wersja, bez witaminy D. Po mniej więcej 6 tygodniach nieprzyjemne ściskanie w gardle bezpowrotnie minęło. Po prostu Wojtek pozbył się nagromadzonego, skumulowanego stresu.

Każdy kto mi mówi o przytoczonych wyżej objawach jest przeze mnie wręcz namawiany do tej prostej suplementacji. Nawet ci najbardziej oporni po kilku tygodniach kierują w moją stronę wyrazy wdzięczności. Dziękują za to, że ich … namówiłem. U nich też objaw idą w zapomnienie.

Nowa wersja preparatu Nutrilite wzbogacona o witaminę D

O roli witaminy D można znaleźć mnóstwo informacji. Aczkolwiek wiele o tym składniku odżywczym wiadomo, to do tej pory nie przykładano chyba do niego należytej mu uwagi. Najnowsze badania, w tym na populacji polskiej, wykazują bardzo duże niedobory witaminy D. Okazuje się, że nie jest ona potrzebna li tylko małym dzieciom aby zapobiegać krzywicy. Dorosłym też witamina D się należy !

Kluczowe zadania do zrelizowania w ludzkim ciele dla witaminy D są zebrane w artykule na stronie NZOZ Biomol-Med, zachęcam do przeczytania całości tutaj:
http://www.biomol.pl/artykuly/mikroelementy/sponsor-zdrowia-witamiana-d.html

Ponieważ każdy produkt z oferty Amway, w tym suplementy diety Nutrilite, jest objęty bezterminową 100% Gwarancją Zwrotu Pieniędzy możesz wypróbować nowy suplement diety Nutrilite CalMag D bez żadnego ryzyka. Zapraszam do zakupu na www.amway.stepkowski.net i wypróbowania. W dowolnym czasie po zakupie, gdy produkt nie spełni twoich oczekiwań, możesz mi go zwrócić i otrzymasz pełną cenę produktu z powrotem.

Powiedz bye bye stresowi i zapewnij sobie zdrowe kości.

————————————————————————————————————————————————–
Ponieważ jestem przedsiębiorcą na stałe współpracującym z Amway i sprzedaję jej produkty, daję zgodnie z zasadami obsługi Klienta, 100% Gwarancję Satysfakcji Klienta. Oznacza to możliwość używania danego produktu i zwrot pełnej zapłaconej za niego kwoty w przypadku niezadowolenia Klienta, pomimo zużycia.

Nadmieniam również, iż zakup produktów Amway przez aukcje internetowe, w tym ALLEGRO obarczony jest wysokim ryzykiem otrzymania produktu Amway nieoryginalnego, z niewiadomego źródła pochodzenia i niemożnością skorzystania ze 100% Gwarancji Satysfakcji Amway.

Osoby sprzedające produkty Amway na aukcjach internetowych naruszają zasady Kodeksu Etycznego Amway.
————————————————————————————————————————————————–

Zapisz się na newsletter dotyczący produktów Amway. Wiadomości będą wysyłane nie częściej jak raz na 2 tygodnie.

Nagłówek

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)