Jak powstał internet i do czego będzie służyć Google Glass

Nie ma takiej możliwości aby wyłączono internet. Świat przestałby istnieć, naprawdę. Na pewno nie mógłbyś czytać tego wpisu, a ja bym go nie napisał. Prawdopodobnie nie miałbyś światła w domu. Nie mógłbyś nic kupić bo kasy byłyby nieczynne. Nie poleciałbyś samolotem ani nie pojechał koleją.

A czy wiesz, że internetu nie było 50 lat temu ? Ba, nawet 20 lat temu, kiedy dopiero wchodził we wszystkie dziedziny życia ludzi nikomu nie śniło się, że globalna sieć będzie stanowić o być albo nie być w XXI wieku.

Nie myślałeś przez chwilę kto to wszystko stworzył ? Co za mądre głowy, z jak oświeconymi rozumami mogły coś takiego wymyśleć ?

Za chwilę obejrzysz bardzo, ale to bardzo wartościowy wykład Vint’a Cerf’a jednego z twórców protokołu IP, czyli sposobu przesyłu danych w internecie.

Bardzo ciekawy rys historyczny – jak się to wszystko zaczęło, aż do czasu skonstruowania żarówek podłączonych do sieci i komputera naszych czasów, czyli Google Glass. Jedno powiem: zastosowania komputerów noszonych na ciele ludzkim (Google Glass jest chyba prekursorem) jest tak szerokie, że większość z tych zastosowań po prostu jeszcze nie znamy.

Vint Cerf opowiada jak za pomocą Google Glass osoba niewidoma posługująca się tylko językiem angielskim będzie mogła prowadzić swobodną i płynną konwersację z osobą niesłyszącą posługującą się tylko językiem niemieckim migowym. Nieprawdopodobne ? A jednak …

Poświęć trochę ponad godzinę czasu na obejrzenie tej arcyciekawej uczty technologicznej.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)