Podstawowe umiejętności postępowania z ludźmi. Prezent – Gwiazdka 2013 – od Wojtka

Jest kilka podstawowych zasad obcowania z ludźmi. Kiedy te zasady są przestrzegane życie staje się prostsze, bo relacje z otaczającymi ludźmi stają się takie jak być powinny. Co ważniejsze – te zasady są bardzo podstawowe i łatwe do przyswojenia.

Onegdaj Dale Carnegie napisał książkę „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”. Zbiór zasad obcowania z innymi. Obszerna publikacja i przyswojenie treści z tej książki oraz wdrożenie w praktykę zajmuje trochę czasu. Osobiście uważam, że gdyby każdy czytaty i pisaty mieszkaniec naszego Globu przeczytał Carnegiego i zastosował go w swoim postępowaniu, świat byłby niemalże rajem.

Drugą, ale nieco krótszą pozycją obowiązkową jest publikacja Les’a Giblin’a „Podstawowe umiejętności postępowania z innymi”. W pewnym sensie te same zasady, które podaje Carnegie, lecz w maksymalnie skoncentrowanej formie. Coś a’la produkty ze stajni Amway – skoncentrowane i wystarczają na długo.

Ponieważ Wojtkowi książka Les’a Giblin’a odmieniła całkowicie relacje z bliskimi, relacje z dalszym otoczeniem i relacje z partnerami biznesowymi, postanowił on przeczytać ową publikację do mikrofonu, czyniąc z niej audiobooka.

Audiobookiem tym dzielę się z Tobą czytelniku mojego bloga – w dowód wdzięczności i jednocześnie na Gwiazdkę 2013. Niech stosunki międzyludzkie wespną się na najwyższy poziom !

[Audiobook] Les Giblin – Podstawowe umiejętności postępowania z innymi, czyta Wojciech Stępkowski

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • Kamil Sabatowski

  No proszę – Wojtek nagrał audiobooka! Mówiłem Tobie po podcaście, do którego zaprosiliście mnie z Piotrem, że masz bardzo antenowy głos. Właśnie pobrałem książkę i… nie myliłem się! Dobrze się tego słucha! Brawo, świetna robota!

  Zgodzę się z Twoimi słowami, że gdyby ludzie stosowali się do zasad Carnagie’go to świat byłby o wiele prostszy. To nie jest jednak takie proste – bo mimo przyswojenia sobie tych reguł często kierujemy się emocjami, które nakazują zachowywać się w sposób wręcz irracjonalny. Mistrzem komunikacji międzyludzkiej można zostać wtedy, gdy zasady te przeistoczyły się w nawyk. Tak mi się wydaje przynajmniej.

  Pozdrawiam!

 • http://www.stepkowski.net/ Wojciech Stępkowski

  Dziękuję Kamil za uznanie. W 100% się zgadzam – nawyk to siła i MOC !!!

 • http://www.jacekpastuszko.pl/ Jacek Pastuszko

  Czytałem Carnegie’go i przyznam, że zrobił na mnie ogromne wrażenie.
  Dzisiaj pewnie nie wysłucham audiobooka ale z przyjemnością zrobię to w najbliższym czasie.
  Pozdrawiam,
  Jacek

 • Piotr Mitura

  Dzisiaj tylko przesłuchałem Wojtkowego Giblina 2 razy. A mając z tyłu głowy wczorajszy trening biznesowy z Grzegorzem Mankiewiczem, zamierzam przedawkować. Giblina.

 • Pingback: Jak przełamać lody w rozmowie? Zdania, których używają profesjonaliści. | Wojciech Stępkowski - Biznes Zdrowie Technologia - blog blogów()