Jak schudnąć ? Jaka jest dobra, zdrowa dieta ? Jaka jest najlepsza dieta dla ciebie ? Genodieta !

Badania pokazują, że jeśli Amerykanie będą tyli w takim tempie jak dotychczas, to za 200 lat 100% osób będzie tam otyłych.

źródło: Flickr
źródło: Flickr

Tytułowych pytań można by mnożyć nieskończenie wiele. Zmagający się z nadwagą próbowali już niejednej diety 1000 kalorii, niejednego programu typu „zdrowe odchudzanie”. Prawie każda dieta kończy się niestety fiaskiem. Chcący schudnąć albo przestają iść zaleconym torem zbyt wcześnie, albo po przejściu całego programu występuje efekt jo-jo.

Katorżnicze diety

Dlaczego zatem ludzie nie wytrzymują zbyt długo realizacji zaleceń danego kierunku żywieniowego ? Dlaczego przestają zbyt wcześnie ?

Mogą być dwie przyczyny. Pierwsza to brak motywacji do kontynuacji związana z brakiem szybkich efektów. Wiele diet czy zestawów ćwiczeniowych obiecuje bardzo szybkie efekty już po kilku dniach. Jest to nic innego jak marketingowa papka. Nic z tego nie wynika, ma za zadanie tylko sprzedać ci kolejny pomysł na kolejną cudowną dietę czy kolejny cudowny zestaw ćwiczeń. Co gorsza możesz paść ofiarą nielegalnej sprzedaży lawinowej pakietu kilkuminutowych ćwiczeń, dających tylko złudne nadzieje na redukcję twojej wagi.

Druga przyczyna to po prostu niemożność do realizacji wszystkich zaleceń danej diety, czy diety połączonej z ćwiczeniami fizycznymi. Musisz być świadom, iż życie biegnie dalej. Codzienność, szczególnie w dzisiejszych czasach, zmusza to wielogodzinnej pracy, gdzie po godzinach aktywności zawodowej nie ma już czasu na przygotowanie zdrowego posiłku, czy wykonanie zalecanych ćwiczeń. Najzwyczajniej w świecie nie ma na to czasu !

Przychodzisz późnym popołudniem lub wieczorem do domu, po pracy. Dzieci będąc już też mało przytomne po całym dniu zwracają się do ciebie: „Tato pomóż mi w matematyce”. Żona (lub mąż) też wymaga chwili uwagi i konwersacji. I kiedy ja mam coś zdrowego sobie przygotować ? Kiedy mam czas aby poćwiczyć ? No kiedy ?!

W Polsce niestety nie jest lepiej. Ponad 50% osób cierpi na nadwagę lub na otyłość. Już tylko 5% utraty masy naszego ciała może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób związanych z otyłością.

Gdyby tak można było odwrócić sytuację. Czyli dostosować program dietetyczny i ćwiczenia fizyczne do swojego rytmu codzienności. Czy byłoby możliwe abyś to ty dyktował ile chcesz schudnąć, przez jaki czas, ile posiłków chcesz jeść dziennie ? Czy istnieje taki program ? Jednym słowem: czy ty możesz rządzić swoją dietą a nie ona tobą ? TAK !

Odpowiedź jest w twoich genach ! Genetyczne odchudzanie

Klika lat wstecz nauka odkryła silny związek pomiędzy twoim DNA i reakcją organizmu na żywienie oraz ćwiczenia fizyczne. Jesteś indywidualnością genetyczną, a co za tym idzie jesteś indywidualnością biochemiczną. Z tego wynikają bardzo precyzyjne twoje uwarunkowania metaboliczne.

Wszystko sprowadza się do odpowiedzi na proste pytanie – do której grupy należysz ?
– Czy jesteś osobą, której organizm właściwie reguluje wagę gdy spożywasz mniej węglowodanów ? (tzw typ węglowodanowy, Marti-a. [2002]. CHO intake alters obesity risk associated with Pro12Ala polymorphism of PPARgamma gene. J Physiol Biochem, 219-220: TUTAJ PDF w j. angielskim)
– Czy może jesteś osobą, która wymaga mniejszego spożycia tłuszczów ? (tzw typ tłuszczowy, Dworatzek. [2002]. Associations between metabolic phenotypes vary with the codon 54 polymorphism of fatty acid binding protein 2 gene. Can J Diabetes, 349-355: TUTAJ PDF w j. angielskim)
– A może jesteś szczęściarzem – typem mieszanym ? Czyli, takim który może w pewnym sensie i w granicach zdrowego rozsądku jeść bezkarnie węglowodany i tłuszcze.

To też twój genotyp ściśle determinuje rodzaj i intensywność ćwiczeń fizycznych, które najlepiej będą służyły regulacji wagi (Marti-b. [2002]. Trp64Arg polymorphism of the beta3 adrenergic receptor gene and obesity risk: effect modification by a sedentary lifestyle. Diabetes, Obesity and Metabolism, 428-430 TUTAJ PDF w j. angielskim)

Badania szwedzkie pokazały, że osoby z BMI powyżej 30 mają gorszą jakość życia i cierpią na większy niepokój i stres, niż osoby z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Osoby zapytane czy wolały by być otyłe czy głuche, diabetyczne, czy mieć brzydką cerę z reguły wybierały tę drugą opcję. Ludzie wolą być głusi niż otyli ! To pokazuje wielką powagę problemu otyłości.

Powyższe okrycia pozwoliły zrozumieć algorytm i proces jakim posługuje się ludzki organizm w procesie utraty wagi i jej utrzymania na właściwym poziomie. Wykorzystując tę wiedzę powstał BodyKey by Nutrilite, Twój osobisty program utraty wagi.

Czy wiesz, że z programów tego rodzaju – opartych na testach genetycznych korzystają i bardzo chwalą sobie efekty gwiazdy Hollywood i inni, dla których otyłość może być wprost przyczyną utraty pozycji zawodowej i dochodów ?

Nie sposób jest w jednym artykule przedstawić prostotę zastosowania programu. Nie mam tutaj możliwości wejścia w szczegóły i pokazania jak możesz bardzo skorzystać dzięki Body Key. Skorzystać nie tylko gdy utracisz swoje zbędne kilogramy, ale również w innym aspekcie. Znasz przecież innych, którzy mają podobny problem do twojego – chcą zrzucić kilka kilogramów. Body Key umożliwi ci zarobienie pieniędzy !

Zarejestruj się na najbliższą internetową konferencję, na której wygodnie przed naszymi komputerami poruszę z tobą wszystkie korzyści i odpowiem na pytania. Wszystko na luzie i bez zobowiązań. Kliknij w niebieski banner poniżej.

Aktualizacja 30.03.2014: posłuchaj podcastu o Body Key: TUTAJ

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)