Najlepsze co możesz powiedzieć: ZGADZAM SIĘ !

źródło: Flickr
źródło: Flickr

Onegdaj pisałem o tym, co najgorszego możesz powiedzieć pod koniec spotkania z kandydatem, którego zapraszasz do współpracy w twoim zespole. Dzisiaj przeczytasz coś na opak. Dzisiaj przeczytasz o tym, co najlepszego możesz mówić podczas spotkania.

Jakie jest zatem to magiczne zdanie, które spowoduje istne cuda podczas spotkania ? Co takiego powinieneś wypowiadać podczas rozmowy nieustannie ? Jaka powinna być Twoja szczera (szczera powtarzam !) postawa ?

To jedno magiczne zdanie, determinujące twój sposób bycia brzmi: ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ !

Parafrazując co napisał Les Giblin w swojej ponadczasowej lekturze „Umiejętność postępowania z innymi ludźmi” – bądź człowiekiem zgodnym, trzeba powiedzieć, iż samo suche, puste powtarzanie i potraktowanie sloganowo tej umiejętności na niewiele się zda. Musisz do szpiku kości być człowiekiem zgodnym !

Przeanalizujmy co się dzieje w umyśle twojego rozmówcy, kiedy napotyka on zgodność i zbieżność ze swoimi poglądami. Zgodność werbalizowana na bieżąco w stosunku do toku jego (rozmówcy) wypowiedzi. Jakie myśli mogą generować się w głowie interlokutora ?

„Ludzie zawsze będą szukać dróg i sposobów aby poczuć się ważni” – Grzegorz Mankiewicz

Tak. Ktoś kto nie dostrzega tego traci bardzo dużo. Od szansy na sprzedaż jedego produktu do możliwości zbudowania relacji na całe życie, nie tylko biznesowej. Traci niemalże wszystko.

Każdy człowiek, którego spotykasz ma na czole sympatycznym atramentem wypisane „Jestem ważny !” Nie widać tego i jednocześnie bardzo widać.

Co dzieje się zatem, gdy jesteś w każdej sytuacji osobą zgodną ? Co może sobie pomyśleć rozmówca gdy napotyka brak konfliktu ?

Pokazujesz w najprostszy możliwy sposób, że twój rozmówca jest dla ciebie ważny. Nie da się aby interpretował inaczej waszą interakcję aniżeli właśnie w ten sposób. Istnieje dla niego jedyna ścieżka myślowa gdy się z nim zgadzasz, po prostu czuje się ważny. On ma swoje poglądy i tezy, które wygłasza. Ty zgadzając się z nim nadajesz wagę jego sposobowi percepcji omawianych przez was kwestii. „Zgadzam się z tobą w stu procentach” powinno przechodzić przez twoje usta jak najczęściej. Poczyń inwestycję w postaci schowania swojego ego do kieszeni, opłaci się to niewspółmiernie – gwarantuję. Wypracuj styl życia zgodnego człowieka ! Zawojujesz świat.

Następnym razem powiemy sobie o tym, co zrobić kiedy musisz okazać niezgodność. Istnieje sposób aby okazać niezgodność jednocześnie okazując ważność drugiemu człowiekowi.

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)