Odc.20: Przedsiębiorca musi zarabiać [MLM Podcast]

źródło: Flickr
źródło: Flickr

Zjawisko wydaje się być niezrozumiałe, ale jest. Istnieje. Prowadzenie przedsiębiorstwa w modelu MLM ma sens wtedy i tylko wtedy gdy zrównoważona jest sprzedaż osobista i rozbudowa zespołu przedsiębiorców. Sprzedaż osobista ma wtedy sens, gdy przynosi natychmiastowy dochód. Natychmiastowym dochodem jest marża detaliczna, czyli różnica pomiędzy ceną za jaką kupiłeś produkt (hurt), a ceną za jaką go odsprzedajesz klientowi (detal).

Zjawisko, które rozbieramy na czynniki pierwsze w tym odcinku polega na tym, że bardzo dużo przedsiębiorców nie sprzedaje po cenie detalicznej. Czyli nie generuje zysku natychmiastowego. Bezpowrotnie traci szansę na zarobienie pieniędzy z transakcji handlowej. Dlaczego tak się dzieje ? Udało nam się określić dwa obszary twojej działalności, które o tym decydują. Jeśli tylko popracujesz trochę na tych dwóch płaszczyznach zaczniesz sprzedawać i to o wiele więcej niż ci się wydaje.

W odcinku udział wzięli:
– Sebastian Stolecki – twitter: @75sebastian
– Wojciech Stępkowski – twitter: @stepkowski
– Piotr Mitura – twitter: @piotrekmitura

Zapraszamy do posłuchania (czas: 00:40:33) Komentarze mile widziane, wręcz pożądane.
Stay tuned !

Subskrybuj w iTunes |  Subskrybuj MLM_Podcast w RSS | Download

(Gdyby nie uruchomił się player poniżej odśwież stronę, albo zrestartuj przeglądarkę. Gdyby to nie pomogło – ściągnij podcast na dysk i słuchaj w jakości Hi – Fi)

Muza na początku: Diamond Cuts, muza w tle by PERSSON
Mix i Mastering: Wojciech Stępkowski

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)

 • Kamil Sabatowski

  Super podcast. Problemem są moim zdaniem ludzie, którzy rzeczywiście opowiadają niestworzone historie o produktach – tylko dlatego, że mają prowizję za ich sprzedaż. Sami z nich nie korzystają. W ofercie firmy, z którą współpracowałem było kilka produktów z których nie byłem zadowolony, dlatego też ich nigdy nie polecałem. Sprzedawca ma być doradcą – nie ma tu miejsca na zbędny fanatyzm.

  Bardzo wartościowe słowa powiedział też Piotrek Mitura. Zysk z jednego przedsiębiorstwa zaraz będzie skonsumowany i inny przedsiębiorca zarobi. Cyrkulacja pieniądza w gospodarce jest ogromna i ożywia gospodarkę.

  PS. piękna anty-reklama Samsunga 🙂

 • Mateusz Pryga

  Nie wiem dlaczego takie bzdury ludzie wypisują o firmie Amway która ma
  wypłacalność AAA+ to Polska takiej wiarygodności nie ma. Produktów jest
  cała masa na rynku droższych tańszych i bardzo różnej jakości a nikt nie
  robi problemów z tego że supermarket zarabia kasę na ludziach a że
  Amway zarabia na markowych produktach dając zarobić w sumie 60% ludziom
  to jest źle. Powiedzcie kiedy ktoś wam zaproponował sposób na zarabianie
  pieniędzy nie chcąc od was nic tylko tyle żeby używać produkty które i
  tak musicie używać bo trzeba się myć, sprzątać? Dostajecie przy tym za
  darmo gotowy projekt biznesu. A ile musicie mieć żeby otworzyć firmę?
  Zadbać o produkt, lokal, transport sposób dystrybucji, pracowników??Za
  ile czasu inwestycja się zwraca a czy wszyscy osiągają zysk? Ile znacie
  firm tradycyjnych które upadły? z długami? a Amway proponuje prosty
  sposób budowy biznesu, nic nie tracąc jak nawet nie zrobicie. Tylko wiem
  że najgłośniej krzyczą ci którzy zrobili 2 spotkania i się nikt nie
  przyłączył albo się przelecieli po sąsiadach i nikt nie chciał kupić a
  szwagier powiedział ze to złe i że oszustwo

 • http://biznesplus.net/ Krzysztof

  Idea biznesu opiera się na zarabianiu pieniędzy, dlatego Ci co sprzedają produkty po cenie zakupu lub drastycznie ją obniżają, wyrządzają ogromną krzywdę tym, którzy chcą robić prawdziwy biznes i którzy są profesjonalnymi Sprzedawcami przez duże „S”.

  Jak powiedział kiedyś w wywiadzie pewien znany, przedsiębiorca MLM „…cena produktu jest rzeczą drugorzędną, to nie jest korzyść ani nawet zaleta, cena to jest cecha produktu, taka jest i już. Klientowi sprzedajemy korzyści i albo klient chce za nie tyle zapłacić, albo nie…zamiast obniżać cenę, daj klientowi więcej korzyści, aby przeważyły one cenę produktu”.

  Czy produkty Amway nie mają wystarczająco dużo korzyści?! Tylko Ci co nie znają tych produktów i ich zalet, próbują walczyć ceną, ale ta metoda jest zabójstwem dla ich biznesu, tylko oni najzwyczajniej w świecie nie zdają sobie z tego sprawy.

  Pozdrawiam
  Krzysiek

 • Katarzyna Alexandrowitsch

  Panowie, zapisałam się na Wasz podcast. Chciałam usłyszeć konkrety, a przez 4 minuty opowiadacie o tym, że jesteście przeziębieni i wiatr mocno wieje, że żona wstała w sobotę o 6 rano. 4 minuty. Więcej mięsa, mniej prywaty, proszę.

 • balancity

  Katarzyno bardzo dziękuję za uwagi i cieszę się, że nas słuchasz. Jestem Sebastian. Ze swej strony mogę napisać, że spróbuję okiełznać moje tendencje do długiego mówienia i uciekania od tematu, chociaż będzie ciężko :-). Kwestia osobowości (jestem S z domieszką I wg DISC).

 • balancity

  Słuszna uwaga co do otwierania klasycznej firmy. Też to przerabiam. Jestem Sebastian. Kiedyś mój Stryj, klasyczny przedsiębiorca stwierdził, że dla przykładu każdy Polak powinien przez powiedzmy rok mieć własną działalność. By przestać mędrkować i pierwszym rzucać przysłowiowy kamień.

 • http://www.stepkowski.net/ Wojciech Stępkowski

  Bardzo miło przywitać nowego Słuchacza, a jeszcze bardziej przeczytać jego do bólu szczery komentarz. Dzięki Kasia za krytyczne i słuszne (!) uwagi. Mam nadzieję, że oprócz tych niepotrzebnych pierwszych czterech minut da się słuchać ?

  Poprawimy się dzięki Tobie, obiecuję 🙂