85 osób na świecie ma połowę bogactwa całego świata

moneyTak! Dobrze widzisz. Osiemdziesiąt pięć osób posiada połowę całego świata. To jest fakt, który stwierdziła organizacja Oxfam. Sytuacja jest na tyle niebezpieczna, że pokazuje totalną nierówność dystrybucji pieniądza.

Wstrzymaj wodze Wojtek, zapewne w tym momencie pomyślałeś. Czy to oznacza, że Wojtek jest orędownikiem socjalizmu? Wszystkim równo, czyli każdemu g…o, jak to się mawiało w czasach zamierzchłych? Nic dalszego od prawdy. Nic się nie zmieniło. Wojtek dalej popiera wolny rynek. Obecna sytuacja jest o tyle dziwna, chyba zainstniała po raz pierwszy w historii, bo połowa pieniędzy tego padołu płynie do garstki ludzi. To tylko 85 osób! Stopień asymetrii strumienia finansowego przyjął tak wielką dysproporcję, że potrzebna jest zmiana. Potrzebne jest przestrojenie pasma dystrybucji finansowej, co spowoduje powstanie bogactwa u większej części ludzkości.

System biznesowy – wielopoziomowy marketing jest przykładem ekonomicznie zrównoważonego modelu dystrybucji pieniądza znoszącego patologiczne dysproporcje w rozkładzie finansowym. Matematyka zdrowego i rzetelnego tzw planu marketingowego układa się tak, że im więcej osób współpracujących generuje większe prowizje, tym dochód rekomendującego jest większy. Dlatego będąc propagatorem tego modelu biznesowego uważam, że duża liczba przedsiębiorców operujących w tego rodzaju mechanizmie ekonomicznym ma szansę na zmianę sposobu dystrybucji pieniądza. Oczywiste jest, że ten proces potrzebuje wiele czasu i nie stanie się za przysłowiowym pstryknięciem palca.

Przeczytaj artykuł na portalu forbes.pl TUTAJ
Jeśli zdarzyło się, że artykułu nie ma już w sieci to jest TUTAJ

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)