Uwaga drastyczne! 30.000 dni i koniec. No może prawie koniec.

30thou
Czy 30.000 zł to dużo pieniędzy? A 30.000 euro? Albo 30.000 dolarów?

Ty odpowiesz, że to dużo pieniędzy, ten gość obok powie – nie dużo. Jeszcze inny powie – 30.000? Tyle to moja żona wydaje na przysłowiowe waciki.

A 30.000 dni to dużo? 82 lata. Szmat czasu. 10.000 dni to 27 lat i prawdopodobnie niemal połowa osób, które to teraz czytają ma już za sobą przeżytych 10.000 dni, średnio stanowiących jedną z trzech części całego życia. Zatem, 30.000 dni czy jak kto woli 82 lata to już jest starość. Aczkolwiek w XXI wieku szeroko pojęta higiena życia ludzi poszła o wiele do przodu, to jednak wiek 82 lata można nazwać wiekiem sędziwym. Czyli takim, gdzie już prawdopodobnie iści się powiedzenie „jak coś boli i strzyka to dobrze, bo znaczy, że jeszcze żyję”.

Warte refleksji, prawda?

Dlatego zapytam: czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem policzyć teraz ile lat przeżyłeś? Zaraz po tym – czy nie właściwe byłoby podjęcie decyzji: korzystam z każdego dnia na maksimum. Ustalam priorytety i daję z siebie maksimum w każdym aspekcie mojego życia. W relacji z rodziną, znajomymi – MAX. W sporcie – MAX, nawet tym uprawianym amatorsko dla zdrowia i kondycji. W mojej profesji zarobkowej – MAX, nawet jeśli nie jest to własna działalność tylko praca na etacie. W sferze duchowej – MAX, nawet jak do tej pory nie pracowałem nad tą płaszczyzną życia. Daję z siebie MAX! Bo 30.000 dni minie szybciej niż się wydaje.

Wszak na Facebooku średnio spędzasz około 30 minut dziennie co daje 7 dni rocznie, a na oglądaniu telewizji 4 godziny co dzień – co da 60 dni co rok. Ten czas można spędzić bardziej pożytecznie, nie sądzisz?

Pogadajmy o tym na Facebooku! (zaznacz publikację)